Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Обов’язки батьків і дітей. Що можна навчитися робити самому

скачати

Урок 7

Тема. Обов’язки батьків і дітей. Що можна навчитися робити самому

Мета: Розширити уявлення учнів про значення праці людей, переваги працелюбства над неробством; уточнити уявлення дітей про їхні обов’язки у сім’ї; привчати сумлінно виконувати доручення, завершувати розпочату справу, долати труднощі; ознайомити з машинами, що полегшують працю людей; спонукати до виконання певних трудових обов’язків у сім’ї; прищеплювати прагнення бути корисним у сім’ї.

ХІД УРОКУ

1. Вправа «Погода».

— Який сьогодні день?

— Яке число і місяць?

— Який стан неба?

— Чи був вітер, коли ви йшли до школи? А опади?

2. Робота за підручником (С. 24).

Учитель пропонує учням розглянути малюнки і дати відповідь на запитання.

— Що ви бачите на малюнку?

— Хто цю роботу виконує у вас вдома?

— Щоб допомогти учням навести приклади виконання трудових обов’язків членами їхніх родин, проведіть роботу за малюнками «Хто що робить вдома?» у зошиті із друкованою основою (С. 22, завдання 1). (Аналогічні малюнки заздалегідь можуть зробити учні на уроках образотворчого мистецтва.)

— Якими є ваші обов’язки у сім’ї?

3. Учитель читає вірш (С. 24), учні вчать його напам’ять.

— Що робить старший брат? А молодший?

— А що вмієте ви?

— Що вам подобається робити вдома, а що — ні?

— Що трапиться, якщо хтось із членів сім’ї забуде про свої обов’язки або не захоче їх виконувати?

Висновок. У кожного члена сім’ї повинні бути певні обов’язки. Їх потрібно добросовісно виконувати.

4. Робота за малюнками підручника (С. 25).

— Що ви бачите на малюнках?

— Що роблять діти?

— Що роблять дорослі?

— Розподіліть обов’язки між собою і батьками.

5. Робота з додатками (С. 99).

1) Читання вірша Тамари Коломієць «Братик і сестричка».

— Що зробив братик для сестрички?

— А сестричка — для братика?

— В якій сім’ї ростуть діти?

2) Читання вірша Олександра Пархоменка «Детимам і явсесам».

— Як звали синів?

— Чому їх так назвали?

— Яким був молодший брат?

— Яким був старший?

— Якою є головна думка вірша?

— В якому рядку вона висловлена?

3) Щоб виховувати любов і пошану до батьків, попрацюйте над віршем Богдана Лепкого, вміщеного у підручнику (С. 25).

— Чому автор закликає любити своїх батьків?

Продовженням цієї розмови буде робота над віршами, вміщеними у додатках (С. 97—98).

4) Читання вірша Лесі Вербицької «Як мені купили лошатко».

— Хто купив лошатко дівчинці?

— Яким є лошатко? Скажіть словами вірша.

— Що є підтвердженням, що дівчинка любить свого тата?

— І навпаки: тато любить свою доньку?

5) Читання вірша Володимира Лучука «Тільки мама».

— Як мама ставиться до дитини?

— А дитина до мами? Як це можна підтвердити?

6. Робота за підручником (С. 26).

Учитель читає вірш Григорія Биченюка «Таня-помічниця».

— Що робила мама?

— Як їй допомагала Тетянка?

— Чому мама швидко впоралася?

7. Вправа «Мікрофон».

— Як ви допомагаєте мамі?

8. Робота у групах.

— Чому так кажуть: «У чепурній оселі і життя веселе»?

Фізкультхвилинка «Прибирання в кімнаті» (з імітаційними вправами)

• Збирання павутиння по кутках;

• протирання квітів;

• миття підлоги;

• вибивання килима;

• зав’язування шнурків;

• витрушування одягу.

9. Робота із загадками для ознайомлення з машинами, що полегшують працю людей.

Учитель розучує з учнями загадку (С. 26) і загадує іншу загадку, а учні показують названі предмети на малюнках (С. 26).

• Ну, та й плитка в нас чудова!

Не потрібні плитці дрова.

Встане мама вранці-рано,

Лиш поверне вгору крана,

Сірником терне — і враз Загориться в плитці газ. (Газова плита)

— Які ще машини-помічники людини намалював художник?

— Які з них є у вас вдома?

10. Робота в групах.

Учні складають невеличку розповідь про одну з машин-помічників людини.

11. Опрацювання матеріалів підручника (С. 27).

Учні розглядають малюнки, розповідають, що вміють самостійно робити діти їхнього віку. Порівнюють малюнок кімнати, де панує порядок, і малюнок, де безлад.

— Розкажіть, чому ви вважаєте, що у першій кімнаті порядок?

— Які речі знаходяться не на своїх місцях у другій кімнаті?

— Що ви порадите господареві неприбраної кімнати?

Учитель зачитує текст з підручника, який є висновком із попередньої розмови.

— Поміркуйте, що можна у вашому віці навчитися робити самостійно.

12. Робота з малюнками у зошиті з друкованою основою (С. 20, завдання 2).

Учні розглядають малюнки, складають речення і розповідають, що вони вже вміють робити з цього переліку.

— Яке значення має ваша робота вдома?

Звернути увагу на те, що потрібно сумлінно виконувати свої доручення, завершувати розпочату справу, долати труднощі.

13. Робота з додатками (С. 100—101).

1) Читання вірша Тамари Коломієць «Котику-воркотику».

— Що просили зробити котика?

— Що він відповідав на всі прохання?

— А чи вмів це робити хлопчик?

— А чи вмієте ви це робити?

2) Гра «Що нам потрібно знати й мати».

Опис гри поданий у додатках (С. 101).

14. Підсумок уроку.

— Хто у вашій сім’ї готує їсти? Пере? Прасує? Прибирає?

— Ходить до магазину?

— Яку участь у повсякденній роботі вдома берете ви?

— Що ви вмієте робити?

— Що вам подобається робити вдома, а що — ні?

— Чого ще ви хочете навчитися робити самостійно?

— Які поради ви запам’ятали?

— Який вірш вивчили?

— Які прислів’я запам’ятали?

— Як називають людей, які вміють і люблять працювати?

— А тих, хто не вміє працювати і не хоче?

— Якими є переваги працелюбства над неробством?

На уроці можна також використати такі завдання.

• Тест.

Підкресліть те, що ви робите вдома.

Мию посуд; поливаю квіти; заробляю гроші; чищу взуття; подаю бабусі стільчик; годую кота; пру шкарпетки; ремонтую автомобіль; розчищаю від снігу двір.

• Робота в групах.

Поясніть прислів’я «Не навчив батько — не навчить і дядько».

Наведіть приклади.

• Гра «Діти і мама».

Діти встають в коло. Учитель із м’ячем — в центрі кола. По черзі він кидає м’яч дітям і ставить яке-небудь питання про маму, наприклад: «Чи потрібно радитися з мамою?» Якщо дитина вважає, що потрібно, то вона ловить м’яч; якщо, на її думку, з мамою радитися не потрібно, вона не ловить м’яча. Якщо хто-небудь не згодний із думкою тієї або іншої дитини, гра зупиняється, і всі обговорюють це питання.

— Чи потрібно сумувати за мамою?

— Чи потрібно постійно чекати від мами подарунків?

— Чи потрібно жаліти маму?

— Чи потрібно хвалити маму?

— Чи потрібно цікавитися справами мами?

— Чи потрібно приховувати від мами правду, щоб не турбувати її?

• Робота з прислів’ями.

(Поясніть, як ви розумієте прислів’я.)

Яка сім’я, такий і я.

Нащо ліпший скарб, коли в сім’ї лад.

На сонці тепло, а біля матері добре.

• Гра «Вміла Білосніжка».

Поділіть дітей на групи і попросіть їх подумати, що повинна уміти Білосніжка:

— щоб їжа, яку вона готує, була завжди смачною і корисною;

— щоб в будинку завжди було чисто;

— щоб на ній і на гномах завжди був чистий одяг;

— щоб до її будиночка щодня зліталися лісові птахи і приходили лісові звірі;

— щоб біля її будинку ріс чудовий город тощо.

Наприклад: щоб їжа, яку готує Білосніжка, була смачною і корисною, вона повинна:

— готувати її з любов’ю;

— знати рецепти приготування різних страв з овочів і фруктів;

— знати, які вітаміни є в травах та рослинах, і додавати їх в салати;

— уміти варити киселі і компоти з лісових та садових ягід;

— розбиратися в їстівних та неїстівних грибах тощо.

Кожна група може обрати для обдумування тільки одну із запропонованих ситуацій. Перемагає група, яка цікавіше розповість про ті або інші уміння Білосніжки.

• Тест «Який я».

□ Самостійно збираю портфель;

□ ходжу в магазин за покупками;

□ інколи чищу свій одяг;

□ виношу сміття;

□ у мене в зошиті немає плям;

□ ніколи не підмітаю під ліжком;

□ прочитані книжки викидаю на смітник.



Категорія: 1 Клас Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (15.12.2013)
Переглядів: 594 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Дикорослі та культурні рослини
Д. Павличко «Квітка», В. Кухалашвілі «Як побачити вітер?». В. Лучук «Сіла хма...
Розкрій тканини. Виготовлення спіднички прямолінійної форми для ляльки
В. Сухомлинський «Оленчин горобчик». О. Зима «Дві білки і лисиця». «Сонячна п...
Формування художньо-конструктивних навичок роботи в техніці паперопластики. П...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
mosklm