Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Наголос

скачати

Урок 81

 Тема: Наголос

 Мета: учити учнів вимовляти слова таким чином, щоб чітко було чути наголошений звук (не розтягуючи слово по складах); розвивати пам'ять та увагу; виховувати любов до природи.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

Починаємо урок,

Бо почули ми дзвінок.

Він за парти кличе нас.

До роботи, другий клас!

II. Актуалізація опорних знань

 1 Хвилинка каліграфії

оо ой йо ом ор ов он ол ом ох о зс»лгг^оліве іь

ой, яка чудова українська мова!

— Поділіть слова на склади для переносу.

— Запишіть звукову модель слова олень.

— чому в кінці речення стоїть знак оклику?

— Назвіть послідовно звуки і букви у слові яка.

 2 Словникова робота

— Прочитати слова. які голосні пропущено? Запишіть слова. Підкресліть букви, що позначають голосні звуки.

ч тв р м д ль г р й ш ф р

— Скільки складів у кожному слові?

— який склад у кожному слові наголошений? як його розпізнати?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Тема нашого уроку — «Наголос».

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Пояснення вчителя

— Наголос — це виділення одного зі складів за допомогою посилення голосу.

У слові один склад вимовляється з більшою силою голосу. Цей склад називається наголошеним. решта складів у слові — ненаго-

лошені.

На письмі наголос позначається так: неї голос.

 2 Первинне закріплення

 1)Прочитайте луною за вчителем, виділяючи голосом наголошений склад в таких словах: кішка, собака, папуга, рибка.

 2)Прочитайте слова кожної групи, виділяючи голосом наголошений голосний.

ліс, лісовий, лісник, лісок. липень, липа, липовий, липка. Вода, водичка, водяний, водний.

— як називаються слова кожної групи?

Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й Систематизація отриманих знань

 1 Вибіркове списування

— Прочитайте вірш уголос.

Вовк ведмедя розбудив:

Вже весна, вставай, іди!

Виліз велетень з барлога —

Вовк втікає в ліс від нього.

— Випишіть виділені слова. Поставте знак наголосу.

 2 Гра «За абеткою»

— Запишіть слова в алфавітному порядку. Поставте наголос. Малина, абрикос, трава, сидить, росте, сонце.

 3 Робота в групах

— Зі слів кожного рядка складіть речення і запишіть. Над словами поставте наголос.

 1) ліс, у, весна, прийшла;

 2) одяглися, у, дерева, вбрання, зелене;

 3) над, бджоли, гудуть, квітами.

 4 Робота в парах

— Прочитайте акровірш. Запишіть слово-відгадку. Поставте наголос. Запишіть звукову модель слова.

Віє, віє, повіває І всюди він гуляє. то холодний, то колючий,

Енергійний, хоч куди!

Раді йому вітряки.

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

— Що таке наголос?

— який склад називається наголошеним?

— чи може бути в слові два наголошені склади?

— як називаються склади, на які не падає наголос?



Категорія: 2 Клас Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 981 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Силуетне зображення будинків. Практична робота «Чарівні куполи соборів»
Розмітка за зразком, клітинками та лінійкою
Елементарні уявлення про духовну складову здоров'я. Різні вияви краси пов...
А. М'ястківський «Неня». Д. Білоус «Звертання»
Столи бувають різні

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 14
Гостей: 14
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
ARNI, masluk0603, lorarin, zer23