Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Питальні речення. Засвоєння питальних слів. Вимова і написання слова дятел

скачати

УРОК № 29

Тема: Питальні речення. Засвоєння питальних слів. Вимова і написання слова дятел

Мета: Дати уявлення про питальне речення; ознайомити з питальними словами; формувати навички інтонування питальних речень; виховувати бережливе ставлення до книги.

Обладнання: Предметні малюнки.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Перевірка домашнього завдання

— Прочитайте утворений текст.

— Які речення про берізку записали?

— Як можна назвати кожне речення в цьому тексті? (Розповідне).

— Які речення називаються розповідними?

— Які знаки ставляться в кінці речень?

III. Каліграфічна хвилинка

Д Дд Дя Дятел

У саду на дубі дятел дзьобом стука.

— Складіть звукову модель слова дятел.

— Поділіть для переносу слово дзьобом.

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

— Сьогодні ми ознайомимось з питальними реченнями, вчитимемось вимовляти їх з правильною інтонацією.

V. Засвоєння нових знань

1. Робота з підручником. Виконання вправи 130, с. 64 (усно).

— Роздивіться малюнок в підручнику.

— Куди прийшли діти?

— Що вони роблять в бібліотеці?

— Хто працює в бібліотеці?

— А чи знаєте ви, як треба ставитись до книги?

— Прочитайте в особах розмову бібліотекаря з читачем.

— Спробуйте продовжити діалог.

— Прочитайте речення, в яких про щось запитується. Який знак ставиться в кінці цих речень? Відгадайте загадку.

Він після речення, цитати Вмостився, схожий на гачок.

Всіх нас примушує питати,

А сам ні пари з вуст — мовчок!

— Що це за речення, ви дізнаєтесь, прочитавши правило.

2. Ознайомлення з правилом на с. 65.

— Прочитайте правило.

— Про що в ньому йдеться?

— А тепер послухайте віршоване правило.

 Питальне речення питає:

 Що буває? Де літає?

 Знак питання напишіть,

 Потім відповідь скажіть.

3. Виконання вправи 131, с. 65.

— Прочитайте питальні речення.

— Що допомогло вам впізнати їх у тексті?

— Запишіть ці речення в зошит.

VI.Узагальнення і систематизація знань.

1. Робота в парах. Виконання вправи 132, с. 65.

— Задайте один одному питання і дайте відповіді на них.

— Як називаються речення-питання?

— А речення-відповіді?

2. Фізкультхвилинка «Каченята».

 Раз, два — всі пірнають,

 Три, чотири — виринають,

 П'ять, шість — на воді Кріпнуть крильця молоді.

3. Слухання вірша.

— Послухайте вірш. Про кого він?

Дятлова турбота

 Знов птахи зібрались в вирій І великі, і малі,

 Тільки дятел на квартирі Щось вистукував в дуплі.

 — Мав багато я роботи,—

 Дятел втомлено казав,—

 Від суботи до суботи Оголошення писав.

 А сорока — помічниця їх розносила сама,

 Щоб усяка знала птиця,

 Що до нас іде зима.

 (Л. Куліш)

— Що ви знаєте про дятла?

4. Виконання вправи 133, с. 65.

—Повправляйтеся в правильному інтонуванні питальних речень.

— Прочитайте вголос спочатку питання, а потім — відповідь. Звертайте увагу на інтонацію. Виділені слова вимовляйте з більшою силою голосу.

— Знайдіть у вправі питальні слова.

— Спишіть перші два питання і відповіді на них.

5. Розвиток діалогічного мовлення.

— Підготуйте діалоги в парах. Запитуйте сусіда по парті про те, що зображено на малюнку, а він буде давати вам відповіді.

На дошці — предметні малюнки. Завдання дається за варіантами.

6. Гра «Впіймай питальне речення».

— Я буду читати, а ви плещіть у долоні, коли почуєте питальне речення.

Хто сказав?

 Хто це? Хто це?!

 Хто сказав,

 Що в калюжу Боря впав?

 — Горобці, то ви сказали?

 — Ми в сусідній двір літали!

 — Котик Мурчик, ти сказав?

 — Яз горища не злізав.

 — Песик, може, ти сказав?

 — Маслачок я догризав.

 Песик мамі не сказав,

 Не сказали горобці —

 Розказали все... штанці!

 (Г. Малик)

VII. Підсумок уроку

— З яким видом речень ви ознайомились на уроЦі?

— З якою метою вони вживаються в мовленні?

— Який знак ставиться в кінці питальних речень?

VIII. Домашнє завдання

Пояснення виконання вправи 134, с. 66. Додаткове завдання: бажаючі можуть дібрати загадки про їжака.



Категорія: 2 Клас Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1373 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Елементарне поняття про будову людської фігури, її складових частин. Практичн...
Запитання до природи. Звідки береться олія?
Українська народна казка «Лисичка та журавель»
Українські дитячі пісеньки «Кукуріку, півнику», «Добрий вечір, зайчику». Дитя...
Д. Павличко «Квітка», В. Кухалашвілі «Як побачити вітер?». В. Лучук «Сіла хма...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:


Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru