Головна » Конспекти » 3 Клас » Математика

Додавання і віднімання виду 230 + 70, 200 - 60. Дії з іменованими числами

Тема: Додавання і віднімання виду 230 + 70, 200 - 60. Дії з іменованими числами

Мета: ознайомити учнів із усним додаванням і відніманням круглих чисел. Закріплювати вміння розв’язувати задачі на знаходження третього доданка. Формувати вміння виконувати дії з іменованими числами.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

• Два учні відтворюють задачу 611 і пояснюють її розв’язання.

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та

опорних знань

1. Робота з картками.

Картка 1

1. Розв’язати приклади.

520 - 100780 - 40

680 +100 450+30

230 + 30940-220

2. Дарина знайшла 46 грибів, Карина — на 14 грибів більше. Скільки всього грибів знайшли дівчатка?

Картка 2

1. Розв’язати приклади.

640 - 100 - 100470-170

350 + 50 + 100240-200

830 - 30 - 100720-110

2. Дарина знайшла 52 гриби, Карина — на 13 грибів менше, ніж Дарина, а Марина — стільки ж грибів, скільки Дарина і Карина разом. Скільки всього грибів знайшли дівчатка?

Картка 3

1. Розв’язати приклади.

320 + (80 + 40) 590- 100 - 90

450 - (150 - 100)720- 120 +200

690 - (70 + 70)260 + 230 + 100

2. Дарина знайшла 60 грибів, Карина — на 22 гриби менше, ніж Дарина, а Марина — стільки ж грибів, скільки Дарина і Карина разом. Скільки всього грибів знайшли дівчатка? На скільки грибів менше знайшла Карина, ніж Дарина?

2.Колективна робота.

• «Ланцюжки».

300 + 100 - 200 - 10 - 100 + 210

900 - 300 - 10 - 10 + 120 + 300

• Сума двох чисел складає 700. Перший доданок дорівнює 150. Знайти другий доданок.

• Сума цифр трицифрового числа 6. Назвати всі такі числа: 600, 501, ...

ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

 ьь - 100 ь - 250 ь + 100 ь + 250

IV.Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу

• Завдання 612, с. 94. Ознайомлення з додаванням і відніманням.

• Завдання 613, с. 94. Коментоване розв’язання прикладів.

• Самостійне розв’язання прикладів.

220 + 80530+ 70

800 - 60540+ (20 + 40)

300 - 40670+ 30

400 - 50700 - (100 - 20)

• Завдання з іменованими числами. Учні пригадують одиниці виміру маси, довжини та їх співвідношення.

1 кг = □ г4 м =□ см3 дм = □ см

1 ц = □ кг5 м =□ дм2см = □ мм

• Завдання 614, с. 94. Виконати завдання коментовано.

• Завдання 615, с. 94. Після ознайомлення учні пояснюють, яким чином будуть розв’язувати задачу. Один учень працює біля дошки.

• Завдання 616, с. 94. Школярі читають задачу. З’ясовують, що відомо, що треба знайти. Складають план розв’язання задачі і розв’язують її самостійно. Після закінчення розв’язання провести взаємоперевірку.

Додаткові завдання (на вибір)

а)Кит-смугастик має довжину 25 м. Він на 17 м коротший, ніж риба-меч. Яка довжина риби-меч?

• Розставити дужки так, щоб рівності були правильними.

2 ■ 3 + 4 ■ 5 = 5045 : 6 ■ 3 - 9 = 5

1 + 8 ■ 4 = 3618 : 6 : 3 = 9

48 - 8 - 2 ■ 4 = 242 ■ 2 + 4 + 6 = 22

• Розв’язати рівняння.

х + 200 = 400350 - х = 200

740 + х = 690х - 430 = 260

• Знайти сторону квадрата, якщо сума довжин його сторін дорівнює 24 см.

• Яке число треба помножити на 6, щоб отримати 12? 24? 36? 42? 48? 54?

VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

VII. Домашнє завдання

Завдання 617, 618, с. 95.

Підсумки уроку.

Розв’язати приклади.

320 + 80800- 60

Категорія: Математика | Додав: SYLER (26.10.2015)
Переглядів: 520 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Підсумковий урок за рік. Як ми навчилися берегти своє здоров'я (тестуванн...
Столи бувають різні
Елементарні уявлення про духовну складову здоров'я. Різні вияви краси пов...
П. Тичина «Де не глянь — колоски». Т. Коломієць «Хліб»
В. Сухомлинський «Горбатенька дівчинка» В. Нестайко «Руденький»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]