Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Запис трицифрових чисел у нумераційній таблиці. Додавання розрядних чисел. Елементи куба

скачати

УРОК 60

Тема. Запис трицифрових чисел у нумераційній таблиці. Додавання розрядних чисел. Елементи куба

Мета: вправляти учнів у порівнянні й запису трицифрових чисел; провести творче опрацювання задачі; формувати вміння визначати елементи куба; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: картки для тесту, картки для усної лічби, нумераційна таблиця.

ХІД УРОКУ

I. Контроль, корекція й закріплення знань учнів

Перевірка домашнього завдання

Завдання № 496. Учитель запитує, як обчислити довжину другого відрізка.

Приклади № 497. Учні зачитують лише відповіді.

Усні обчислення

1)Розв'язати приклади і вгадати слово.

БипЙЗЖвнАОЛІЦФКЧ

20 25 29 39 40 42 44 45 50 59 61 70 73 78 81 82

— В гостях у нас сьогодні Пізнайко. Він завжди прагне щось нове дізнатись.

Завдання сьогодні нам пропонує він.

2)Тестова робота.

Кожне завдання оцінюється 2 балами. В сумі учень отримує 12 балів. Число чотириста п'ятдесят записується так:

а)405;

б)450;

в)455.

У числі 189:

а)сто сотень, вісімдесят десятків і дев'ять одиниць;

б)одна сотня, вісімдесят десятківі дев'ять одиниць;

в)одна сотня, вісім десятків і дев'ять одиниць.

Число 376 записується сумою розрядних чисел так:

а)300+70 + 6;

б)300+60 + 7;

в)300+7+ 6.

Серед поданих чисел: 120, 112, 102, 121, 101, 100 найбільше число:

а)120;

б)112; в) 121.

Серед чисел 23, 3, 4, 143, 14, 2, 3, 123, 132, 113, 13, 34, 43, 32, 134 підкреслені числа є :

а)одноцифровими;

б)трицифровими;

в)двоцифровими.

Розв'язанням рівняння 9 : х = 9 є число:

а)9;

б)3;

в)1.

Відповіді: 1 — б, 2 — в, 3 — а, 4 — 121, 5 — б, 6 — 1. 3) Повторення знань учнів про елементи куба за макетом.

II. Вивчення нового матеріалу

Підготовча робота

Усне опрацювання вправи № 498. Коли учні назвали найбільше і найменше числа, вчитель уточнює, як вони їх визначили. (За кількістю сотень)

Пояснення нового матеріалу

— Трицифрові числа, як і двоцифрові, можна порівнювати. Спочатку дивляться на цифри найвищого розряду, в даному випадку — на цифри сотень. Якщо цифри сотень в обох числах різні, наприклад, 523 і 499, то більшим буде число, в якому цифра сотень більша. У даній парі більшим є число 523, бо 5 більше 4.

Первинне закріплення матеріалу Виконання завдання № 499.

Робота з нумераційною таблицею

Учні по черзі виходять до дошки і записують з коментуванням у таблицю числа із вправи № 500 (1).

Фізкультхвилинка

Самостійна робота із завданням № 500 (2)

Одному учневі вчитель пропонує роботу на закритій дошці.

III. Закріплення вивченого матеріалу

Фронтальна робота із завданням № 501

Аналіз та розв'язання задачі № 502

Після опрацювання умови задачі вчитель пропонує учням пояснити, про що можна дізнатись, коли знаходиться значення виразів, записаних у підручнику.

Самостійна робота

Розв'язання задачі № 503 за групами.

!група (вищий рівень знань) — розв'язує задачу самостійно; Пгрупа (достатній рівень знань) — за схемою-виразом розв'язання задачі; III група (середній рівень знань) — під керівництвом учителя.

Схема виразу розв'язання задачі:

Підсумки уроку

Домашнє завдання

№ 504, 505.



Категорія: 3 Клас Математика | Додав: SYLER (16.10.2014)
Переглядів: 688 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Догляд за одягом та взуттям. Послідовність дій під час зав’язування шнурків н...
Українська народна казка «Лисиця та їжак»
Узгодженість декоративної прикраси із силуетною формою. Практична робота «Каз...
Чорне та Азовське моря. Значення морів
Екскурсія до водойми (до лісу). Правила поведінки поблизу водойми (у лісі)

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 15
Гостей: 15
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
ARNI, masluk0603, lorarin, zer23