Форма входу

Зареєструватися


Дорога за несприятливих умов. Ознайомлення з дорожніми знаками. Практична робота: «читання» учнями дорожніх знаків

скачати

УРОК 22

Тема. Дорога за несприятливих умов. Ознайомлення з дорожніми знаками. Практична робота: «читання» учнями дорожніх знаків «Рух пішоходів заборонено», «Слизька дорога»

Мета: поглибити знання учнів про правила пішохідного руху; вчити переходити дорогу за несприятливих умов, читати дорожні знаки; виховувати дисциплінованість пішохода, уважність, обережність.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакат «Безпека на дорозі».

ХІД УРОКУ

1. Вступне слово вчителя

Учитель. У вулиці є своя мова. Це мова дорожніх знаків. І водії, і пішоходи повинні розуміти мову вулиці. Саме цього ми й будемо сьогодні навчатись.

2. Робота за підручником

1)С. 71.

— Розгляньте малюнок. Який знак на ньому зображено?

— Про що він попереджає?

— Де ви бачили такий знак?

Висновок. Запам’ятай: цей знак стосується пішоходів та означає, що йти в цьому напрямку заборонено.

— Розгляньте малюнки. Визначте небезпечні місця для пішоходів. Дайте корисні поради пішоходам.

2) С. 72.

— Чи подобається вам гуляти під дощем чи у завірюху?

— Чому негода може зробити дорогу небезпечною для пішохода?

— Чим покривається поверхня тротуарів, узбіч, проїжджої частини доріг в ожеледицю? Що загрожує пішоходу на таких дорогах?

— Чи «слухається» водія машина на такій дорозі?

— У яку погоду слід бути особливо уважним при переході дороги?

— Коли можна переходити дорогу?

— Розгляньте малюнок. Який знак на ньому зображено?

— Про що він попереджає?

— Де ви бачили такий знак?

Висновок. Запам’ятай: цей знак попереджає і пішоходів і водіїв, що дорога слизька.

— Розгляньте наступний малюнок.

— Розкажіть, що ви взуваєте під час ожеледиці. Яка підошва на такому взутті?

— Пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи та без великих підборів.

Не прогулюйтесь біля самого краю проїжджої частини дороги. Це завжди небезпечно, а на слизьких дорогах — особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.

— Поміркуйте, чому при переході дороги треба бути уважними і тоді, коли туман, йде дощ чи падає сніг.

— Розгляньте наступний малюнок. Хто з дітей порушує правила дорожнього руху? Надайте їм корисні поради.

3. Фізкультхвилинка

ВЕСЕЛЕ СОНЕЧКО

Стало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

Ми всі дружно піднялися,

Будем дружно присідати,

Сонечко розвеселяти.

Встали-сіли, встали-сіли,

Бачте, як розвеселили!

Стало сонце танцювати,

Нас до танцю припрошати.

Нумо разом, нумо всі,

Потанцюймо по росі!

4. Продовження роботи за підручником (С. 73)

— Чому слід бути особливо уважним, коли переходиш дорогу або рухаєшся узбіччям за недостатньої видимості?

— Чому за таких умов водієві важко вчасно помітити пішоходів?

— Що про це зазначається у правилах дорожнього руху?

— Чому за таких умов пішоходи, особливо діти, повинні чимось себе виділити?

Висновок. Пам’ятай: в умовах недостатньої видимості транспортні засоби рухаються з увімкненими фарами.

— Розгляньте верхній малюнок на с. 73.

— Чи водій побачить вчасно пішоходів? Чому? Дайте корисні поради пішоходам.

— Розгляньте нижній малюнок.

— Хто з дітей дотримується правил дорожнього руху? Хто — ні? Дайте корисні поради пішоходам.

5. Робота в зошиті (С. 36)

1) № 5. Розгляньте малюнок.

— Чи правильно поводяться герої мультфільмів? Кому із них загрожує небезпека? Обведіть порушників червоним олівцем. Дайте їм корисні поради.

2)№ 6. Практична робота. Складання порадника «Що допоможе безпечно перейти слизьку дорогу?»

• Йди не поспішаючи, ноги злегка розслаб в колінах, ступай на всю підошву.

• Не тримай руки в кишенях — це збільшує можливість не тільки падіння, але й більш важких травм, особливо переломів.

• Обходь металеві кришки люків.

• Не перебігай проїжджу частину, коли на дорозі ожеледиця та під час снігопаду.

• Пам’ятай, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, що рухається, призводить як мінімум до каліцтв, а в гіршому випадку і до загибелі.

6. Підсумок уроку

— Чому потрібно бути особливо уважним на дорозі за несприятливих погодних умов?

— Із якими новими дорожними знаками ви ознайомилися на уроці?

— Яку форму вони мають?

— На якому фоні вони намальовані?

— Якого кольору облямівка?

— Які дорожні знаки є на дорозі, якою ви йдете до школи?

— Де вони розташовані: обабіч дороги чи над нею?



Категорія: 3 Клас Основи здоров’я | Додав: SYLER (09.05.2014)
Переглядів: 926 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Зима. Рослини взимку. Охорона здоров'я зимової пори
Пошиття фартушка для ляльки, оздоблення його швом «уперед голку» та аплікаціє...
Т. Коломієць «Подарунок». В. Лучук «Кольорові пташки». В. Конопелець «Якого к...
Ю. Ярмиш «Зайчаткова казочка»
Охорона тварин

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
VinniSH

Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru