Головна » Конспекти » 2 Клас » Рідна мова

Речення як група зв'язаних між собою слів, що виражають закінчену думку. Вимова і написання слів учитель, учителька

УРОК № 26

Тема: Речення як група зв'язаних між собою слів, що виражають закінчену думку. Вимова і написання слів учитель, учителька

Мета: Формувати в учнів поняття про речення як одиницю мовлення; учити виділяти паузою, правильно вимовляти і писати слова учитель, учителька; розвивати увагу, вміння спостерігати мовні явища; робити висновки; виховувати уважне ставлення до природи.

Обладнання: Сюжетні малюнки.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Каліграфічна хвилинка

У У у уч ит тель учитель учителька учитись Учителька ввійшла до класу і посмішку з собою принесла.

— Поділіть слова учитель і учителька на склади для переносу.

III. Актуалізація опорних знань

— Згадайте, що ви знаєте про речення? З чого воно складається? З якої букви пишеться? Що ставиться в кінці речення? Як пишуться слова у реченні?

 Додаткове завдання.

IV. Повідомлення теми і завдань уроку

— Сьогодні ми починаємо вивчати нову тему: «Речення».

V. Вивчення нового матеріалу

1. Робота з підручником. Виконання вправи 116, с. 59.

— Прочитайте текст.

— Скільки у ньому абзаців? Про що говориться в кожному з них?

— До якого типу відноситься цей текст?

— Як позначається у тексті кінець кожного речення?

— А як ви виділяли кінець речення в усному мовленні? (Паузою).

— Спишіть друге речення.

2. Виконання вправи 117, с. 59. Ознайомлення з правилом.

— Прочитайте групи слів.

— Яка з них виражає закінчену думку?

— Отже, що можна сказати про речення?

— Прочитайте правило і запам'ятайте його.

3. Гра «Складиречення про...»

— Користуючись малюнками, що є на дошці, дайте вашому сусіду завдання скласти речення про когось або про щось. Не забувайте вживати звертання і ввічливі слова. (Світлано, склади, будь ласка,речення про зайчика).

4. Виконання вправи 18, с. 59.

— Прочитайте.

— Як ви виділяли кінець речення в усному мовленні?

— А як відокремлюються речення на письмі?

— Скільки речень в цьому тексті?

— Що виражає кожне речення?

Прочитайте речення, в яких закінчену думку виражено одним словом.

— Самостійно виконайте завдання 3 до вправи.

VI. Фізкультхвилинка

Я біжу, біжу по гаю,

Я метелика спіймаю.

А метелик не схотів —

Геть від мене полетів.

VII. Узагальнення знань

1. Виконання вправи 119, с. 60.

— Прочитайте.

— Скільки речень в цьому вірші? Як вони виділені на письмі? Як ви виділяли їх при читанні?

— Чим відрізняються тексти попередньої і цієї вправи?

— Як ви розумієте речення: «Край неба палає»?

— Спишіть останнє речення. Поділіть для переносу слова соловейко і сонце. (Перевірка виконаного).

2. Гра «Відокрем речення».

Вчитель читає вірш, а діти, почувши кінець речення, плещуть в долоні.

Як багато знаю я

 В мене є книжок багато —

 І новенькі, і старі.

 Як піду до школи з татом,

 Всі книжки віддам сестрі.

 Хай вона сама читає Про лисичку й журавля.

 Хай вона, мала, узнає,

 Як багато знаю я.

VIII. Підсумок уроку

— Що є одиницею мовлення?

— З чого складається речення?

— Що виражає речення?

— Як виділяється кінець речення в усному мовленні і на письмі?

IX. Домашнє завдання

Вправа 120. Пояснення виконання.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1401 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Про доброту і милосердя. Ніхто не має права ображати людину
Українські дитячі пісеньки «Кукуріку, півнику», «Добрий вечір, зайчику». Дитя...
Наш вернісаж
Т. Коломієць «На роботу». О. Буцень «Помічниці». Б. Вовк «З кого песик прикла...
«Золотаосінь»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]