Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Табличне множення і ділення. Письмове множення на одноцифрове число

скачати

Тема: Табличне множення і ділення. Письмове множення на одноцифрове число

Мета: пояснити випадки множення на одноцифрове число, коли є перехід через розряд; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі, рівняння, приклади.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

• Два учні повідомляють, як замінити додавання

множенням у завданні 1040.

• Один учень записує вирази та їх значення у завданні 1043.

• Один учень повідомляє розв’язання задачі 1049*.

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань

1. Робота з картками.

Картка 1

Записати вирази та їх значення.

а) Від добутку чисел 8 і 8 відняти частку чисел 42 і 7.

б) Різницю чисел 94 і 85 збільшити в 4 рази.

в) Суму чисел 12 і 12 зменшити у 6 разів. Обчислити.

 2347213

 • 3• 2• 3

Картка 2

Записати вирази та їх значення.

а) Від добутку чисел 7 і 7 відняти частку чисел 36 і 6.

б) Різницю чисел 86 і 79 збільшити у 5 разів;

в) Суму чисел 21 і 11 зменшити у 8 разів. Обчислити.

132224319

• 3 •4 • 2

Картка 3

Записати вирази та їх значення.

а) Від добутку чисел 8 і 8 відняти частку чисел 30 і 5.

б) Різницю чисел 75 і 66 збільшити у 9 разів.

в) Суму чисел 14 і 22 зменшити у 9 разів. Обчислити.

 212 342 122 414

• 3• 4 • 4• 4

V. Розвиток математичних знань

• Заповнити таблиці.

Множник 91406 45

Множник887 05

Добуток 81 3064

Ділене66 49500 0 56

Дільник71100 912

Частка61572

• Завдання 1052, с. 152. Усне колективне виконання.

3. Математичний диктант.

Записати розв’язання задач у вигляді прикладів.

а) 42 яблука розклали на 6 тарілок порівну. Скільки яблук поклали на одну тарілку?

б) 81 квітку поставили у вази по 9 квіток у кожну вазу. Скільки було ваз?

в) 100 ялинок посадили рядками по 20 ялинок у кожному рядку. Скільки вийшло рядків?

г) 80 яєць розклали у вісім коробок порівну в кожну. Скільки яєць поклали в одну коробку?

III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

• Завдання 1051, с. 152. Колективне виконання кругових прикладів.

IV. Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу

• Завдання 1054, с. 152. Учні з допомогою вчителя з’ясовують випадки письмового множення.

• Завдання 1055, с. 153. Коментоване виконання.

V. Розвиток математичних знань

• Завдання 1053 (2), с. 152. Коментоване виконання.

• Завдання 1053 (2), с. 153. Ознайомившись з умовою задачі та проаналізувавши її, учні складають план розв’язання. Самостійно записують розв’язання.

• Завдання 1057, с. 153. Прочитавши задачу та з’ясувавши план розв’язання, учні записують розв’язання самостійно.

Додаткові завдання (на вибір)

а) Знайти приклади, в яких допущено помилки, і розв’язати їх правильно.

56:15=497:4=23

32 - 5 ■ 4 = 1219 : 3 = (ост. 4)

18 ■ 3 = 5772 : 18 = 4

89 - 9 : 3 = 8615 : 4 = 4 (ост.1)

б) Порівняти іменовані числа.

4 м 5см □ 5м 4 см 85 см □ 8 дм 5 см

7 м 80 см □ 7 м 8 дм 2 м 4 дм 1 см □ 421 см

1 м □ 100 см 10 дм □ 1 м

в) Записати всі трицифрові числа, у кожному з яких сума цифр дорівнює 8.

г) Сума трьох доданків становить 470. Перший доданок дорівнює 40, а третій — 20. Знайти другий доданок.

ґ) Які числа можна записати, якщо тричі використати цифру 2, знаки дій і дужки?

VI. Підсумки урокуі повідомлення домашнього завдання

VII. Домашнє завдання

Завдання 1053 (1), 1058, с. 152, 153.

Підсумки уроку.

Обчислити.

24 ■ 6



Категорія: 3 Клас Математика | Додав: SYLER (21.11.2015)
Переглядів: 390 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Обладнання для роботи з глиною і пластиліном. Прийоми ліплення
Фрукти та овочі виліплені із пластиліну
Підсумковий урок за рік. Як ми навчилися берегти своє здоров'я (тестуванн...
Повітря та його властивості. Демонстрація властивостей повітря
Правила поведінки за столом

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 19
Гостей: 19
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
udgenmypusecat