Головна » Конспекти » 2 Клас » Рідна мова

Розрізнення звуку [ф] і звукосполучення [хв]

УРОК 100

Тема: Розрізнення звуку [ф] і звукосполучення [хв]

Мета: Учити учнів розрізняти звук [ф] і звукосполучення [хв] у вимові; закріпити вміння позначати їх на письмі буквами ф і хв; розвивати мовлення; вміння працювати зі словником; виховувати мовну культуру.

Обладнання: «Словникова скарбничка», II ч. (уп. О. Ісаєнко).

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Перевірка домашнього завдання

— Прочитайте слова, які починаються і закінчуються приголосними звуками.

— Якою частиною тексту може бути записане речення?

— Розкажіть текст, який ви склали.

III. Каліграфічна хвилинка

Фф фо фл фе Пофортунило Федоту: із фламінго купив фото.

— Який звук найчастіше зустрічається у реченні?

— Поясніть значення слів пофортунило, фламінго (пощастило, птах).

— Побудуйте звукову модель слова фламінго.

IV. Повідомлення теми і мети уроку

V. Вивчення нового матеріалу

1. Вправляння в правильній вимові звука [ф].

— До яких звуків належить [ф]: до голосних чи приголосних?

— Вимовте цей звук. Як проходить струмінь видихуваного повітря? За участю чого утворюється звук [ф]? (За участю шуму). Чи бере участь в утворенні цього звуку голос?

— Прочитайте скоромовку у вправі 168, с. 71, правильно вимовляючи звук [ф].

2. Вправа 169,с. 72.

— Прочитайте стовпчики слів. Порівняйте вимову звуків, позначених виділеними буквами. Зробіть висновок.

— Запишіть слова парами.

3. Робота із словами, вимову і правопис яких треба запам'ятати.

— Прочитайте слова в стовпчиках. Порівняйте їх вимову. Що можете сказати? Як ці звуки позначаються на письмі?

— Значення яких слів вам не зрозуміле?

— Попрацюйте із «Словниковою скарбничкою», II ч. В розділі «Тлумачний словник» знайдіть пояснення слова факел. (Факел, а,ч. 1. Світильник на держаку. 2. перен. Те, що містить у собі, несе із собою істину, знання, освіту, свободу тощо.).

4. Гра с орфографічним словником.

Клас ділиться на три команди. Члени кожної команди по черзі називають слова зі звуком [ф]. Можна користуватися орфографічним словником (або «Словниковою скарбничкою», II ч., уп. О. Ісаєнко, розділ «Орфографічний словник».) Виграє команда, яка назве найбільшу кількість слів. Аналогічно можна проводити гру, в котрій діти будуть називати слова із звукосполученням [хв].

VI. Фізкультхвилинка

Фізкультура, фізкультура.

Нахиляти будем тулуб,

Руки вгору піднімати І на двох ногах стрибати.

Щоб пишався ти фігурою,

Займайсь футболом, фізкультурою.

(Л. Гребенькова)

— Які слова зі звуком [ф] вам зараз зустрілись?

VII. Узагальнення і систематизація вивченого матеріалу

1. Робота з деформованим текстом. Вправа 170, с.72.

— З поданих слів складіть і запишіть речення. Для цього спочатку виділіть головні члени речення, а потім за допомогою питань встановіть зв'язок між іншими словами в реченні.

— Прочитайте записані речення. Чи можна назвати їх текстом?

— Доберіть заголовок до тексту.

— Назвіть слова з буквою ф, правильно вимовляючи їх.

2. Робота в парах. Вправа 171, с. 73. (Перевірка виконаного).

VIII. Підсумок уроку

— Про які звуки ми говорили на уроці? Якими буквами вони позначаються?

— Розгадайте метаграми.

— Чи знайоме вам значення другого слова? (Людина, що колекціонує марки).

VI.Домашнє завдання. Вправа 173, с. 73

— Запишіть слова, які починаються буквою ф, в алфавітному порядку, беручи до уваги другу букву.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1541 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Значення природи для життя людини
Картини природи початку зими. М. Підгірянка «Ходить, ходить зима гаєм». О. Ту...
Олександр Олесь «Два хлопчики». М. Рильський «Річка». Підсумок із теми
Хай буде сад. Складання і записування підписів під серією малюнків, що можут...
Розмітка за зразком, клітинками та лінійкою
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]