Головна » Конспекти » 3 Клас » Природознавство / Я і Україна

Правила поведінки у громадських місцях

Тема: Правила поведінки у громадських місцях

Мета: вчити учнів правил поведінки в громадських місцях; розвивати увагу, спостережливість, кмітливість; виховувати ввічливість, повагу до оточуючих.

Обладнання: мікрофон; повітряна кулька; аркуш паперу; фломастери; червоні та зелені кружечки; картки із завданнями.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

— Діти, утворіть коло. Передайте одне одному повітряну кульку (на якій намальовано посмішку).

Учень, який отримав кульку, вітається та висловлює побажання на урок.

II. Актуалізація опорних знань

 Метод «Мікрофон»

— Уявіть, що ви опинилися на безлюдному острові. Чи зможете ви довго прожити без батьків, друзів, людей? (Відповіді учнів )

III. Повідомлення теми і мети уроку

 Слово вчителя

— Я хочу розповісти вам одну історію, яка відбулася колись з відомим дослідником Міклухо-Маклаєм. Висадившись на одному із берегів моря, він потрапив до поселення папуасів. Дослідник, тримаючи в руках згорток, повільно йшов до житла папуасів. І коли він наблизився до їх житла, дві стріли просвис-тіли повз нього та зупинили його. Навколо дослідника замкнулось коло із папуасів, які вороже дивилися на нього. Тоді Міклухо-Маклай розгорнув згорток, дістав килимок, розстелив його і ліг на ньому спати. А коли прокинувся, то біля нього було тільки кілька туземців. Зброю вони відклали і посміхались до дослідника. Папуаси зрозуміли, що людина стомилась і хоче відпочити. Дуже швидко вони подружились оцінивши чесність і повагу до них. Тому дослідник сказав, що людина завжди і скрізь повинна бути порядною, ввічливою, приємною, вихованою. Про це ми з вами сьогодні поговоримо, а саме — про правила поводження у громадських місцях.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Метод «Мозковий штурм»

(Кінотеатр, театр, храми, музеї, магазини, виставки, бібліотеки...)

2. словникова робота

Громада — це група людей, а місця, де збирається громада, називаються громадськими.

3. Робота в групах

— Відомий дослідник Міклухо-Маклай надіслав нам завдання на малюнках із зображенням різних екзотичних рослин.

Але шкодлива миша перегризла усі малюнки. Якщо ми їх складемо, то дізнаємось своє завдання. (В учнів — малюнки ананаса, банана, кокосу, пальми тощо, з іншої сторони вказані громадські місця — кінотеатр, театр, храми, музеї, магазини, виставки, бібліотеки )

— Ви прочитали свої завдання. Вам необхідно:

• написати кілька найголовніших правил поведінки в певному місці;

• підготуватися до презентації складених правил.

4. презентація роботи груп

5. Обговорення складених правил Фізкультхвилинка

Стали в ряд і посміхнулись,

Всі до сонця потягнулись.

Роздивились в різні боки,

Нахилились до землі.

Піднялися, потягнулись,

Одне одному посміхнулись.

6. Практичне застосування правил поведінки в громадських місцях. Екскурсія до шкільної бібліотеки, шкільного музею

7. Розв’язування життєвих ситуацій (робота в парах)

• Уявіть, що ваше місце в театрі — посередині ряду, вам потрібно пройти повз друзів, які сидять на своїх місцях. Як ви вчините? (Попросити вибачення, проходити обличчям до людей. Не займати чужих місць. Можна показати на практиці )

• Ви з товаришами граєте у футбол. До вас підійшла дівчинка і ввічливо запитала як пройти за певною адресою. Ваші дії?

• Що необхідно зробити, щоб потрапити на виставку? Як слід поводитися на виставці?

• До автобусу зайшла бабуся, а твій товариш сидить у навушниках і слухає музику. Твої дії?

• Вам дуже швидко потрібно увійти до магазину, але звідти саме виходять покупці. Як бути?

• Розіграйте діалог в бібліотеці.

• Ви прийшли зі своїм товаришем до храму, він почав вам розповідати зміст фільму, який вчора переглядав у кінотеатрі. Як вчинити правильно?

8. Гра «Світлофор»

— Якщо я називатиму те, що можна робити, ви підносите зелений кружечок, а якщо те, що не можна робити, ви підносите червоний кружечок.

V. Підсумок уроку

1. Бесіда

— Що нового ви дізнались на уроці?

— Про що б ви хотіли ще поговорити?

2. Оцінювання учнів

VI. Домашнє завдання

Скласти розповідь «Я вихований...».

Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (09.01.2015)
Переглядів: 1275 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Силуетне зображення будинків. Практична робота «Чарівні куполи соборів»
Ю. Ярмиш «Зайчаткова казочка»
Екскурсія до водойми (до лісу). Правила поведінки поблизу водойми (у лісі)
Колективне збирання моделей машин. Спільна поетапна робота з моделювання тран...
А. М'ястківський «Казка про яблуню». В. Коломієць «Не лови метелика».
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]