Головна » Конспекти » 2 Клас » Рідна мова

Позначення м'якості приголосних перед [о]. Перенос слів зі знаком м'якшення

УРОК 111

Тема: Позначення м'якості приголосних перед [о]. Перенос слів зі знаком м'якшення

Мета: Вчити позначати на письмі м'якість приголосних перед [о] та переносити слова зі знаком м'якшення; виробляти навички літературної вимови слів з м'яким приголосним звуком; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до рідного краю.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Актуалізація опорних знань

— Якими буквами позначається м'якість приголосних на письмі?

— Назвіть парні за м'якістю — твердістю приголосні звуки.

Гра «Впіймай м'який звук».

— Послухайте вірш. Якщо почуєте в слові м'який звук, плесніть в долоні.

 Садок вишневий коло хати,

 Хрущі над вишнями гудуть,

 Плугатарі з плугами йдуть,

 Співають, ідучи, дівчата,

 А матері вечерять ждуть.

 (Т.Шевченко)

III. Каліграфічна хвилинка

Пт по льо лю ля

Птиця створена для польоту, а людина — для роботи.

— Назвіть слова з м'яким звуком [л'].

— Якими буквами позначена м'якість цього звука?

— Як би читалося слово польоту без знака м'якшення?

— Що позначає знак м'якшення перед [о]?

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Ознайомлення з правилом на с. 96.

2. Спостереження за роллю знака м'якшення у словах перед [о]. Вправа 229, с. 96.

— Прочитайте прислів'я. Як ви їх розумієте?

— Спишіть виділені слова.

— Вимовте у них звуки і назвіть букви.

— Що означає знак м'якшення в цих словах?

3. Самостійна робота. Вправа 230, с. 96.

— Спишіть вірш, вставляючи пропущені букви.

— Назвіть у вірші звертання. Як вони виділяються на письмі?

— Складіть звукову модель слова синьому.

— Скільки в цьому слові звуків? Скільки букв?

— Назвіть м'який приголосний у слові. Як позначається його м'якість на письмі?

— Спробуйте поділити це слово на склади для переносу.

4. Ознайомлення з правилом на с. 96.

— Як переносяться слова зі знаком м'якшення?

5. Виконання вправи 232, с. 97.

— Випишіть з вірша слова з буквосполученням ьо. Поділіть їх на склади.

V. Фізкультхвилинка

VI. Узагальнення і систематизація набутих знань

1. Робота над текстом. Вправа 231, с. 97.

— Прочитайте текст.

— Про яке місто в ньому йдеться?

— Хто народився в цьому місті?

— Хто такий Юрій Гагарін?

— Випишіть слова з буквосполученням ьо та йо.

— Поділіть їх для переносу.

— Запишіть речення, користуючись схемою.

2. Виконання вправи 234, с. 98 (усно).

— Відгадайте загадку.

— Вимовіть у слові-відгадці звуки.

— Знайдіть у загадці слова, в яких м’якість приголосного позначено буквами є, ь.

3. Робота над загадками.

— Відгадайте загадки. Запишіть слова-відгадки і поділіть їх для переносу.

В чистім полі він росте На високих ніжках,

В зелених панчішках.

Квіточки блакитні,

Оченьки привітні.

(Льон ).

Солоне, а не сіль,

Біжить, а не річка,

Блищить, а не золото,

Коли б угадати,

Та менш його знати.

( Сльози ).

Що залишається після зрубаного дерева?

(Пеньок ).

Грибочок чепурненький В сім’ї величенькій На пеньку зростає,

На сонці засмагає.

( Опеньок ).

(Л. Гребенькова)

— Яке слово не ділиться для переносу? Чому?

VII. Підсумок уроку

— Як позначається м’якість приголосного перед [о]?

— Як переносяться слова з ь та ьо?

VIII. Домашнє завдання. Пояснення виконання вправи 233, с. 98

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1890 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Ми і природа. Поняття про навколишнє природне середовище. Взаємодія людини і ...
А. М'ястківський «Казка про яблуню». В. Коломієць «Не лови метелика».
«Бременські музиканти» (німецька народна казка)
Текстильні матеріали. Загальні поняття про прядиво, нитки, тканини та ткацтво
Чеська народна казка «Собака, коти та миші». Творчий переказ за кадром фільму
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]