Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Обережно: незнайомці

скачати

Тема: Обережно: незнайомці

Мета: Ознайомити учнів з основними правилами особистої безпеки при зустрічі з незнайомими людьми у ліфті, під'їзді, на вулиці; формувати навички правильної поведінки, коли дзвонять у двері, по телефону; вчити, як поводитися в різних місцях, коли заблукав; розвивати здатність орієнтуватися в складних ситуаціях, реально оцінювати небезпеку; виховувати сміливість, спостережливість, винахідливість.

Хід уроку

І. Організація класу

Продзвенів уже дзвінок,

Час почати нам урок.

Будемо у світ знань мандрувати,

Будемо основи здоров'я вивчати.

ІІ. Вивчення нового матеріалу

1. Вступне слово вчителя

- Діти, з якої казки цей уривок:

"Ви сидіть дома, двері за мною закрийте на замокі нікому не одчиняйте. А я піду в ліс та їсти вам принесу…" ("Вовк та семеро козенят")

- Що наказувала матір – коза своїм діткам?

- А чи послухали вони свою матір?

- Що з ними сталося?

- Підберіть слова-ознаки до слова "вовк" (Хитрий, злий, голодний, небезпечний).

- У нашому житті, діти, також зустрічаються небезпечні люди. Таких людей називають злими або непорядними. Зовні ці люди такі ж, як усі. Це тільки в казках розбійника, шахрая, злодія легко впізнати! А справжнього злодія іноді не відрізнити від звичайної людини. Але в душі він жорстокий і злий.

Тому з раннього дитинства вам слід знати, що люди різні і мати справу необхідно тільки з тими, кого ви знаєте, з ким познайомили вас батьки. Всі інші – це незнайомі люди.

- То як ви думаєте, про що ми сьогодні з вами будемо розмовляти?

- Чого повинні навчитися?

2. У ліфті, поїзді

- Зустріти незнайомців можна навіть у своєму під'їзді. Тому, щоб не стати жертвою злочинців розгляньте ілюстрацію і скажіть, що необхідно зробити, перед тим, як зайти у під'їзд? (с. 86)

(Якщо нікого незнайомого нема - заходимо)

- Заходити ви у під'їзд і чекаєте ліфт. В цей час підходить незнайома людина і зупиняється біля вас. Відкриваються двері ліфта, людина заходить в середину. А що робити вам?

- Ви повинні не боятися і не соромитися сказати: "Я поїду іншим разом!". Якщо ця людина буде кликати вас – відразу відійдіть до сходів, а ще краще – вибігти з під'їзду.

Твердо запам'ятайте: не можна сідати в ліфт з незнайомцями.

- Чи знаєте ви, як потрібно користуватися ліфтам?

- Що ви будете робити, якщо застрягнете у ліфті?

3. На вулиці

- Пригадайте казку "Колобок", що трапилося з колобком? Чому? (Пішов без дозволу гуляти)

- Така небезпека може чатувати на вас і на вулиці. До вас може підійти незнайомець і попрости допомогти знайти котика, запропонувати покататися на машині, подивитися кіно, пограти у комп'ютерну гру.

- Як ви вчините в такій ситуації?

- Запам'ятайте просту істину: дорослі повинні звертатися за допомогою до дорослих , а не до дітей. Найкраще – взагалі не говорити з незнайомцями або ввічливо сказати: "Вибачте, я вам не зможу допомогти, я вас не знаю" – швидко відійти або відбігти.

- Дітям необхідно знати декілька правил безпеки на випадок зустрічі з незнайомцями.

1. Гуляти краще з друзями. Якщо біля вас зупинилася машина, відійдіть від неї якомога далі. Якщо людина здається вам підозрілою, небезпечною, перейдіть на інший бік вулиці.

2. Якщо раптом хтось тягне вас за собою – виривайтеся, кусайтеся. І головне – кричіть. Краще кричати такі слова: "Залишіть мене! Я вас не знаю! Мене крадуть! Це- чужа людина! Він - не мій батько! ". Такі фрази швидше притягнуть увагу людей.

3. Ще треба пам'ятати, що небезпечними можуть бути не тільки чоловіки, але й жінки, бабусі, молоді хлопці, дівчата.

 Добре запам'ятайте закон "НЕ":

- не розмовляйте з незнайомцями;

- не сідайте в машину до незнайомців;

- не гратися дорогою зі школи додому;

- не гуляйте з настанням темряви.

4. Розгляд ілюстрацій у підручнику (с.87)

- Що хлопчики роблять неправильно?

- Як слід себе поводити? Чому?

ІІІ. Фізкультхвилинка

ІV. Робота над темою уроку

1. Вам подзвонили (у двері чи по телефону)

- Добре, коли в домі є така зручна річ, як телефон. А чи вмієте ви користуватися телефоном?

- Говорити по телефону дуже просто – це відомо кожному. Але тут є одне важливе правило: розмовляти потрібно тільки зі знайомими. А якщо подзвонили незнайомі, треба сказати, що батьки не можуть підійти до телефону. Чому?

- Запам'ятайте основні правила розмови по телефону з незнайомцями:

- Не називайте адресу своєї квартири, будинку;

- Ніколи не називайте номер свого телефону;

- Не розмовляйте з незнайомцями довго, тим більше не говоріть, що батьків немає дома;

- Обов'язкова попросіть батьків, щоб вони перевірили чи правильно ви користуєтесь телефоном.

2. Розгляд ілюстрацій (с. 88)

3. Правила поведінки, якщо вам подзвонили у двері.

- А чи знаєте ви, як себе поводити, якщо вам подзвонили у двері?

- Запам'ятайте наступні правила:

- Не можна відкривати двері, якщо дзвонить незнайома людина;

-  На всі прохання незнайомців слід відповідати: "НІ!", а ще краще – зовсім не розмовляти;

- Якщо в двері дзвонить (стукає) листоноша, монтер, електрик, міліціонер, все одно не відкривайте двері, якщо не знаєте цих людей. Злочинці можуть переодягнутися в будь-яку форму;

- Якщо незнайомець намагається силоміць відкрити ваші двері, треба подзвонити в міліцію за телефоном 102; якщо немає телефону, покликати на допомогу через вікно.

4. Гра – перевірка "Стук у двері"

Учень – Хто там?

Голос – Це я, дядя Саша! Відчини я прийшов перевірити електрику.

Учень – Я не можу відчинити, мама не дозволяє!

Голос – Та чого ти боїшся? Я твою маму добре знаю, а вона – мене!

Учень – Пробачте, прийдіть тоді, коли мама буде вдома, а зараз я не відчиню!

Голос – Відкривай зараз же, мені ніколи з тобою бавитися! У мене робота!

Учень – Ні, вибачте, я подзвоню до мами або тата…

- Як би ви вчинили, якщо б до вас постукали у двері?

- Чи треба вести переговори?

- Що потрібно робити в подібному випадку?

5. Зустріч з казкою

- Діти, пригадайте, у яких казках герої не слухались своїх товаришів, батьків і через це з ними трапилася біда?

"Котик і Півник" (Півник розмовляв з лискою)

"Червона Шапочка" (Розмовляла з вовком, показала хату)

"Буратіно"(Замість школи пішов до театру)

"Вовк та семеро козенят"(Відчинили двері)

"Колобок"(Пішов гуляти без дозволу)

V. Підсумок уроку .

- То про що ви дізналися?

 - Чого навчилися?



Категорія: 1 Клас Основи здоров’я | Додав: SYLER (31.12.2013)
Переглядів: 2718 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Тарас Шевченко. Урок позакласного читання
В. Сухомлинський «Соловей». Підсумок із теми
Об’ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення іграшок із горіхів
Збирання квітів різних видів місцевих рослин. Виготовлення квіткової абетки
Декоративна аплікація

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 14
Гостей: 14
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
udgenmypusecat