Форма входу

Зареєструватися


Природні багатства. Корисні копалини. Охтирка – нафтова столиця

скачати

Тема: Природні багатства. Корисні копалини. Охтирка – нафтова столиця

Мета: ознайомити учнів з найпоширенішими корисними копалинами рідного краю, з їх використанням та родовищами; розвивати спостережливість дітей; виховувати почуття гордості за рідний край та дбайливе ставлення до природних багатств.

Основні завдання психосоціального розвитку: розвивати зосередженість, увагу та спостережливість, вміння виділяти головне та систематизувати отриману інформацію. Формувати здоров’єзберігаючу та інформаційну компетентність.

Передбачувані результати: Учні повинні знати: природні багатства рідного краю;

Вміти: розрізняти корисні копалини, розповідати про них.

Цінувати: бережливе ставлення до рідного краю, працелюбність, повагу до професії людей нафтовидобувної промисловості.

Організація навчальної діяльності: Загальні методи навчання: демонстративний, монологічний, діалогічний, інтерактивні.

Методи викладання: стимулюючий, інформаційно-повідомлюючий.

Методи виявлення знань учнів: усний.

Форми організації навчального процесу: фронтальна.

Методи роботи учнів: виконавський.

Етапи виявлення знань: усне, фронтальне.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань

Обладнання: зразки корисних копалин рідного краю, карта.

Хід заняття

І. Етап орієнтації

Пролунав дзвінок. Починаємо урок.

– Я бажаю вам, щоб робота на уроці принесла вам нові знання.

– Першою сідає краса, потім сідає сила.

ІІ. Етап покладання мети і визначення теми уроку

Відгадування загадок.

– Чорне, блискуче, у воді тоне, у вогні горить. (Кам’яне вугілля)

У землі лежить, по трубах біжить і машинам дає жить. (Нафта)

– Піднеси сірник і вмить

Під чайником, як живі,

Розпустились пелюстки

Золотаво-голубі. (Природний газ)

Маленьке, біленьке, по чорному полю скаче і слід залишає. (Крейда)

Буре, м’яке, із рослин складається,

Легко загорається. (Торф)

– Давайте ще назвемо слова-відгадки. Що вони означають?

– Так, це корисні копалини.

На сьогоднішньому уроці ми знову погоримо про корисні копалини, саме про ті, які є в нашій місцевості.

ІІІ. Етап надання необхідної інформації

1. Бесіда з елементами практичної діяльності.

Ми знаємо, що корисні копалини добувають з надр землі. Але перш ніж добувати їх треба знайти. Природа не обділила наш край цими багатствами. Серед корисних копалин Охтирщини найбільше значення мають ті, що використовуються як природні; будівельні матеріали. На поверхні під шаром ґрунту залягають пісок і глина. Ці корисні копалини є невід’ємною складовою цегли. А ще в нашій місцевості видобувають нафту і газ. Ще до війни на території Охтирського району проводилась розвідка нафти. Війна на тривалий час перервала пошуки. Лише у 1957 р. поблизу села Качанівки вдарив перший нафтовий фонтан. Відкриті також великі поклади газу. На Охтирщині добувають 53% усього «чорного золота» України. Саме цьому наше місто вважають нафтовою столицею. Найбільші нафтородовища: Бугруватське, Рибальське, Качанівське.

2 Розгляд зразків корисних копалин.

– Знайдіть серед зразків ті корисні копалини, які є в нашому краї.

2. Фізкультхвилинка.

Віконце ми відкрили,

Повітря запросили.

До нашої кімнати

У гості завітати.

Всі руки підіймаймо

Та глибоко вдихаймо.

Раз, два, три, чотири, п’ять –

Легені будем тренувать.

3. Бесіда з елементами розповіді про економне та раціональне використання корисних копалин.

Чи безмежними є запаси корисних копалин?

Корисні копалини – це багатство Землі. У нашій країні добувають понад80 різних корисних копалин. Але запаси їх у надрах Землі не є безмежними. З часом вони можуть вичерпатися. А тому витрачати їх необхідно економно. Бережливе ставлення до речей, що з них виготовлені, збудовані, змайстровані.

5. Робота з підручником.

Опрацювання статті «Охтирка – нафтова столиця»

6. Відповіді на запитання.

– Що називають «Чорним золотом»?

– Як видобувають нафту?

7. «Торбинка запитань»

– Які корисні копалини добувають у нашій місцевості?

– Як потрібно використовувати корисні копалини?

– Чому їх треба витрачати економно?

VІІ. Контрольно-оціночний етап

1. Гра «Так чи ні».

– Сьогодні ми вчили корисні копалини? (Так)

– Нафта – тверда… (Ні)

– Пісок і глина є в нашій місцевості? (Так)

– Чи люди економно витрачають корисні копалини? (Ні)

– А ти зможеш зберегти те, що знаходиться в надрах Землі? (Так)

2.Рефлексія.– Намалюй у чоловічка такий ротик, який у тебе настрій після уроку.



Категорія: 1 Клас Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (31.12.2013)
Переглядів: 1883 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Створення пейзажу. Послідовність дій під час створення пейзажу. Ескіз виробу....
Осінь щедра, осінь золотава. Урок позакласного читання
Запитання до природи. Звідки береться олія?
Поняття про композицію як витвір мистецтва. Практична робота «Півник і курочк...
І. Гнатюк «Наша хата». Прислів'я. «Роде наш красний» (українська народна ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 37
Гостей: 37
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
SYLER, ARNI, вчитель9059, VinniSH, gaconda93, Natalie6990, marina_vitrenko, chirina09, ivanovna-041958, Світлана, valyagorban90, Алла5619

Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru