Головна » Конспекти » 4 Клас » Читання

Пригоди улюбленого героя дітей - Тома Сойєра

Скачати конспект

Тема: Пригоди улюбленого героя дітей - Тома Сойєра

Мета: розширити знання учнів про творчість Марка Твена; ознайомити з новими пригодами в житті Тома; розвивати мислення; збагачувати мову новими словами; розвивати бажання більше знати; виховувати позитивні риси характеру.

Обладнання: роман Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра», зошити.

Тип уроку:  урок позакласного читання.

ХІД УРОКУ

I. Організаційна частина

II. Основна частина

1. Бесіда.

- На попередньому уроці ми з вами працювали над уривками з твору Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра». З Томом - головним героєм твору - відбувалося дуже багато цікавих, веселих, незвичайних пригод. І сьогодні на уроці ми ознайомимось ще з деякими пригодами, які сталися в житті Тома Сойєра. А спочатку прочитайте і запишіть тему нашого сьогоднішнього уроку.

2)улюбленого

1)пригоди

4)дітей

3)героя

6)Сойєра

5)Тома

- Отже, про якого героя ми з вами будемо сьогодні говорити?

2.Читання уривка твору вчителем («Том грається, воює, ховається»).

- Над яким уривком у творі Марка Твена ми з вами працювали на попередньому уроці?

- Прочитайте і запишіть у зошити назву сьогоднішньої пригоди Тома.

3.Тести за змістом прослуханої частини.

- Кого витягла старенька з-під ліжка?

а) Тома;

б) кішку;

в) собаку.

- Що їв Том у коморі?

а) Варення;

б) яблука;

в)повидло.

- Ким був Сід для Тома?

а) Другом;

б) сусідом;

в) братом.

- Куди втік Том?

а) До школи;

б) гратися;

в) до товариша.

- Що перевіряла тітонька Поллі на Томовій сорочці?

а) Рукав;

б) ґудзик;

в) комірець.

- Якою ниткою Том пришив комірець?

а) Чорною;

б) білою;

в) червоною.

4. Перевірка тестових завдань, виконаних учнями.

Фізкультхвилинка

5. Опрацювання урока.

- Ви всі уважно слухали текст і дали правильні відповіді на запитання. А зараз самостійно попрацюйте над ще однією пригодою Тома.

1) Читання вчителем двох абзаців тексту від слів «Заклопотаний війною і коханням...».

- Що попросив Том у тітки Поллі?

2) Читання тексту учнями:

- «ланцюжком»;

- «буксиром»;

- за методикою «Небо і земля»;

- «луною»;

- самостійне дочитування тексту учнями до кінця.

3) Постановка запитань до прочитаного учнями.

6. Малювання словесних малюнків до прочитаного.

III. Підсумок уроку

- Що вам сподобалося у поведінці Тома Сойєра?

- У чому ви б хотіли бути схожими на нього?

- За які вчинки ви засуджуєте Тома?

IV. Домашнє завдання

Прочитати ще один уривок із твору Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра», підготуватись до стислого переказу.



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (03.04.2015)
Переглядів: 1077 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Картини природи початку зими. М. Підгірянка «Ходить, ходить зима гаєм». О. Ту...
Народний календар
Д. Чередниченко «Рідні краєвиди». Л. Глібов «Зимня пісенька». «Сію, сію, посі...
Українські дитячі пісеньки «Кукуріку, півнику», «Добрий вечір, зайчику». Дитя...
Самообслуговування. Призначення одягу та взуття
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]