Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Урок розвитку зв’язного мовлення. Побудова і записування речень, що передають дії, які виконуються на уроці мови чи з інших предметів

скачати

Урок 38

Тема: Урок розвитку зв’язного мовлення. Побудова і записування речень, що передають дії, які виконуються на уроці мови чи з інших предметів

Мета: учити учнів складати речення, що передають дії, які виконуються на уроці мови чи з інших предметів; розвивати мовлення, збагачувати лексичний словник; формувати прагнення пізнавати шкільне життя.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

На гостину в нашу школу Вас запрошую, малята!

Мовлення своє ми знову Будемо тут розвивати.

II. Актуалізація чуттєвого досвіду учнів

1 Робота над віршем

Дає здоров’я спорт.

Вагу — солодкий торт.

Мед — працьовиті бджоли.

Знання глибокі — школа.

— Назвіть дії, які виконують у школі діти.

— чи можна всі ці дії виконати на одному уроці?

 2 Гра «Розв’яжи приклад»

— Виконайте арифметичні дії і відгадайте назви шкільних предметів.

Мавпа - впа + тема + тир - р + ка = математика.

Мак - к + лю + вата - та + ння = малювання.

Мода - да + вода - од = мова.

— які ще назви шкільних предметів ви знаєте?

 3 Гра «Коректор»

— Виправте помилки, запишіть правильно. рідна шкода —

У рок чихання — розклад кроків —

Домашня оправа —

 4 Слухання віршів

рОБОТяЩА лЮБА Клаптик ситцю я покраю,

Хусточок з нього нашию,

Помережу їх по краю,

Пов’яжу лялькам на шию.

В. плахотников

чОГО СОНЦе черВОНе

І чого таке сонце червоне,

І не втомлюється, й не холоне?

А того, що вмивається в морі Ще тоді, коли світяться зорі.

Витирається білим туманом,

Щоб завжди бути чистим, рум’яним. я вмиватимусь також у морі Ще тоді, коли світяться зорі. рушником натиратиму тіло,

Щоб, як сонце, воно червоніло.

В. Швець

 ДУБОчКи

Проти сонця на горбочку Випинаються дубочки:

Свіжий вітер повіва: «раз-два! раз-два!»

 Так щоранку всі дубочки роблять вправи на горбочку —

 І тому вони гінкі,

 І тому вони стрункі.

Г. демченко

 розведу я фарби,

 Намалюю свято.

 Сонячно і гарно.

 Прапорів багато!

і. Жиленко

 Мова наша, мова —

 Мова кольорова,

 В ній гроза травнева Й тиша вечорова.

д. Білоус

— До яких навчальних предметів підходять ці вірші?

III. Визначення теми і задач уроку

— Сьогодні ми будемо складати речення, що передають дії, виконувані на уроці.

IV. Застосування отриманих знань

 1 Робота в групах

Учитель об’єднує клас у групи. Кожна група отримує пронумеровану картку. Далі вчитель пропонує вибрати фотографію класу, що збігається з номером картки.

Кожна група повинна пригадати, на якому уроці зроблено фотографію, і розповісти, чим займалися учні на цьому уроці.

 2 Поширення речень словами

— Прослухайте речення, поширте їх назвами дій.

 • На уроці української мови ми... вправу 8, а потім...

 • Наталка швидко... правило і ... його.

 • На уроці фізкультури ми..., ..., ... .

 • Задачу треба..., ..., ... .

 3 Бесіда про урок образотворчого мистецтва

— Послухайте вірш і розкажіть, про який урок йтиметься далі.

 — Намалюю пісню.

 — А покажеш, як?

 — Бачиш радіо навкруг, а у центрі — пісня.

 Так.

 — Намалюю тата.

 — А покажеш, як?

 — Ось газета величезна,

 А під нею тато.

 Так.

 — Намалюю маму.

 — А покажеш, як?

 Дуже холодно навкруг,

 А у центрі — сонце.

 Так.

 — Намалюю щастя.

 — як?

 — Всі здорові.

 Хліба вдосталь — кожному.

 Ось так.

 Я. петерс

— Назвіть якнайбільше дій, які ви виконуєте на цьому уроці.

— розкажіть повними реченнями, що роблять учні на цьому уроці. (Троє—четверо учнів розповідають. Учитель стежить, щоб кожен учень сказав два—три пов ’язані за змістом речення.)

Фізкультхвилинка 4 Самостійна робота

— Пригадайте наш останній урок образотворчого мистецтва. Що ми робили на уроці? Назвіть тільки дії. (Учні називають дії, а вчитель записує на дошці .)

— Що ми робимо на уроках мови? математики? (Учні називають дії, а вчитель записує на дошці.)

— Складіть і запишіть три речення про те, що ви робили на уроці образотворчого мистецтва (мови, математики, інших предметах).

— Придумайте назву до своєї розповіді.

 5 Перевірка роботи

Ураховується зміст і граматична правильність побудови речень. Двоє—троє учнів читають речення, інші аналізують їх.

 6 Робота в парах. Гра «Коректор»

Учні обмінюються зошитами, читають роботи, дають поради одне одному.

V. Підсумок уроку

— чого ви навчалися на уроці?

— яке речення вам сподобалося найбільше? чим саме?

VI. Домашнє завдання

— Складіть і запишіть три речення, що передають дії, які виконуються на уроці з будь-якого предмета.



Категорія: 2 Клас Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 584 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Запитання до природи. Звідки береться олія?
Т. Коломієць «Подарунок». В. Лучук «Кольорові пташки». В. Конопелець «Якого к...
Силуетне зображення будинків. Практична робота «Чарівні куполи соборів»
Цікавий світ навколо тебе. Урок позакласного читання
Розкрій тканини. Виготовлення спіднички прямолінійної форми для ляльки

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 15
Гостей: 15
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:


Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru