Головна » Конспекти » 2 Клас » Розвиток зв’язного мовлення

«Колючий клубочок прибіг у садочок». Побудова текстів за поданим початком

Урок 17

Тема.  «Колючий клубочок прибіг у садочок». Побудова текстів за поданим початком

Мета. Вчити розрізняти і будувати тексти різних типів; розвивати мовлення, увагу, мислення, пам'ять, творчу уяву; виховувати любов і бережливе ставлення до тварин.

Матеріали і обладнання. Ілюстрації їжака, дітей у лісі; зошит з розвитку мовлення; таблиця з питаннями.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

            Вчитель пропонує прочитати тему уроку і відгадати, про кого йдеться мова, пояснити відгадку.

Що ви знаєте про їжака? Розкажіть за питаннями. (Питання написані у таблиці і вивішені на дошці).

1)      Хто це? Де живе?

2)      Чим живиться їжак?

3)      Чи приносить ця тварина користь? Яку?

4)      Чим відрізняється їжак від інших тварин?

-         Сьогодні на уроці ми будемо складати тексти різних типів за поданим початком.

III. Основна частина уроку.

1. Робота в зошиті.

Завдання 1. З яких частин складається текст?

Про що йдеться в зачині (основній частині, кінцівці)?

 

Завдання 2. З'єднай лініями тип тексту з його ознаками.

 

Текст, у якому описується предмет, подія тощо.

 

Текст,   у   якому   розмірковується,   дово­диться, чому саме так.

 

Текст, у якому про щось розповідається, повідомляється.

 

Фізкультхвилинка

                        Піклувався їжачок

                        Про маленьких діточок,

                        Чарівних, непосидючих,

                        Дуже милих і колючих.

                        Десять, дев'ять, вісім, сім!

                        Грушечки ці ніс він їм.

 

Завдання 3. Попрацюйте в парах. Складіть тексти різних ти­пів за поданим початком і малюнком.

а) Розповідь.

            Діти гуляли в лісі. Вони збирали ягоди, гриби, горіхи. Біля горобини Сашко побачив маленьких їжаченят.

(Сашко покликав інших дітей. Разом вони почали шукати маму-їжачиху. Але її ніде не було. Мабуть, щось трапилось. Не можна було залишати їжаченят самих у лісі. Діти забрали їх додому).

б) Опис.

            Під кущем ми помітили їжака.

            (Це була тваринка з безліччю гострих голочок на спині. Під голочками ховалося сіре тільце. Очі у їжачка схожі на маленькі кругленькі ґудзики. Невеличкі вушка гарно чують. їжачок має ви­тягнуту загострену мордочку, чутливий носик і сильні лапки).

в) Міркування.

            Їжак — корисна тварина.

            (Він живиться багатьма шкідливими комахами. Поїдає жу­ків, їхніх личинок, слимаків, інколи ловить мишей, їжаки потребують охорони).

2. Самостійна робота учнів.

 

Завдання 4. Запишіть текст-опис або текст-міркування на ви­бір.

(Вчитель надає індивідуальну допомогу учням, які її потребу­ють).

 

3. Перевірка самостійної роботи учнів.

            Два-три учня читають складені тексти, інші говорять, що їм сподобалося в текстах од­нокласників.

 

III. Підсумок уроку.

-          Які тексти складали ми на уроці? Чим вони відрізняються між собою?

-          Чого навчив нас цей урок? Як треба ставитися до тварин?

-          Відгадайте загадки про інших тварин.

 

Літом наїдається, зимою відсипається. (Ведмідь)

 

Ой, яка ж вона гарненька!

Пишнохвоста і руденька,

Не звірятко - просто диво,

Невгамовне, пустотливе.

Вгору - вниз, на гілку, з гілки...

Хто ж це буде, діти?   (Білка)

 

В'ється вірьовка, на кінці головка.     (Змія)

 

Хто в землі метро будує і всю зиму там полює? (Кріт)

 

- В якій загадці є опис зовнішнього вигляду тварини?

 

IV. Домашнє завдання.

Доберіть малюнок лисички і запишіть текст-опис.



Джерело: noindex
Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (28.09.2013)
Переглядів: 1447 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Живі організми, їх ознаки та умови, необхідні для життя, різноманітність
В. Сухомлинський «Соловей». Підсумок із теми
Предметна аплікація із рослинних форм. Зайчик
Українські дитячі пісеньки «Кукуріку, півнику», «Добрий вечір, зайчику». Дитя...
«Золотаосінь»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]