Форма входу

Зареєструватися


Особливості відмінювання іменників різного роду в однині

скачати

Тема: Особливості відмінювання іменників різного роду в однині

Мета: закріплювати знання про відмінювання іменників, продемонструвати відмінності у відмінюванні іменників різних родів, вчити визначати відмінок іменників, ставити іменники у початкову форму; розвивати мовленнєві вміння дітей; виховувати уважність, старанність, акуратність у записах.

Обладнання: картки індивідуального опитування.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Робота із вправою 113 Індивідуальне опитування.

 2.Картки індивідуального опитування

Картки 1

Випиши словосполучення, в яких виділені слова мають переносне значення.

Теплий (молоко, вечір, зустріч). Крутий (берег, характер, спуск). Птах (сталевий, водоплавний, великий). Крик (дитина, мода, птах). Сховати (книга, усмішка, думка).

Картка 2

Провідміняй іменники: сніг, сонце.

Картка 3

Провідміняй іменники: трава, сіль.

Роботу з картками 2 і 3 провести на дошці.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

— Перевірте, чи правильно записані відмінки, питання до них і форми іменників.

— Чим відрізняються форми іменника і спільнокореневі слова?

— Назвіть закінчення іменників у різних відмінках.

— Чому в одних і тих самих відмінках іменники мають різні закінчення?

III. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні ми якраз і поговоримо про відмінності у відмінюванні іменників, з’ясуємо, з чим це пов’язано.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Проблемне питання. Пошукова робота

— Так чому ж іменники в однакових відмінках мають різні закінчення? З чим це пов’язано?

— Давайте проаналізуємо таблиці у вправі 115 і спробуємо знайти відповідь на ці питання.

Колективна усна робота із вправою 115.

Як висновок — ознайомлення із правилами на С. 59.

2. Робота в парах

За вправою 116 (1) — колективно; 116 (2) — самостійно.

Перевірка — фронтально.

V. Закріплення та систематизація знань

1. Самостійна робота (за вправою 117)

Доцільно речення скласти колективно, а відмінки визначити самостійно.

2. Робота за варіантами

Вправу 114 виконати за варіантами: I варіант — перший абзац; II варіант — другий абзац; III варіант — третій абзац; IV варіант — четвертий абзац.

Вчитель призначає консультантів для кожного варіанта із числа учнів, які першими правильно виконали завдання.

— Кому вдалося виконати завдання без помилок?

— Поміркуйте, над чим треба попрацювати тим, в кого у роботі були помилки.

 2.Робота із словниковими словами

— Яка пора року описана в тексті?

— Замініть одним словом: подія, яка сталася протягом осені (зими, весни, літа).

— Зверніть увагу на слова, записані на С. 56. Як ви думаєте, чому їх треба внести до словничка?

— Занесіть слова у словничок, підкресливши орфограму.

VI. Підсумок уроку

1. Бесіда

— Що ми сьогодні вчилися робити?

— А для чого нам це потрібно?

— Розкажіть, про що ви сьогодні дізналися.

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

VII. Домашнє завдання

С. 59, правило; вправа 118; повторити словникові слова.



Категорія: 4 Клас Рідна мова | Додав: SYLER (20.06.2015)
Переглядів: 648 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Д. Павличко «Школа». В. Фетисов «Хто чого вчиться»
Елементарні уявлення про духовну складову здоров'я. Різні вияви краси пов...
Т. Коломієць «Подарунок». В. Лучук «Кольорові пташки». В. Конопелець «Якого к...
Охорона водойм
«Бременські музиканти» (німецька народна казка)

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 9
Гостей: 9
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
VinniSH

Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru