Головна » Конспекти » 4 Клас » Рідна мова

Вправляння у встановленні зв’язків слів у реченнях. Спостереження за вживанням числівників у мовленні

Тема: Вправляння у встановленні зв’язків слів у реченнях. Спостереження за вживанням числівників у мовленні

Мета: актуалізувати знання дітей з цієї теми, удосконалювати вміння аналізувати речення, виділяючи головні та другорядні члени речення, встановлювати зв’язок слів у реченні; розвивати вміння виділяти і використовувати у мовленні числівники; виховувати любов до природи.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

— Встановіть зв’язки, вкажіть головне слово у кожному словосполученні.

Іменник + дієслово

? (іменник, займенник) + прикметник; дієслово + ? (прислівник);

? (іменник) + числівник;

? (дієслово, прикметник) + займенник.

— Наведіть приклад словосполучення «іменник + числівник».

— Введіть це словосполучення в речення.

— Усно встановіть зв’язок слів у реченні.

III. Оголошення теми й мети уроку

— Сьогодні ми будемо згадувати все, що знаємо про зв’язок слів у реченні, особливу увагу звернемо на числівники.

IV. Закріплення та систематизація знань

1. Самостійна робота із вправою 224 Завдання 4 опрацювати письмово коментовано.

— До першого речення складіть схему речення.

— Визначте частини мови у другому реченні. Яких частин мови ви там не зустріли?

2. Диктант із творчим завданням Один учень працює на дошці.

— Назвіть одним словом кожне із вказаних чисел і запишіть. Десять одиниць, десять десятків, десять сотень, два десятки,

три десятки, вісім десятків, шість десятків, сім сотень, вісім сотень, дев’ять сотень, тисяча тисяч, п’ять десятків, п’ять сотень.

— Які словникові слова були в диктанті? Поясніть їх правопис.

— Чим схожі всі ці числівники? (Вони кількісні.)

— Усно доберіть порядкові числівники до кількісних.

— Складіть усно речення з одним із числівників. З яким словом пов’язаний числівник?

— Поставте у родовому відмінку числівники вісімдесят, п’ятдесят, шістдесят.

3. Робота в парах (вправа 225)

V. Підсумок уроку

 1.Бесіда

— Що ми згадали з теми «Речення»?

— Які відомості про числівник ми повторили?

— Які вміння вдосконалювали?

— До чого закликають нас тексти із вправ 224 та 225?

 2.Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

VI. Домашнє завдання Вправа 226.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (23.07.2015)
Переглядів: 429 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Передача відкритого простору. Практична робота «Різнобарвні будинки»
Підсумковий урок за рік. Як ми навчилися берегти своє здоров'я (тестуванн...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16 (РУХЛИВІ ІГРИ)
«Приховала». О. Орач «Вчуся у мами». П. Осадчук «Я навчаюся у тата». «Наш Анд...
Розвиток просторової уяви. Комп’ютерна підтримка уроків математики
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]