Головна » Конспекти » 3 Клас » Математика

Ділення виду 80 : 20; 600 : 30; 600 : 300

Тема: Ділення виду 80 : 20; 600 : 30; 600 : 300

Мета: пояснити способи виконання ділення зазначеного виду і опрацювати задачі на зменшення в кілька разів та на різницеве порівняння.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

• Повідомити відповіді прикладів 819.

• Один учень повідомляє розв’язання задачі 820 за допомогою дій, другий — за допомогою виразу.

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань

1. Робота з картками.

Картка 1

Виконати обчислення двома способами.

54 :(6 ■ 9)48 : (6 ■ 1)

60 :(2 ■ 5)600 : (3 ■ 2)

Порівняти числа.

547 □ 548927 □ 336

394 □ 193335 □ 235

Картка 2

Виконати обчислення двома способами.

64 :(8 ■ 8)42 : (7 ■ 1)

80 :(2 ■ 4)400 : (2 ■ 2)

Порівняти числа.

562 □ 265734 □ 735

196 □ 196820 □ 82

Картка 3

Виконати обчислення двома способами.

36 :(6 ■ 2)54 : (8 ■ 1)

40 :(2 ■ 2)800 : (2 ■ 4)

Порівняти числа.

249 □ 249382 □ 832

531 □ 135426 □ 642

2. Колективна робота.

• Розв’язати кругові приклади.

6 ■ 7 + 7 (81 - 73) ■ 8 4 ■ 1 + 2 ■ 1

(64 - 40) : 649 : 7 : 7 1 ■1■ 9 ■ 9

• Заповнити «віконечка».

600 : □ = 200□ ■ 300 = 900 20 ■ □ = 400

□ ■ 100 = 70070 : □ = 70 ■ □ = 0

0 +□ = 9 □: 2 = 0 3 - □ = 3

3. Математичний диктант.

Яке число у 10 разів менше 600?

У скільки разів 800 більше 100?

На скільки 500 більше 100?

Знайти добуток чисел 9 і 10.

На яке число треба помножити 3, щоб отримати 0? На яке число треба розділити 15, щоб отримати 15? Знайти частку чисел 10 і 10.

III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

• Завдання 821, с. 122. Коментоване виконання: 42 : 7 : 2 = 6 : 2 = 3

IV. Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу

• Завдання 821, с. 122. Колективне виконання. Учні з допомогою вчителя розбирають спосіб послідовного ділення та спосіб випробування.

• Завдання 823, с. 122. Коментоване виконання першого прикладу.

600 : 30 = 600 : (10 ■ 3) = (600 : 10) : 3 = 20.

Решта прикладів виконується самостійно.

V. Розвиток математичних знань

• Завдання 824, с. 122. Самостійне виконання по варіантах.

Представник кожного варіанта працює біля дошки.

• Завдання 825, с. 122. Ознайомившись зі змістом задачі, учні приступають до розв’язання самостійно.

• Завдання 826, с. 122. Прочитавши задачу, учні складають план розв’язання. Самостійно записують розв’язання.

• Завдання 827*, с. 122. Фронтальна робота над задачею.

Додаткові завдання (на вибір)

а) Обчислити.

265 + (321 - 120) - (54 : 9 + 20)

821 - (6 ■ 6 : 9 + 18 : 2 : 3 + 324)

522 + ((631 - 424) + 205) - 433

б) Виконати дії з іменованими числами.

7 м 3 дм - 27 см 2 м 6 дм 1 см + 2 дм 4 см 9 м - 5 м 3 дм 2 см

4 м 5 см + 19 см

5 м - 2дм 4 см 3 м - 40 см

в)Скласти задачу за коротким записом та записати розв’язання.

Б. — 210 кг

Л. — ? у 2 рази менше

г)Запиши 5 чисел. Перше число 1. Кожне наступне число більше попереднього у 2 рази. ґ) Розв’язати рівняння. х ■ 533 = 821 х - 248 = 421 х ■ 2 = 200

VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

VII. Домашнє завдання

Завдання 828, 829, с. 123.

Підсумки уроку.

Обчислити з поясненням.

600 : 20

Категорія: Математика | Додав: SYLER (08.11.2015)
Переглядів: 656 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Т. Коломієць «На роботу». О. Буцень «Помічниці». Б. Вовк «З кого песик прикла...
Екскурсія до шкільної майстерні
Найбільші річки та озера України, їх значення для людини
Свято здоров'я (урок проводять два вчителі)
П. Тичина «Де не глянь — колоски». Т. Коломієць «Хліб»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]