Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Утворення сполучень слів, які відповідають на питання хто? що? та який? яка?... Добирання слів

скачати

Урок 49

Тема: Утворення сполучень слів, які відповідають на питання хто? що? та який? яка?... Добирання слів, які відповідають реальним ознакам того чи іншого предмета

Мета: учити учнів добирати слова, що відповідають реальним ознакам того чи іншого предмета; формувати вміння вживати прикметники в усному і писемному мовленні; розвивати зв'язне мовлення; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

Встали, дітки, всі рівненько,

Посміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли Й працювати почали.

II. Хвилинка каліграфії

— Відгадайте загадку.

• Біла пташка понад морем Плаче, ніби в неї горе,

І далеко від землі Проводжає кораблі.

— Запишіть каліграфічно.

Ча ай ка чайка

Чайка над морем синім літала.

— Поділіть слово чайка на склади для переносу.

III. Формування знань, умінь та навичок

1 Робота над загадкою

 • ... вуха, ... хвіст,

... сам на зріст.

На городі побував.

Там капусту попсував.

— Ой, що це? Мабуть вітер-пустунець повіяв, і деякі слова зникли.

А ось і вони: довгі, куций, невеличкий.

— Прочитайте загадку ще раз. які слова допомогли вам здогадатися, хто це?

— На які питання вони відповідають?

— Запишіть загадку, підкресліть хвилястою лінією слова — назви ознак.

 2 Самостійна робота з наступною взаємоперевіркою в парах

— Випишіть слова — назви ознак разом зі словами — назвами предметів, до яких вони відносяться.

Білі тумани пливуть по землі.

Мило воркують лагідні горлиці. ясне сонце почало підійматись за лісом.

На небі почали з’являтись білі хмаринки.

 3 Попрацюймо разом!

— Прочитайте текст за особами.

— Може, в тебе є мілкі гроші? Дай мені, будь ласка, на метро, — сказав Костя старшому братові.

— Мілких немає, є дрібні, — відповів той, дістаючи гроші.

— А що, хіба не все одно?

— Дрібний означає «малий, невеликий», а мілкий — «неглибокий»

Є. Чак

— Про що ви дізналися з прочитаного?

— З другого речення випишіть слово, правопис якого треба запам’ятати.

 4 Робота в парах

— До поданих назв предметів допишіть слова — назви ознак: дрібний або мілкий.

Струмок..., пісок..., ягоди..., тарілки..., насіння... .

 5 Гра «Допоможи звірятам "зайняти” свої місця»

 Хитрий, як. осел.

 Неповороткий, як...заєць.

 Полохливий, як.лисиця.

 Упертий, як.ведмідь.

— Побудуйте речення про лисицю і зайця за схемою. і_________,а_________.

 6 Гра «Аукціон»

— До поданих слів доберіть слова — назви ознак. Виграє той, хто назве останню ознаку.

Сонце —

Вітер — ліс —

Дівчинка —

Мова —

IV. Підсумок уроку

— чого навчалися на сьогоднішньому уроці?

— які нові знання здобули?



Категорія: 2 Клас Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1049 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Елементарне поняття про архітектуру як вид мистецтва. Практична робота «Місто...
Різноманітність тварин. Що дають тварини людям
Взаємозв’язок частин із цілою формою. Практична робота «Ліплення тварини»
Ура! Канікули!
Весняні свята. Великдень

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 14
Гостей: 14
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
zer23