Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Зв'язок слів у реченні за питаннями

скачати

УРОК № 37

Тема: Зв'язок слів у реченні за питаннями

Мета: Учити встановлювати зв'язок між словами у реченні; удосконалювати вміння виділяти головні слова в реченні; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до праці.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Актуалізація опорних знань

1. Каліграфічна хвилинка.

Вп ло од ві р'я пір'я подвір'я Впало пір'я на подвір'я.

— Яке це речення за метою висловлювання?

— Визначте головні слова у реченні. Підкресліть

2. Вибірковий диктант.

— Уважно слухайте прислів'я, які я диктуватиму. Виписуйте з них у зошит тільки головні слова з кожного речення.

Лежачий камінь мохом обростає.

Працьовита людина рано встає.

Праця прикрашає життя.

Робота розуму навчає.

Праця все здолає.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Вивчаючи речення, ми говорили про те, що слова в ньому повинні бути зв'язані.

— Сьогодні ми будемо учитись встановлювати зв'язок між словами у реченні за допомогою питань.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Колективна робота. Виконання вправи 17, с. 81.

— Спишіть речення. Підкресліть в ньому головні слова.

— Запишіть парами слова, зв'язані між собою.

— До яких слів насамперед ставиться питання? Що головних).

2. Робота в парах. Виконання вправи 172, с. 81.

— Запишіть речення.

— За зразком встановіть зв'язки між словами. Запишіть слова парами.

V. Фізкультхвилинка

 Ми дрова в дворі складали,

 Дідусеві помагали.

 Раз! — і вгору,

 Два! — і вниз.

 Раз! — і вгору,

 Два! — і вниз.

 Усі вправно працювали,

 Швидко дрова поскладали.

VI. Узагальнення і закріплення вивченого

1. Робота з віршем М. Стельмаха «Гарбуз».

— Прочитайте вірш, записаний на дошці.

 Трипудовий гарбуз

 На городі загруз.

 А на цей гарбуз Сів з дітьми чорногуз.

 Каже він до діток:

 — Сіли ми на горбок:

 І не зна чорногуз,

 Що він сів на гарбуз.

— Про кого цей вірш?

— Хто такий чорногуз?

— Поділіть це слово на склади.

— Прочитайте перше речення. Виділіть в ньому головні слова.

— Самостійно встановіть зв'язок слів у реченні. Гарбуз (що зробив?)...; гарбуз (який?)...; загруз (де?)... .

Перевірка виконання.

2. Гра «Знайди зайве слово» (За вправою 173, с. 81).

— Поставте питання від одного слова до іншого. В кожному рядку знайдіть зайве слово. Поясніть свій вибір.

3. Усне виконання вправи 174, с. 82.

— Прочитайте вірш. Як він називається?

— Чи знаєте ви, що означає слово нісенітниця! Це — дурниця, щось нерозумне, неможливе. Подумайте, чому вірш так називається?

— До слів косити, копати, будувати доберіть з вірша слова, які були б зв'язані з ними за змістом.

— Запишіть за зразком підручника.

VII. Підсумок уроку

— Що ми сьогодні вивчали на уроці?

— За допомогою чого встановлюється зв'язок слів у тексті?

 VIII. Домашнє завдання Вправа 175, с. 82.

— Спишіть текст, позначаючи початок і кінець кожного речення. Підкресліть у реченні головні слова.



Категорія: 2 Клас Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 2794 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
«Грамотний-видющий і на все тямущий»
А. Коваль «Слова розповідають». Л. Компанієць «Ковалівна». Олена Пчілка «Жура...
Узагальнюючий урок із теми «Рукотворна краса». Колективна робота «Сонячні кві...
Розкрій тканини. Виготовлення спіднички прямолінійної форми для ляльки
Дещо з історії

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 20
Гостей: 20
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
ARNI, ladymargo, zer23