Форма входу

Зареєструватися
Рекламка
Головна » Презентації » Географія

Місто Стрий

скачати
Презентація на тему: Місто Стрий

Кількість слайдів: 11

Формат файлу: ppt

Мова: Українська

Розмір: 912.5Kb


Короткий опис презентації

Найімовірніше свою назву місто отримало від назви річки, однієї з найбільших приток Дністра, на берегах якої воно виросло. Отже «Стрий» — топонім, що означає одночасно річку і місто. Очевидно, що першою виникла назва річки, а пізніше — назва міста.

Назва річки Стрий — давня за походженням і означає «течія», «пливуча вода». Етимологія слова Стрий бере початок з індоєвропейського кореня *sreu. Слова з таким коренем та подібним змістом існують в українській — струм, струя, польській — struga, strumień, ірландській — sruami (струм), німецькій — stromm, іранській — struth (ріка), староіндійських —sravati (пливе), латиській — straume, литовській — sriatas, strautas (те що пливе, струя) та інших мовах.

У минулому назва міста могла писатися по-різному, проте звучала завжди однаково (звичайно з врахуванням деяких давніх латинсько-польських ортографічних особливостей). Наприклад, у різних старовинних документах можна натрапити, крім назви Стрий, на такі варіанти: Stryg, Stry, Stryj, Strig, Strigenses, Stryi, Striy, Strey, Striig, Strya, Sthryensis, Sthrya,Stryei, Stri. За весь свій час існування місто зберегло свою первісну назву.


Скріншоти
(для перегляду натисніть на зображення)

Презентація на тему: Місто СтрийПрезентація на тему: Місто СтрийПрезентація на тему: Місто СтрийКатегорія: Географія | Додав: SYLER
Переглядів: 1223 | Завантажень: 108 | Дата публікації: 06.02.2015, 21:59


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
zer23