Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Культура мовлення й спілкування

Тема: Культура мовлення й спілкування

Мета: активізувати отримані знання з мовної культури; познайомити з основними характеристиками культурного мовлення; виробити уміння застосовувати їх у житті; розвивати усне мовлення дітей, уміння працювати самостійно й колективно; виховувати культуру мовленнєвого спілкування.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання (вправа 16)

Вислухати загадки, складені учнями.

— Назвіть кількість звуків і букв у виділених словах.

— Назвіть можливі варіанти переносу слів колосся, цвітіння.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

— Прочитайте прислів’я.

• Що маєш казати — наперед обміркуй.

• Не хочеш почути поганих і дурних слів — не кажи їх сам.

• Умієш говорити — умій слухати.

• Дав слово — виконай його.

— Чого навчають нас ці прислів’я?

— Як назвати це одним словом?

— А що таке культура мовлення?

III. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні поговоримо про культуру мовлення, її характеристики, з’ясуємо, як досягти високої культури мовлення.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

 1.Усне виконання вправи 16

— Що ми розуміємо під культурою мовлення?

— Як досягти високої культури мовлення?

— Доповніть схему.

Культура мовлення

(чистота) (правильність) (виразність) (точність)

— Поясніть, що мається на увазі під точністю (чистотою, правиль-ністю, виразністю мовлення).

2. Вибіркове списування (за вправою 18)

3. Гра-рефлексія «Чи вмію я?»

Виконання вправи 21.

— Яких помилок припускаєтесь ви у спілкуванні з іншими людьми?

— Як запобігти цим помилкам?

— Наведіть приклади правильного й неправильного спілкування.

— Яка різниця між культурою мовлення і культурою спілкування?

— Яке з цих понять ширше?

— Для чого потрібно використовувати у спілкуванні наведені у вправі слова?

— Складіть у парі діалог, дотримуючись правил культури спілкування.

4. Робота зі словниковим словом

— Зверніть увагу на виділене слово на С. 12. Коли його слід вживати?

— А на що треба звернути увагу при написанні цього слова?

— Занесіть слово у свій словничок.

— Складіть і запишіть у зошит речення із цим словом.

— Порівняйте написане вами слово із зразком. Хто записав його безпомилково?

— Пропишіть рядок цього слова, звіряючись із зразком.

V. Закріплення та систематизація знань

1. Колективна робота із вправою 20. Інсценізація діалогу

2. Практична робота у парах (за вправою 19)

— Які правила культури мовлення були порушені?

 3.Хвилинка чистопису Добре слово — як музика.

— Що мається на увазі під «добрим словом»? (Як ввічливе, так і красиве, правильне, виразне слово.)

— Які ознаки характеризують культурне мовлення?

VI. Підсумок уроку

1. Бесіда

— Чому мову називають безсмертним скарбом народу?

— Яким має бути мовлення?

— Що таке культура мовлення й культура спілкування?

— Як зробити своє мовлення культурним?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

VI. Домашнє завдання

Вправа 22, питання на С. 12.



Категорія: 4 Клас Рідна мова | Додав: SYLER (10.06.2015)
Переглядів: 751 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
О. Буцень «На вулиці». В. Струтинський «Сідайте, будь ласка»
«Осінь спати захотіла, землю листом застелила...». Побудова речень різних тип...
Підсумковий урок за рік. Як ми навчилися берегти своє здоров'я (тестуванн...
Догляд за кімнатними рослинами
Екскурсія до шкільної майстерні

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
kharlamova2502, dudnichenkotv