Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд. Розпізнавання кола і круга за істотними ознаками. Творча робота над задачею

скачати

Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд. Розпізнавання кола і круга за істотними ознаками. Творча робота над задачею

Мета: формувати вміння письмово додавати трицифрові числа без переходу через розряд; вчити розпізнавати коло і круг за істотними ознаками; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати пізнавальну активність; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

I. організаційний момент

II. актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

— Прокоментуйте розв’язання прикладів завдання 418 (с. 65).

2. Гра «Пошта»

— Покладіть листи у відповідні конверти.

 890 - 360

 440 +410

 500 + 200

 710 +190

690 - 520

490 - 240

 180 - 40

3. Робота за картками індивідуального контролю

Картка 1

За 5 хвилин Оленка помила 10 тарілок. Скільки тарілок помиє дівчинка за 7 хвилин, якщо митиме за хвилину на 2 тарілки більше?

Картка 2

За перший день черепаха проповзе 120 м, за другий — на 40 м більше, а за третій — на 80 м менше, ніж за 1 і 2 дні разом. Скільки метрів проповзе черепаха за третій день?

ІІІ. повідомлення теми уроку

— Сьогодні ми продовжимо письмово додавати трицифрові числа, продовжимо роботу над задачами, навчимося розпізнавати коло і круг.

IV. закріплення вивченого матеріалу

1. Творча робота над задачею (с. 65, завдання 475)

— Поставте питання до задачі так, щоб вона розв’язувалася дією додавання. (Скільки всього квартир було у будинку?)

Відповідь: 198 квартир.

— Складіть обернені задачі до попередньої задачі.

(У будинку було 198 квартир. Заселили 124 квартири. Скільки квартир залишилося незаселеними?

У будинку було 198 квартир. Не заселили 74 квартири. Скільки квартир заселили?)

Клас

2. Самостійна робота

1 варіант

490 - 80480- (70 + 50)

210 + 90970-(230 - 120)

15 + 25 : 5100- 2 - 2 ■ 8

2 варіант

380 - 60670-(30 + 90)

560 + 30880-(390 - 230)

12 + 14 : 7100-3 - 3 ■ 7

Фізкультхвилинка

3. Розв'язування рівнянь (с. 65, завдання 416)

х - 245 = 322 х = 322 + 245 х = 567

322-567

+245245

567322

Відповідь: 567.

Аналогічно учні розв’язують решту рівнянь.

4. Робота над геометричним матеріалом (с. 65, завдання 417)

— Яка фігура «зайва»?

— Визначте серед фігур кола і круги.

— Накресліть коло, у якого найбільший радіус.

5. Вправа «Доповни речення»

В 1кг ...гВ1 м ... дмВ 1м ... смВ1 т ... кг

В 1дм ... смВ1 см ... ммВ1 грн ... к.В 1 ц ... кг

6. Перетворення іменованих чисел (фронтально)

7 м - 40 см 800 г - 60 г1 м 70 см + 30 см

1 кг - 300 г1 кг - 70 г 360 см + 40 см

1 т - 50 кг 8 ц - 30 кг 1 грн 80 к. + 20 к.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що повторили на уроці?

— Яке завдання найбільше сподобалося? Чому?

— Які завдання здалися складними?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 65, завдання 419.



Категорія: 3 Клас Математика | Додав: SYLER (17.12.2015)
Переглядів: 471 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Елементарне поняття про декоративно-ужиткове мистецтво (ДУМ). Практична робот...
Запитання до природи. Чому підстрибує м'яч?
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 21
Осінь щедра, осінь золотава. Урок позакласного читання
Силуетне зображення будинків. Практична робота «Чарівні куполи соборів»

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали: