Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Вступ. Приліт Елзіка на планету Земля

скачати

Урок №1

Тема: Вступ. Приліт Елзіка на планету Земля

Мета уроку:

• встановити певні правила взаємодії з учнями, ритуалізовані або ігрові форми вітання, заохочення;

• ознайомитися з учнями, рівнем їх підготовки (як загальнонавчальної, так і роботи з ОТ), активності, інтересу до знань, розвитку фантазії та уяви, дисциплінованості тощо;

• ознайомити учнів зі структурою курсу, що вивчається, підручником та підготувати до роботи з комп’ютерами.

Обладнання: підручник, електронна складова курсу (добірка навчальних та розвивальних комп'ютерних програм, записаних на компакт-диск, встановлена на комп'ютер); комп'ютер для демонстрації (не обов'язково). Можлива екскурсія до комп'ютерного класу (10-12 хвилин уроку).

Хід уроку

І. Організаційний момент

Необхідно ввести правила спілкування з учнями, які не будуть змінюватися протягом всього викладання курсу (Радимо прочитати книгу' відомої американської дресирувальниці Карен Прайор "Не ричите на собаку"; є електронна версія (в Центрі дистанційної освіти КМГ1У або на сайті за адресою 1игр://\Ату\і,-.кох1епкоа.пагос1.пі/ргаіог.гаг). Це можуть бути ритуалізовані або ігрові форми вітання, заохочення; можна домовитися про їх використання та дотримання.

Загальний коментар.

На уроці необхідно познайомитися з учнями, оцінити рівень їх підготовки (як загальнонавчальної - вміння читати, рахувати, писати або складати слова з літер, так і роботи з ОТ наявність загальних уявлень, початкових навичок, вміння грати в ігри тощо), рівень рухової та пізнавальної акгивності. дисциплінованості і т.п. Бажано (для тренування навичок дотримання дисципліни) провести екскурсію до комп'ютерного класу (10-12 хвилин); вчитель маг контролювати поведінку учнів та коригувати її як під час переміщеная по школі, гак і в самому комп’ютерному класі. Структуру бесіди, послідовність різних етапів уроку вчитель визначає самостійно, виходячи з власного досвіду роботи та спілкування з дітьми.

Пропонується лише показані учням підручник (можна з ним ознайомити докладно). У разі наявності комп'ютера з великим екраном або проектора можна показати, як виглядає головне меню електронної складової курсу, показати відповідність заставок у правій частині робочого вікна розворотам підручника, а також продемонструвати загальний вигляд окремих уроків (наприклад, уроки 7, 10. 14).

II. Розминка. Гра "ібери гриби”

- Ви добре відпочили влітку. Добре відпочила і каша головна героїня Ганнуся.

Напередодні 1 вересня вона пішла парком до школи, шоб з’ясувати, шо потрібно взяти до школи. По дорозі вона знайшла гриби. Щоб відповісти на запитання: "скільки?", потрібно від зображення Ганнусі йти за стрілками, рахуючи гриби, шо зустрілися на її шляху.

- Молодці. Сьогодні ми з вами познайомимося з дівчинкою Ганнусею. їй 6 років, вона майже така, як і ви. Дівчинка завтра збирається до школи у перший клас. їй купили нову сукню, туфлі та портфель. Як ви гадаєте, що Ганнуся поклала в портфель? (Щоденник, зошити, пенал). Перед сном дівчинка підійшла до вікна і побачила на зоряному небі металеву тарілку, в якій сидів незвичайний хлопчик. Вона захотіла з ним познайомитися, але він раптово зник. Ви, діти, теж. мабуть, хочете з ним познайомитися?

- Але я хочу теж познайомитись з вами. Давайте пограємо в гру.

Гра на увагу "Сніжний ком”.

Правила гри: учень називає своє ім'я, наступний учень називає всі названі до нього імена і наприкінці додає своє ім'я.

Запропонувати завдання: підняти ліву руку; підняти праву руку; подивитися на стелю; подивитися на підлогу.

Відповісти на питання:

• Куди був спрямований погляд, коли дивилися на стелю (напрямок погляду)?

• Куди був спрямований погляд, коли дивилися на підлогу (напрямок погляду)?

• Якщо подивитися на вікна, куди буде спрямований погляд (ліворуч, праворуч)?

- Добре. А скажіть, чи можна всім разом розмовляти на уроці? (Ні). А чому? (Не чути, шо каже кожен).Як потрібно вести учню себе на уроці? (Мовчки, уважно слухати вчителя та відповіді однокласників, сидіти рівно і чітко виконувати завдання). А як потрібно звернути на себе увагу, щоб лише тобі надали слово? (Підняти руку). А чи всі вміють правильно піднімати руку? Підніміть праву руку. А якщо потрібно терміново вийти з класу.(Підняти руку, запитати дозволу.)

А які ще правіша поведінки ви знаєте? Давайте ще пограємо в гру. Я буду називати слова, які означають якусь дію. Якшо її можна виконати під час уроку, ви нічого не робите, а якщо ні. ви плескаєте в долоні.

• Чи можна під час уроку стрибати?

• Бігати?

• Тихо сидіти?

• Співати?

• Розмовляти?

• Піднімати руку?

• Дивитися у вікно?

• Штовхати сусіда?

Ви добре виховані учні. А зараз візьміть листочки, які лежать у вас на парті, і спробуємо намалювати літаючу тарілку таким чином: я запропоную вам геометричну фігуру, як якусь частину цієї тарілки, а ви її намалюєте в тому місці, де це потрібно.

На папері зображено контур літальної тарілки. Намалюйте ілюмінатори ЛТ (вікна) — 3 невеликих круга. З трикутники - опори для приземлення. Зверху, посередині, квадрат (кабіна для пілота). Під малюнком напиши своє ім'я та прізвище. Малюнки збираються. (Результати можно порівняти з висновками психолога.)

 1.Роботаз підручником.

Відкриваємо підручник на стор. 1. розглядаємо малюнок (вчитель може зачитати текст з підручника).

 • Подивіться уважно на малюнок і скажіть, кого вн бачите у вікні? (Дівчинку та собаку).

 • Що вони цікавого побачили з вікна? (Місяць, зоряне небо та літаючу тарілку з незнайомцем).

 • А як ви гадаєте, хто цей незнайомець? (Інопланетянин).

Він прилетів з далекої планети на металевій тарілці, а ще які є літальні апарати? (Літаки, ракети, гелікоптери).

 • Над яким містом він пролітає? (Над Києвом).

 • Як ви здогадалися? (Побачили пам'ятник Богдану Хмельницькому).

2.Фізкультхвнлинка.

Станьмо, діти, чітко в ряд.

Вирушаємо у сад.

Руки вгору піднімаєм.

Наче яблука зриваєм.

Назбираємо багато,

Щоб узимку ласувати.

Ширше, діти, треба стати.

Будем дрова ми рубати.

Раз - підняли руки вгору,

Два - змахнули всі додолу.

1 рубаємо завзято,

Хай тепло приходить в хату.

IV.Підведення підсумків.

Пропозиція прочитати вдома (із батьками або самостійно) текст першого розвороту підручника, розглянути малюнок і відповісти на запитання:

• Що являє собою літальний апарат Елзіка?

•Чи можна на ньому дістатися до школи?

 • Які ще літальні апарати (реальні чи казкові) лобі відомі? Якими з них керувати важко, якими - легко?

 • Яких правил безпеки варто дотримуватися, якшо користуватися літальним апаратом Гаррі Поттера? Капимом-самолітом? Іншими апаратами? До чого може привести їх порушення?



Категорія: 1 Клас Комп’ютерна азбука | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 709 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Тварини весною. Зустрічаємо птахів
Весняні свята. Великдень
Живі організми, їх ознаки та умови, необхідні для життя, різноманітність
Підсумковий урок за рік. Як ми навчилися берегти своє здоров'я (тестуванн...
«Бременські музиканти» (німецька народна казка)

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 13
Гостей: 13
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
zer23