Головна » Конспекти » 2 Клас » Рідна мова

Змінювання прикметників разом з іменниками за зразком: один — багато

Скачати конспект

УРОК № 59

Тема: Змінювання прикметників разом з іменниками за зразком: один — багато

Мета: Закріплювати знання про слова — назви ознак; формувати вміння змінювати прикметники разом з іменниками за зразком: один — багато; впізнавати прикметники в тексті; розвивати зв'язне мовлення; виховувати естетичні почуття.

Обладнання: Предметні малюнки.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Каліграфічна хвилинка

Т ВІ і ти ін іній

То не квіти у садках,

Висне іній на гілках.

 (М. Підгірянка)

— Побудуйте звукову схему слова іній.

III. Перевірка домашнього завдання

— Прочитайте завдання, які ви підготували для класу.

Учні виконують завдання (усно).

IV. Мотивація навчальної діяльності

На дошці предметні малюнки: в одному стовпчику з зображенням одного предмета, в другому — з зображенням декількох.

— Назвіть, які предмети зображено на малюнках. Зразок. Жовте курча — жовті курчата.

Червоне яблуко — червоні яблука.

— Що ви помітили?

— На які питання відповідають слова-ознаки до предметів першого стовпчика?

— На яке питання відповідають слова-ознаки до предметів другого стовпчика?

V. Сприйняття та усвідомлення матеріалу

1. Змінювання словосполучень за зразком: один — багато. Виконання вправи 262, с. 120.

— Змініть слова за зразком.

— На які питання відповідають слова-ознаки в першому стовпчику? В другому?

— Запишіть словосполучення за зразком.

— З двома словосполученнями усно складіть речення.

2. Вибірковий диктант.

— Запишіть тільки слова, що означають багато предметів, разом з словами-ознаками, що відповідають на питання які?

 Срібні дерева

Срібні дерева,

Срібне гілля,

Сріблом пухнастим Вкрита земля.

Срібні

У синьому небі Хмарки,

В срібних заметах Срібні стежки.

Срібний — пресрібний Ліс приберіг Білочці срібній Срібний горіх.

(Л. Первомайський)

— Прочитайте записані словосполучення.

— Чи зрозуміли, чому все стало срібним?

3. Виконання вправи 263, с. 120.

— Прочитайте вірш.

— Чому в кінці перших двох речень стоїть знак оклику?

— Спишіть виділені слова. Змініть їх так, щоб вони означали назви багатьох ознак та предметів.

VI. Фізкультхвилинка

VII. Узагальнення і систематизація знань

1. Робота з текстом. Вправа 264, с. 120.

— Прочитайте текст. Що ви помітили?

— Щоб правильно визначити межі речення, згадайте, що повинно виражати речення? Як його кінець позначається голосом? Як позначаються межі речення на письмі?

— Запишіть два останні речення.

— Підкресліть в них головні слова. Чи є головними словами у реченні слова, що називають ознаки?

2. Творча робота.

— Запишіть невеличкий текст з 2—3 речень.

I ряд.Якого кольору добрий вчинок.

II ряд.Якого кольору щира посмішка.

III ряд. Якого кольору праця і якого кольору лінь.

VIII. Підсумок уроку

— Як ми змінювали на уроці слова?

— На які питання відповідають слова, що є ознаками одного предмета? А багатьох?

IX. Домашнє завдання. Вправа 265, с. 121

— Спишіть назви ознак і слова, з якими вони зв'язані. Підкресліть назви ознак, близьких за значенням.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 2093 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Це цікаво знати
Техніка виконання розпису пензлем. Виконання візерунків
Збирання квітів різних видів місцевих рослин. Виготовлення квіткової абетки
Різноманітність тварин. Що дають тварини людям
В. Артамонова «їжачок-реп'яшок»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]