Головна » Конспекти » 4 Клас » Основи здоров’я

Охорона здоров’я дітей у медичних закладах. Практична робота: моделювання ситуації «У шкільному медичному кабінеті»

УРОК 15

Тема. Охорона здоров’я дітей у медичних закладах. Практична робота: моделювання ситуації «У шкільному медичному кабінеті»

Мета: вчити учнів називати медичні установи свогнаселеногпункту, мікрорайону, медичних працівників, дяких за потреби можна звернутися пдопомогу; формувати бажання піклуватися првласне здоров’я.

ХІД УРОКУ

1. Вступне слово вчителя

Учитель. Добре, коли людина здорова. Та щойнхтось захворіє, одразу згадує, щє медичні працівники, які допоможуть удень і вночі.

Щоб медична допомога була вчасною та якісною, слід знати, куди звернутися. Прце ми сьогодні й поговоримо.

2. Робота за підручником (С. 50-51)

Читання тексту.

— Хтв школі може допомогти учням?

— Хттакий педіатр?

— Розгляньте малюнок на с. 50.

— Щроблять учням у шкільному медичному кабінеті?

— Які фахівці працюють у дитячій поліклініці?

— Щвони роблять?

— Хтваш друг і порадник на шляху дздоров’я?

— Як називається лікар, щлікує зуби? (Стоматолог)

— Хтлікує горло, вухо, ніс? (Лор, отоларинголог)

— Хтробить операцію? (Хірург)

— Хтлікує очі? (Окуліст)

— Хтлікує простудні захворювання у дітей? (Педіатр)

— Хтвправляє кістки після перелому? (Ортопед)

— Хтвиправляє мовленнєві вади дітей? (Логопед)

3. Фізкультхвилинка

Хтвже, хтвже там стомився І налівнахилився?

Треба дружнвсім нам встати,

Фізкультпаузу почати!

(Учні піднімають руки, прогинають спину назад, присідають, сплескують у долоні.)

4. Продовження роботи за підручником

— Розгляньте верхній малюнок на с. 51.

— Які ще кабінети є в деяких дитячих поліклініках?

— Чому кожна людина має стежити за своїм здоров’ям, регулярнперевіряти йогстан?

— Щробити, якщви відчули раптове нездужання?

— Згадайте, за яким номером телефону викликають швидку допомогу.

— Чому під час деяких захворювань лікування вдома не допомагає?

— Куди тоді везуть хворого?

— Яке лікування проводять у лікарні?

— Чому не можна пустувати із номером телефону «103»?

— Щтаке санаторій?

— Щтам роблять?

— Щлюди роблять на курортах?

— Чому санаторії та курорти розташовані в мальовничих місцях?

— Де в Україні їх багато? Чому в Карпатах і Криму багатсанаторіїв?

— Занотуйте в записниках прізвища, імена та пбатькові дільничногпедіатра, стоматолога та інших фахівців, які допомагають вам рости здоровими.

— Коли ви востаннє були на прийомі у дільничногпедіатра? А в інших фахівців?

— Поміркуйте. Дайте відповіді на запитання.

• Прщя думаю напередодні відвідування лікаря, коли я хворію?

• Коли виникла проблема з моїм здоров’ям?

• Чи булце в мене раніше?

• Щя відчуваю?

• Чи пропустив я заняття у школі, коли я хворів?

• Чи вживаю я зараз ліки?

• Прщя думаю після відвідування лікаря?

• Хтговорив під час відвідування більше за всіх?

Я;

лікар;

той, хтбув зі мною (мама абтато).

• Чи ставив я всі свої питання, які мене турбували, лікарю?

• Чи все я зрозумів з того, щговорив лікар?

• Чи допомоглце мені краще турбуватися прсебе? Як?

• Чи зможу я поводитись інакше іншогразу, коли я буду у лікаря?

Висновок: ніхткраще за тебе не може піклуватися пртвоє здоров’я, ніж ти сам.

— Продовжте речення.

• Щоб бути здоровим, я буду...

• Коли я захворію, я буду.

5.Робота в зошиті (С. 20)

1)№ 1. Заповніть таблицю. Запишіть назви медичних закладів і лікарів. Зафарбуйте назви медичних закладів і лікарів, дяких ви зверталися.

2) № 2. Уявіть, якогкольору... гострий біль.

Опишіть абнамалюйте колір гострогболю.

3) № 3. Поясніть вислів.

Здоров’я так переважає усі блага життя, щвоістину здоровий злидар щасливіший від хворогкороля. (А. Шопенгауер)

6.Підсумок уроку

— Щтаке поліклініка?

— Лікарі яких спеціальностей працюють у поліклініці?

— Щтаке лікарня?

— Чому не можна пустувати із номером телефону «103»?

— Щроблять медичні працівники в лікарні?

— Чим відрізняється поліклініка від лікарні?

— Чи були ви коли-небудь у санаторії?

— Поділіться своїми враженнями.

— Чи є в нашій місцевості санаторії?

— Яку медичну допомогу отримують у санаторіях?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 1359 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Зустріч із дитячими журналами. Урок позакласного читання
Розкрій тканини. Виготовлення спіднички прямолінійної форми для ляльки
Запитання до природи. Чому підстрибує м'яч?
Елементарні уявлення про духовну складову здоров'я. Різні вияви краси пов...
«Мій рідний край, моя земля велика-превелика...». Встановлення меж речень. Ро...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]