Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Зв’язок дій додавання і віднімання. Задачі на знаходження невідомого від’ємника та задачі на дві дії

скачати

Тема: Зв’язок дій додавання і віднімання. Задачі на знаходження невідомого від’ємника та задачі на дві дії.

Мета: узагальнити знання про застосування зв’язку дій додавання і віднімання; повторити назви чисел при додаванні та відніманні; вчити використовувати знання при розв’язанні задач.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання.

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань

1. Робота з картками.

Картка 1

1. Накреслити відрізок АВ довжиною 12 см, а відрізок СБ — на 4 см менше.

2. Знайти значення виразу 7 + а, якщо а = 17. Картка 2

1. Накреслити відрізок МС довжиною 1 дм 1 см, а відрізок АВ — на 5 см менше. Порівняти їх.

2. Знайти значення виразів а + в, якщо а = 15, Ь = 13.

Картка 3

1. Довжина другого відрізка 6 см, він на 2 см довший від першого. Знайти довжину першого відрізка. Накреслити два відрізки.

2. Знайти значення виразів с + й; с - й, якщо с = 47,

а = 16.

2. Колективна робота.

• Гра «Хто швидше».

58 - 18 49 + 24 24 + 13

14 - 11

17 + 12 62 + 12

37 - 15 26 + 16 18 + 14

• Скласти і розв’язати приклади.

Знайти на малюнку всі трикутники. Назвати їх.

• Завдання 33, с. 8.

Учні «ланцюжком» розв’язують приклади.

ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

15 +□□ = 50

1 доданок 2 доданок сума

Як називається число, яке ми добирали? (Доданок).

Невідомий доданок можна обчислити. Пригадаємо, як це робиться.

30 - 15 = 15

Сума 1 доданок 2 доданок

30 - 15 = 15

сума2 доданок1 доданок

Сприймання і усвідомлення учнями нового навчального матеріалу

• Завдання 34, с. 8.

Три учні працюють біля дошки, решта у зошитах.

• Завдання 35, с. 8.

Письмове виконання завдання з коментуванням правил.

Розвиток математичних знань.

• Завдання 37, с. 9. Самостійне виконання завдання. Один учень працює біля дошки.

• Завдання 38, с. 8, 9. Усне виконання завдання. Учні з місця складають приклади за малюнком

і питаннями.

• Задача 36, с. 8.

Фронтальне вивчення змісту. Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умови задачі. Зібрали — ? кг Здали — 12 кг Залишилось — 12 кг

Після цього учні працюють самостійно, один учень на закритій дошці.

Додаткові завдання (на вибір):

• Розв’язати приклади, відповіддю яких є одноцифрове число.

56 - 4730- 15 84 - 76

84 - 7616- 7100 - 96

9 + 028- 16 10 - 3

• Обчислити усно і розшифрувати назву казки.

А 29 + 1Е15 + 5К 37 + 3

Ю 8 + 52Ш5 + 45Л 7 + 63

Г 86 + 4О71 + 9

90 80 90 20 70 60 50 40 30

3.Замість * поставити знак « + », або «-». З кожного прикладу на додавання скласти два приклади на віднімання.

8 * 4 = 129 * 4 = 13

11 * 2 = 912 * 3 = 9

IV. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

V. Домашнє завдання

Завдання 39, 40, с. 9. Підсумки уроку.

43 + 12 = 55 55 - □ = 12

55 - □ = 43



Категорія: 3 Клас Математика | Додав: SYLER (22.09.2015)
Переглядів: 361 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Істинні та хибні висловлення
А. Григорук «Хочеш бути щасливим, не будь лінивим». М. Коцюбинський «Артист»....
Як людина пізнає світ. Органами чуття (язик, шкіра)
Догляд за одягом та взуттям. Послідовність дій під час зав’язування шнурків н...
Російська народна казка «Лисичка»

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 12
Гостей: 12
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
zer23, Helen2772