Форма входу

Зареєструватися


Людське «Я»

скачати

Тема: Людське «Я»

Мета: формувати уявлення про людське «Я»; сприяти пізнанню себе, своїх внутрішніх характеристик; удосконалювати мовленнєві вміння й навички дітей, комунікативні здібності; розвивати увагу, пам’ять, образне мислення; виховувати бажання самовдосконалюватися, змінювати себе і навколишній світ.

Обладнання: зошити; підручники; ілюстрації; роздатковий матеріал; творчі роботи дітей.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Читання вірша «Хто ти?» (вірш записаний на дошці)

ХТО ТИ?

— Хто ти, хлопчику маленький?

— Син я України-неньки.

Українцем я зовуся

Й тою назвою горжуся!

— А по чім тебе пізнаю?

— По вкраїнському звичаю.

В мене вдача щира й сміла,

І відвага духа й тіла,

І душа моя здорова,

Українська в мене мова.

Ю. Шкрумеляк

— А як би ви відповіли на запитання поета? (Міркування дітей.)

МІ. Вивчення нового матеріалу

1. метод «мікрофон»

— Усі перемоги в світі починаються з перемоги над самим собою (давня мудрість).

— Що таке людське «Я»?

— Дайте відповідь на запитання «Хто я такий?»

2. розповідь учителя

— Кожен із нас постійно використовує займенник «Я». Але хто такий цей «Я», який він має вигляд, як може вчинити в тій чи іншій ситуації, на скільки він розумний, рішучий, справедливий?

Це «Я» живе в людині у вигляді уявлення про самого себе. «Я» — це те, ким уважає себе людина в думках, почуттях, діях. Наше «Я» багатогранне, воно виявляє себе в різних ситуаціях і обставинах по-різному: ви можете бути на уроці тихим і сором’язливим, удома — грозою сім’ї, на вулиці — хорошим другом. Існує «Я», яке можна описати словами.

У людині майже завжди бувають і хороші, й погані якості та, відповідно, уявлення про себе у вигляді двох основ: «Я» —хороше та «Я» — погане.

Ви пам’ятаєте себе в минулому, відчуваєте в сьогоденні, уявляєте в майбутньому («Я» —минуле, теперішнє, майбутнє).

Іноді ви уявляєте себе в нереальних, фантастичних образах («Я» — фантастичне). У вас є реальне «Я», яким ви є насправді, й ідеальне «Я», яким ви хотіли б себе бачити.

3. Бправа «мій автопортрет»

— За яке «Я» мене можна любити?

— За яке «Я» мене можна посварити?

— Яке «Я» можна змінити?

— Яке «Я» іноді заважає в навчанні?

— Яке «Я» рятує в різних життєвих ситуаціях?

— Яке моє «Я» мені подобається?

4. Читання статті підручника (с. 18-19)

— То що таке людське «Я»?

5. Творча робота

— Намалюй себе всередині букви і напиши, який ти.

Фізкультхвилинка

Розпочнем фізкультхвилинку — Організмові розминку.

Раз — летіли в небі птиці;

Два — йдуть гуси до водиці;

Три, чотири — скаче зайчик, Покрутився побігайчик.

Вліво, вправо нахилився,

 В усі боки роздивився.

Витяг з ранця свою книжку,

Заливсь читати нишком.

6. Робота у зошиті (с . 5)

7. Вправа «Я хочу бути...»

 надійним другом

 справедливим

чесним

 порядним

 відповідальним

 злим

 заздрісним

Я ХОЧУ БУТИ

 ввічливим

 сміливим

 байдужим

 добрим

 ледачим

(ЯКИЙ ТИ НАСПРАВДІ?)

Я___________

VI. Підсумок уроку

— Який же висновок ви зробили для себе після сьогоднішнього уроку? (Відповіді учнів )

— Скільки «Я» має людина?

— Про що говорить перше «Я»?

— А друге «Я»?

V. Домашнє завдання

Скласти розповідь за темою «Яким я хочу бути».



Категорія: 3 Клас Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (09.01.2015)
Переглядів: 1485 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Дослідницький практикум. Як живуть мурахи?
В. Сухомлинський «Як Наталя у Лисиці хитринку купила»
Сюжетна композиція. Послідовність дій під час виготовлення сюжетної композиці...
Картини природи початку зими. М. Підгірянка «Ходить, ходить зима гаєм». О. Ту...
Панно для класної кімнати. Підбір технік для виготовлення

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 78
Гостей: 78
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
SYLER, natashavragun

Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru