Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Спостереження за роллю прислівників у художніх і науково-популярних текстах

Тема: Спостереження за роллю прислівників у художніх і науково-популярних текстах

Мета: показати роль прислівників у художніх і науково-популярних текстах, формувати вміння використовувати прислівники у різних текстах, визначати їх роль; розвивати вміння розпізнавати прислівники в усному і писемному мовленні; виховувати культуру мовлення.

Обладнання: картки індивідуального опитування, словники синонімів, малюнки першоцвітів.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Робота над вправою 186

2. Картка індивідуального опитування

Картка 1

До поданих прислівників добери синоніми, подані в дужках.

Багаторазово, безжалісно, важко, видимо-невидимо, гарно, глухо, дбайливо. (Багато, скрутно, безсердечно, часто, добре, тихо, старанно)

Картка 2

До поданих прислівників добери антоніми.

Вчора —Всюди —

Корисно —Разом —

Спочатку —Спереду —

Картка 3

Заміни вислови синонімічними прислівниками.

 • Лягати разом з курми —

 • Шукати по гарячих слідах —

 • Працює, як сонна муха —

 • Дав, як кіт наплакав —

 • Прийде, як рак свисне —

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

1. Хвилинка чистопису Прислівник

Перевірка — взаємоперевірка за зразком.

— Яке слово можна зібрати?

2. Відновлення опорної таблиці

— Розкажіть все, що знаєте про прислівник.

— Проведіть порівняльний аналіз прикметників і прислівників:

1) Що означає?

2) На які питання відповідає?

3) Змінна чи незмінна?

4) З якою частиною мови найчастіше зв’язується в реченні?

5) Яким членом речення є?

III. Оголошення теми й мети уроку

— Сьогодні ми дізнаємось, яку роль відіграє прислівник у різних текстах.

— А які тексти бувають?

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Списування з граматичним завданням (за вправою 187)

2. Пошукова робота

Вправа 188 (1,2) — колективно, усно.

Завдання 3 — самостійно.

— Порівняйте роль прислівників у художніх і науково-популярних текстах.

3. Групова робота (за вправою 192)

Роботу над вправою доцільно організувати за варіантами:

І варіант — скласти художній текст;

ІІ варіант — скласти науково-популярний текст.

Провести порівняльний аналіз двох текстів, з’ясувати роль прислівників у кожному з двох текстів.

V. Закріплення та систематизація знань

1. Робота з ребусами (вправа 190 і 194)

Гра «Хто швидше?» — змагання між хлопчиками та дівчатами. Вправа 190 (1,2) — назад, попереду, ліворуч, праворуч.

Вправа 194 (1,2) — восени, взимку, влітку.

2. Робота із словниковими словами

— Доберіть антонім до слова попереду.

— Що можеш розповісти про правопис цього слова?

— Подумайте, як записати слова:

(з)заду; (с)переду

— Чому разом? (Прислівник не вживається з прийменниками.)

— Яку літеру потрібно вставити у слово спереду? Чому? Доведіть.

— Запишіть ці слова у словничок. Що про них треба запам’ятати?

— Самостійно складіть речення з кожним із прислівників. Запишіть їх.

VI. Підсумок уроку

1. Бесіда

— За чим ми сьогодні спостерігали?

— Який висновок зробили?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

VII. Домашнє завдання

Вправа 191; повторити словникові слова.



Категорія: 4 Клас Рідна мова | Додав: SYLER (21.07.2015)
Переглядів: 397 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Елементарне поняття про скульптуру як вид образотворчого мистецтва. Практична...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 19
Що потрібно знати про природу
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 20
Створення пейзажу. Послідовність дій під час створення пейзажу. Ескіз виробу....

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали: