Головна » Конспекти » 3 Клас » Математика

Усна і письмова нумерація чисел першої Сотні. Випадки додавання і віднімання, пов'язані з нумерацією чисел

Скачати конспект

Усна і письмова нумерація чисел першої Сотні. Випадки додавання і віднімання, пов'язані з нумерацією чисел

Мета: повторити склад натурального ряду чисел у межах 100; розглянути випадки додавання і віднімання, пов'язані з нумерацією чисел; розвивати вміння розв'язувати задачі на дворазове збільшення, зменшення числа на кілька одиниць; виділяти із заданої множини чисел підмножини; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Вступне слово вчителя

— У третьому класі ми продовжимо вивчати математику, науку складну, але цікаву і дуже потрібну. Ви дізнаєтеся, як лічити, порівнювати числа у межах 1000; виконувати арифметичні дії з двоцифровими і трицифровими числами. Цікавим для вас стане знайомство з новими числами — дробами, які позначають частину цілого. А ще ви будете розв’язувати цікаві задачі, які мають практичне значення.

Разом з вами подорожуватимуть відомі вам математичні казкові персонажі: Плюс Плюсович, Мінус Мінусович, Множник Добуткович і Частка Ді-линка.

2. Усна лічба

— Назвіть всі числа першого десятка, другого десятка, п’ятого десятка; десятого десятка.

Гра «Хто швидше?»

3. Ознайомлення з новим підручником

— У першому і другому класах вам допомагав вивчати математику мовчазний друг. (Демонстрування підручників з математики для 1-го і 2-го класів.)

— Це підручники з математики. У третьому класі вам допомагатиме їх старший брат — підручник з математики для 3-го класу.

— Розгляньте обкладинку підручника. Хто його автор?

— Які герої вам знайомі?

— Розгорніть підручник. Які умовні позначення допоможуть вам орієнтуватися в книзі?

— Особливу увагу звертайте на матеріал, виділений у рубриці «Запам’ятай». Це найважливіші правила, закони, алгоритми, які потрібно запам’ятати і вміти використовувати під час розв’язування практичних вправ.

ІІІ. мотивація навчальної діяльності. повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо нумерацію чисел першої сотні, будемо читати, записувати числа в межах 100, розв’язувати задачі, вчитися швидко і правильно рахувати.

IV. Робота над темою уроку

1. Робота за малюнком (с. 4)

— На який майдан ведуть усі вулиці і проспекти? (Майдан Тисяча)

— Які назви вам уже відомі? Що ви можете розповісти про ці назви?

— Які математичні назви ви ще не знаєте?

2. Гра «Ланцюжок» (с. 5, завдання 2)

— Назвіть числа, які пропущено.

3. Фронтальне опитування

— Назвіть десятки, які пропущено. (С. 5, завдання 3)

— Виділіть із заданої множини чисел підмножини. (С. 5, завдання 4)

4. бесіда про попереднє й наступне числа (с. 5, завдання 5)

— Кожне з чисел збільшіть на 1, а потім зменшіть на 1.

— Запишіть результати обчислень у два рядки.

5. Робота в парах (с. 5, завдання 6).

— Назвіть пропущені числа в кожному рядку.

Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань

1. Робота над задачею (с. 6, завдання в)

1) Складання короткої умови до задачі.

Степан — 24 рослини М 1

Марина — ?, на 10 рослин > ^—

Ніна — на 1 рослину <----------

2) Аналіз задачі.

— Чи можна відразу дізнатися, скільки рослин у гербарії Ніни? (Ні)

— Що треба знайти, щоб дізнатися, скільки рослин у гербарії Ніни? (Треба дізнатися, скільки рослин у гербарії Марини.)

— Якою дією? (Додаванням)

— Чому? (В умові сказано «на 10рослин більше».)

— Як дізнатися? (24 + 10)

— Тепер можна дати відповідь на питання задачі? (Так)

— Яку дію треба виконати? Чому? (Дію віднімання, тому що в умові сказано «на 1 рослину менше».)

3) Самостійне розв'язання задачі.

4) Перевірка розв'язання.

— Прочитайте відповідь. (33 рослини у гербарії Ніни)

— Скільки дій у задачі? (Дві)

— Чому? (Не вистачало даних в умові — скільки рослин було у гербарії Марини.)

2. Самостійна робота (с. 5, завдання 7)

— Обчисліть приклади.

3. Робота над задачею (с. 6, завдання 9)

Аналіз задачі за питаннями вчителя. Складання короткої умови.

Книжки із казками — 10 м----

Книжки про пригоди —?, на 1 <

Учні високого рівня знань розв’язують задачу виразом:

10 + (10 - 1) = 19 (книж.)

Учні достатнього рівня знань розв’язують задачу по діях:

 1) 10 - 1 = 9 (книж.) — про пригоди

 2) 10 + 9 = 19 (книж.)

Відповідь: усього 19 книжок прочитала Марійка влітку.

Решта учнів — за допомогою схеми-опори на картках-підказках.

 1) П - П = П (книж.)

 2) □ + □ = □ (книж.)

4. Робота з геометричним матеріалом (с. 6, завдання 10)

— Назвіть кожну геометричну фігуру.

— Виділіть підмножини геометричних фігур.

— У якій підмножині найменше елементів?

5. Гра «хто швидше?»

— Дівчатка, запишіть усі двоцифрові числа, які можна утворити з цифр 2; 4; 9.

— Хлопці, запишіть усі двоцифрові числа, які можна утворити з цифр 1; 6; 8.

VI. підсумок УРОКУ

— У яких частинах математичного міста ми сьогодні побували?

— Як утворити число, якщо відоме попереднє до нього?

VIІ. Домашнє завдання

С. 6, завдання 11; 12.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (25.11.2015)
Переглядів: 1156 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

М. Сингаївський «Що воно за диво?». П. Мовчан «Сіяв шпак». А. Григорук «Переп...
Щоденне піклування про своє здоров'я
Свято здоров'я (урок проводять два вчителі)
М. Трублаїні «Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку»
Дослідницький практикум. Як живуть мурахи?
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]