Головна » Конспекти » 3 Клас » Математика

Додавання й віднімання виду 430 + 50, 200 + 6040, 20 + 640, 760 400, 760 40

УРОК 70

Тема. Додавання й віднімання виду 430 + 50, 200 + 6040, 20 + 640, 760 400, 760 40

Мета: пояснити прийоми обчислення прикладів на додавання й віднімання вказаного виду; опрацювати складену задачу; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: картки для усної лічби.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів.

Перевірка домашнього завдання

Серед відповідей домашніх прикладів на дошці знайти й підкреслити ті, які є неправильними.

850, 340, 350, 150, 100, 200, 860, 1000, 990, 680, 890.

Який вираз підходить до розв'язання задачі № 587?

(18 : 6 + 5) ■ 8 18 : 6 + 5 ■ 818 : 6 ■ 8 + 5

Усні обчислення Математичний диктант.

Суму чисел 330 і 440 зменшити на 50.

Різницю чисел 600 і 200 зменшити на 100.

Добуток чисел 5 і 8 збільшити на 200.

До числа 230 додати суму чисел 80 і 70.

У дітей було 18 жолудів. Кожні 3 жолуді вони поміняли на 4 каштани. Скільки каштанів дістали діти? (24)

Гра «Пошта».

Вкласти «листи» у конверти.

--ЛВ--лв--Лв--лв--лв

 420( 860 ) ( 130( 990 ) ( 400( 170 ]

150 +47 340710 +110 +570 +690 520

250150310420

3.Усні опитування

Довжина прямокутника 12 см, ширина — 8 см. Чому дорівнює периметр цього прямокутника?

Порівняйте суму чисел 400 і 150 та суму чисел 330 і 130.

Обчислити: 540 + (80 + 70).

У господарки було 100 гривень. Вона купила за 30 гривень туфлі й спідницю за 70 гривень. Скільки грошей залишилось у господарки?

Вивчення нового матеріалу

Підготовча робота за завданням № 588

Робота за таблицями завдання № 589

— З'ясовуємо, що у першому прикладі в другому доданку немає десятків. Отже, треба додати 400 і 500, а потім до результату додати 30.

У другому прикладі в другого доданка немає сотень. Отже, треба додати 30 і 50, а потім результат додати до 400.

Аналогічне пояснення — у прикладах на віднімання.

Коментоване розв'язання прикладів № 590, 591

Фізкультхвилинка

Закріплення вивченого матеріалу

Робота над задачею № 592

Слід звернути увагу учнів на те, що першого дня прийшло 470 відвідувачів, і це на 120 осіб більше, ніж другого дня. Отже, другого дня прийшло на 120 осіб менше. Якою дією слід знаходити, скільки відвідувачів прийшло другого дня? Чому?

Фронтальна робота: розв'язання задачі № 593

Задача з логічним навантаженням № 594

Підсумки уроку

Домашнє завдання

№ 595, 596.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (16.10.2014)
Переглядів: 461 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Охорона тварин
Що вивчає курс «Основи здоров'я». Здоров'я та його ознаки. Практична ...
В. Сухомлинський «Як же все це було без мене?», «По волосинці»
Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint. В гостях у Ганнусі
Безпека на відпочинку
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]