Головна » Конспекти » 3 Клас » Математика

Усне віднімання трицифрових чисел виду 480 - 250. Задача на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків

Усне віднімання трицифрових чисел виду 480 - 250. Задача на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків

Мета: ознайомити учнів з прийомом порозрядного віднімання круглих трицифрових чисел; формувати вміння розв'язувати задачі на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків; розвивати увагу; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати старанність.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Математичний диктант

— Запишіть числа, в яких:

9 сот. 7 дес. 1 од.; 7 сот. 8 дес; 8 сот. 5 дес. 3 од.; 4 сот. 7 од.

6 од. ІІІ розряду 5 од. І розряду;

9 од. III розряду 4 од. II розряду, 3 од. І розряду;

7 од. III розряду і 5 од. II розряду;

8 од. III розряду і 1 од. І розряду.

— Запишіть число, яке стоїть попереду числа 220.

— Запишіть, скільки всього десятків у числі 446.

— Запишіть «сусідів» числа 300.

Відповіді:

971; 780; 853; 407; 605; 943; 750; 801.

219; 44 дес; 299; 301.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися віднімати круглі трицифрові числа, розв’язувати задачі, які містять суми двох і трьох доданків.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Пояснення нового матеріалу (с. 52, завдання 332)

— Розгляньте записи у підручнику.

— Поясніть обчислення.

Міркуйте так:

Щоб знайти різницю чисел 480 і 250, треба кожне з чисел розкласти на розрядні доданки: сотні і десятки. Потім окремо відняти сотні (400 - 200 = 200) і десятки (80 - 50 = 30). Додавши отримані числа (200 + 30 = 230), отримали відповідь.

Висновок. Сотні віднімають від сотень, десятки від десятків. Знайдені результати додають.

2. Первинне закріплення. Усні обчислення (с. 52, завдання 333)

— Обчисліть приклади з усним поясненням.

3. Робота над задачею (с. 52, завдання 334)

— Прочитайте задачу.

— Скільки кілограмів креветок, молюсків і водоростей з’їдає кит за день? (490 кг)

— Скільки кит з’їдає креветок і молюсків? (380 кг)

— А молюсків і водоростей? (270 кг)

— Прочитайте розв’язання задачі.

— Поясніть, про що дізналися кожною дією.

Клас

— Як перевірити правильність розв’язання задачі?

— Зачитайте відповідь до задачі.

Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Робота над задачею (с. 53, завдання 335)

— Розв’яжіть попередню задачу так, щоб у першій дії можна було знайти, скільки креветок з’їдає кит за день.

Розв’язання

 1) 490 - 270 = 220 (кг)— з’їдає креветок;

 2) 380 - 220 = 160 (кг)— з’їдає молюсків;

 3) 270 - 160 = 110 (кг) — з’їдає водоростей.

2. Усне розв'язування задач (с. 53, завдання 336)

— Прочитайте задачу.

— Чи можемо ми відразу знайти відповідь на питання задачі?

— Що для цього треба зробити?

Розв’язання

780 - 420 = 360 (сувенірів)

Відповідь: 360 глиняних сувенірів привезли на ярмарок.

3. Самостійна робота (с. 52, завдання 331)

— Обчисліть рівняння.

1 варіант — 1-й рядок;

2 варіант — 2-й рядок.

4. Аналіз та розв'язування задачі (с. 53, завдання 337)

— Прочитайте задачу.

— Складіть коротку умову до задачі.

Було — 570 грн

Купив — 2 кг по 10 грн і 1 кг по 100 грн Залишилось — ?

— Чи можемо відразу дати відповідь на питання задачі?

— Чому?

— Як дізнатися, скільки грошей витратив тато?

— Як дізнатися, скільки грошей залишилось?

Сильніші учні розв’язують задачу самостійно, решта — за допомогою вчителя.

Розв’язання

 1) 2 ■ 10 + 100 = 120 (грн) — витратив тато

 2) 570 - 120 = 450 (грн)

Відповідь: 450 грн залишилось у тата.

5. Порівняйте не обчислюючи

 952 - 74 □ 952827 - 63 □ 827 - 36

 306 + 278 □ 306310 + 98 □ 305 + 98

 49 + 714 □ 714 + 49440 - 342 □ 540 - 342

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Поясніть спосіб обчислення у прикладах на віднімання: 370 - 150; 680 -- 520.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Категорія: Математика | Додав: SYLER (12.12.2015)
Переглядів: 1156 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Робота з природним матеріалом. Складання орнаменту у смужці
С. Жупанин «Грайте, грайте голосніше...». В. Гринько, А. Камінчук, Д. Чередни...
Ґрунт. Значення ґрунту. Як люди дбають про ґрунт
Осінь щедра, осінь золотава. Урок позакласного читання
«Журавель», «Перстенець» (дитячі народні ігри). Лічилка
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]