Форма входу

Зареєструватися


Перевірка ненаголошеного голосного за допомогою наголосу

скачати

УРОК 91

Тема: Перевірка ненаголошеного голосного за допомогою наголосу

Мета: Учити дітей перевіряти ненаголошені голосні шляхом добору спільнокореневого слова або зміною форми слова; розвивати вміння спостерігати за мовними явищами, робити висновки; виховувати спостережливість, любов до рідної мови.

Хід Уроку

І. Організація класу до уроку

— Прочитайте слова, правильно вимовляючи голосні в ненаголошених складах.

— Які букви ви вставили в слова? Які слова з лівої колонки вам допомогли в цьому?

III. Каліграфічна хвилинка

їжрщ ба ай яз уб

їж борщ з грибами і тримай язик за зубами.

IV. Сприймання та узагальнення нового матеріалу

1. Робота в парах. Вправа 125, с. 55.

— Змініть кожне слово так, щоб ненаголошений склад став наголошеним. Запишіть пари слів за зразком.

— Чи однаковими буквами позначаються наголошені і ненаголошені звуки [е], [и]? Підкресліть ці букви.

2. Вправа 126, с. 55. Коментоване письмо (за зразком).

— Вставте пропущені букви. Запишіть за зразком.

— Поміркуйте, що треба зробити зі словами, щоб дізнатися, яку букву слід писати в ненаголошеному складі? Перевірте свої міркування, прочитавши правило на с. 56.

3. Ознайомлення із правилом на с. 56.

— Що треба зробити, щоб з’ясувати правильне написання букви в ненаголошеному складі? Наведіть приклади.

— Краще запам’ятати правило вам допоможе вірш Дмитра Білоуса.

Все важливе в нашій мові,

Ось, приміром, річ така:

Е чи И писати в слові —

Часто сумнів виника:

Село чи сило?

Якщо ясно, то не дуже.

Щоб уникнуть зайвих мук,

Ти під наголос, мій друже,

Зразу став сумнівний звук:

Село — се ла.

Звук виразно зазвучить —

Як писать тебе навчить.

4. Колективне виконання вправи 127, с. 55.

— Прочитайте слова, чітко вимовляючи наголошені звуки.

— Подумайте, яке слово в кожному рядку допоможе вам вставити пропущену букву.

— Виділіть корінь в усіх словах. Перевірте, чи однакові корені в кожній групі слів?

5. Фізкультхвилинка.

V. Узагальнення і систематизація знань

1. Виконання вправи 128, с. 56. Коментоване письмо.

— Спишіть речення, вставляючи пропущені букви.

Поясніть, як ви дізнались, яку букву потрібно вставляти.

— Написання яких слів не треба перевіряти? Чому?

2. Робота за таблицею, вміщеною у вправі 128.

— За таблицею розкажіть, як перевірити написання слова весна.

— Аналогічно поясніть, як будете перевіряти написання слова зима.

3. Ігри діда Буквоїда.

— Вставте букви, які з'їв дід Буквоїд. Поясніть, як добирали перевірні слова.

з...рно д...мить л...сеня в...чірній т...пло в...селий

VI. Підсумок уроку

— Які ненаголошені голосні потрібно перевіряти в словах?

— Як перевірити написання цих голосних?

VII. Домашнє завдання. Вправа 129

— Спишіть, вставляючи пропущені букви. Позначте корінь у словах.

— Вивчіть правило на с. 56.



Категорія: 2 Клас Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1067 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
«Колючий клубочок прибіг у садочок». Побудова текстів за поданим початком
Тварини рідного краю
М. Підгірянка «Ходить, ходить зима гаєм...». Леся Українка «Красо України, По...
Чорне та Азовське моря. Значення морів
Сюжетна аплікація. Створення композицій до казок

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
VinniSH

Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru