Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Легенди і міфи народів світу. «Робін Гуд» (англійська легенда)

скачати

Урок 4

Тема. Легенди і міфи народів світу. «Робін Гуд» (англійська легенда)

Мета: ознайомити учнів з англійською легендою, з її героєм Робіном Гудом, невтомним борцем проти завойовників і грабіжників, улюбленцем простого люду, захисником бідняків; розвивати зв'язне мовлення, творчу уяву, емоційну сферу почуттів; формувати особистість, здатну на добрий вчинок.

Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

 ►► Дидактична гра «Що я чую, що я бачу»

Учитель читає вірш, об’єднує дітей у дві групи і пропонує колективно обговорити завдання:

1-га група — назвіть все, що бачили (в уяві), коли слухали вірш;

2-га група — назвіть все, що чули, коли слухали вірш. Наприклад:

...Ранком зимовим діброва мовчала наче замерзла, сумна.

Тільки рясним верховіттям шептала вічнозелена сосна...

Леся Українка «Сосна»

— Дошка поділена навпіл, на ній — запис:

Що я бачу?Що я чую?

Білий іскристий снігШарудіння, шелест верховіття

Сумні дереваПодих легенького вітерця

Зелену сосну

III. Повідомлення мети й завдань уроку

— Кожен народ має улюблених героїв, створених або багатою художньою уявою (персонажі казок, міфів, легенд) або реальних людей.

Героєм англійського народу став Робін Гуд. Старовинні англійські народні легенди по-різному розповідають історію його походження: то він йомен — вільний селянин, то нащадок лісника й уславленого лучника, а то взагалі його вважають графом, якого скривдили жорстокі вороги.

IV. Робота над новим матеріалом

 1 Первинне ознайомлення зі змістом твору

— Про які часи йдеться в легенді?

— Хто її дійові особи?

 2 Словникова робота

Графствохащі

йоменшериф

стійлашибениця

дрюктемниця

 простак

 запхикав

 пазуха

 стражники

чередаяловичинавдосталь

статоккошель

Читання слів «луною» за вчителем, потім — мовчки.

— Доберіть синоніми до слів запхикав, вдосталь, статок.

— Знайдіть пояснення деяких слів після твору.

 3 Робота над змістом легенди

Повторне читання.

— Знайдіть на мапі Європи країну, де народився наш герой. (Розповідь учителя про Англію.)

— Прочитайте внизу пояснення слова йомен.

— Ноттінгемське графство розташоване в Північній Англії. Саме тут і знаходиться славнозвісний Шервудський ліс. (Демонстрування на мапі.)

— Прочитайте, який статок мав Віллі

— Що примусило Віллі покинути рідний дім?

— Яким хлопчиком ріс Робін?

— Складіть словесний портрет хлопчика. Скористайтеся текстом підручника.

— За що його поважали бідні люди?

— Ким поповнювалась дружина вільних стрільців?

— За що Робін Гуд незлюбив королівського шерифа?

— Розкажіть, як Робіну Гуду вдалося розвідати, чи міцні замки в темницях і чи багато там охоронців.

 4 Вибіркове читання

— Зачитайте уривки, де описано, як Робін Гуд перехитрив шерифа.

— Яким насправді був Маленький Джонс? Зачитайте.

— Що послужило пропуском Маленькому Джонсу до Ноттін-гема?

— А пропуском у Ноттінгем був перстень шерифа.

 5 Складання міркування

— Чому шериф погодився піти з незнайомим хлопцем? Як це характеризує шерифа?

— Поміркуйте, чому англійський народ зберіг у своїй пам’яті розповіді про Робіна Гуда.

— Чим схожі Робін Гуд і український герой Устим Кармелюк?

V.  Підсумок уроку

— Які частини легенди були для вас напруженими, а які — викликали піднесені, радісні почуття?



Категорія: 4 Клас Зарубіжна література | Додав: SYLER (08.05.2014)
Переглядів: 1087 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Твоя родина, рідня, рід. Свята моєї родини
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 19
Птахи
Марійка Підгірянка «Розмова про сонце». Загадки. Т. Коломієць «Вітрисько»
Я. Щоголів «Зимовий ранок». М. Рильський «Зима». Леся Українка «Сніг з морозо...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали: