Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Рівняння на знаходження невідомого множника. Засвоєння таблиць множення і ділення

скачати

Тема: Рівняння на знаходження невідомого множника. Засвоєння таблиць множення і ділення

Мета: ознайомити учнів з рівнянням на знаходження невідомого множника, удосконалювати вміння учнів розв’язувати приклади і задачі.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань

• Один учень повідомляє, які числа потрібно було поставити в завданні 288.

• «Ланцюжком» учні повідомляють відповіді прикладів 289.

1.Робота з картками.

Картка 1 Виконати дії.

7■8 - 4163 : 7 + 9

3■6 + 1548 : 6 - 1

Розв’язати рівняння. х + 15 = 42х - 12 = 31

Картка 2 Виконати дії.

6 ■ 9 - 33

7 ■ 9 - 30

Розв’язати рівняння. х + 27 = 52 Картка 3 Виконати дії.

4 ■ 4 + 18 - 10 7 ■ 5 - 20 + 12 Розв’язати рівняння. х + 29 = 81

2. Колективна робота.

12 : 6 + 4 + 12 49 : 7 + 9 + 24

68 - х = 19

24 : 6 + 51 56 : 7 + 23

34 - х = 15

Ділене42 5636 3563

Дільник 65 7 65

Частка73 774 7

• Який знак треба поставити замість зірочки, щоб вийшла правильна рівність?

4 * 4 = 165 * 5 = 108 * 2 = 6

7 * 2 = 56 * 3 = 26 * 6 = 36

• Порівняти, не обчислюючи.

10 □ 36 + 112 +2 Ш12 - 2

28 + 0 □ 28 - 047□ 52 - 2

34 + 15 □ 15 + 3468 -24 □ 68 - 44

• Завдання 290, с. 46. Усне виконання.

III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

• Завдання 291, с. 47. Самостійне виконання.

• Завдання 292, с. 47. Колективне виконання.

IV. Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу

• Завдання 293, с. 47. Коментоване виконання.

□ ■ 2 = 12□ ■ 3 = 154 ■ □ = 20

12 : 2 = □15 : 3 = □20 : 4 = □.

• Завдання 294, с. 47. Ознайомившись із завданням, учні з допомогою вчителя розбирають його.

• Завдання 295, с. 47. Коментоване виконання. Учні застосовують правило знаходження невідомого множника.

• Завдання 296, с. 47. Прочитавши задачу, учні з’ясовують план їх розв’язання. Самостійно записують розв’язання. Біля дошки працюють два учні (один розв’язує за допомогою дій, другий за допомогою виразу).

• Завдання 297, с. 47. Ознайомившись зі змістом задачі, та розглянувши вираз, учні з’ясовують, що означають доданки та закінчують розв’язання.

• Завдання 298, с. 47. Ознайомившись зі змістом задачі, учні аналізують її. Складають план розв’язання та колективно записують розв’язання.

Додаткові завдання (на вибір)

а) Розв’язати кругові приклади.

7 ■ 3 + 2120:4 + 2

5 ■ 5 - 2042 : 6 + 21

б) Порівняти вирази.

2 ■ 8П 8 ■ 26 ■ 2П 9 + 10

4 + 4П 2 + 235 : 5П 2 + 5

в) Розв’язати рівняння.

х ■ 7 = 425 ■ х = 25

х ■ 4 = 247 ■ х = 56

г) Скласти задачу, користуючись коротким записом, та розв’язати її.

28 : 4 - 2 5 ■ 8 - 20

63 : 7П 54 : 6 10 - 2П 13 - 3

Тюльпан — 42 шт. Гладіолус — у 6 р. м.

ґ) Гра «Лабіринт».

VI.Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

VII. Домашнє завдання:

Завдання 299, 300, с. 47, 48. Підсумки уроку.

Пояснити розв’язання рівнянь. х■3=215■х=20



Категорія: 3 Клас Математика | Додав: SYLER (07.10.2015)
Переглядів: 458 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Фрукти та овочі виліплені із пластиліну
Елементарне поняття про архітектуру як вид мистецтва. Практична робота «Місто...
Елементи графічної грамоти. Виготовлення «Монгольської гри»
Охорона тварин
Складання записки, адресованої батькам (друзям)

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 31
Гостей: 31
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:


Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru