Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Узагальнення знань і вмінь з теми «Дієслово». Урок-гра

скачати

Тема: Узагальнення знань і вмінь з теми «Дієслово». Урок-гра

Мета: в ігровій формі повторити й узагальнити знання з теми, готувати учнів до контрольної роботи; розвивати інтерес до вивчення рідної мови; виховувати патріотизм.

Обладнання: карта країни «Дієслово».

ХІД УРОКУ

I. Мотивація навчання

Учні читають вірші.

Мов багато є на світі —

Всі вони, неначе квіти.

Кожна квітка запашна,

Якщо сонце п’є сповна,

І народи процвітають,

Коли квіти ці плекають.

(Л. Шевело)

Українська мова,

Мова мами і тата!

Мова мами і тата,

Діда і бабусі,

Знаю її добре,

Ще краще навчуся!

 (Р. Завадович)

II. Оголошення теми й мети уроку

— Сьогодні ми вирушимо у подорож країною «Дієслово». Вчитель вивішує карту країни із позначеними станціями, на

яких відбудуться зупинки.

— Ця подорож допоможе нам повторити й узагальнити знання з теми «Дієслово», а також підготуватися до контрольної роботи.

III. Закріплення та систематизація знань

1 станція «Перевіряйко»

Перевірка домашнього завдання (вправа 151).

Індивідуальне опитування.

Учні обмінюються зошитами і проводять взаємоперевірку.

— Що треба пам’ятати про правопис дієслів на -ся, -сь?

2 станція «Відповідайко»

Вчитель проводить фронтальне опитування у вигляді гри «Доповни речення».

• Дієслово називає.

• Дієслово відповідає.

• Дієслово позначає дію. і.

• Дієслова змінюються за.

• Визначити особи дієслів.

• Дієслова майбутнього часу позначають.

• Дієслова минулого часу, на відміну від дієслів теперішнього і майбутнього часу,.

• Всі дієслова можна розділити на дві.

• Знати дієвідміну необхідно для того, щоб...

• У реченні дієслово пов’язується з. і буває.

3 станція «Слухайко»

— Послухайте вірш і визначте його головну думку (вправа 153 (1)).

— До чого закликає нас автор?

4 станція «Вибирайко»

Робота за вправою 153 (2).

Перевірка — індивідуальне опитування.

5 станція «Думайко»

Робота у парах за вправою 153 (3).

6 станція «Розумійко»

— Знайдіть закономірності у групі, заповніть пропуски. Читати — читав — читає.

. — спав — . — .

Сміятися — . — . — сміятиметься Доганяти — . — . — .

... — ловив — ... — ...

— Що таке неозначена форма дієслова?

— Чому вона отримала таку назву? Як її визначити?

— На яку дію вказують дієслова минулого часу? Теперішнього? Майбутнього?

7 станція «Шукайко»

Робота за вправою 152.

— Яким членом речення є дієслово?

— Випишіть словосполучення з 1-го речення.

— Поясніть розділові знаки при однорідних присудках.

8 станція «Поясняйко»

— Вставте літери в закінчення дієслів, аргументуйте свій вибір. Сі_ш, смі_ться, їд_мо, бач_те, див_ться, одяга_мось, сп_мо.

9 станція «Знайко»

Коментар до домашнього завдання.

IV. Підсумок уроку

— Зберіть речення.

— Знайдіть дієслово.

— Розкажіть все, що можете про нього розповісти.

V. Домашнє завдання

Вправа 155, підготуватися до контрольної роботи.



Категорія: 4 Клас Рідна мова | Додав: SYLER (18.07.2015)
Переглядів: 471 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Слова, слова... Удосконалення тексту із часто повторюваними словами
Узагальнюючий урок із теми «Пластика форм». Виготовлення подарунка до зимових...
Як людина пізнає світ. Органами чуття (язик, шкіра)
Фрукти та овочі виліплені із пластиліну
Водойми України

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 12
Гостей: 12
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:


Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru