Форма входу

Зареєструватися


Обговорення можливостей комп’ютера. Формування навичок роботи з мишею

скачати

Урок 2

Тема: Обговорення можливостей комп’ютера. Формування навичок роботи з мишею

Мета: Ознайомити з призначенням комп’ютера, будовою мишки, поняттям «курсор мишки». Формувати навички роботи з мишею (відпрацювання вказівки «вибрати»). Розвивати логічне мислення, увагу. Виховувати культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером.

Обладнання: Завдання на картках дляРозумників і Розумниць.

 Хід уроку

I. Організація класу

Гарно й зручно ми сідаєм,

Про комп’ютер все вивчаєм.

Нашу пам'ять ми включаєм –

Нові знання здобуваєм.

II. Мотивація навчальної діяльності

Навіщо нам комп’ютерМожна все життя прожити, як Робінзон Крузо: без книжок, морозива, виделок. Можна, як і сто років тому, жити без комп’ютерів, адже існува¬ло людство без них.

Потрібно, наприклад, обчислити. Візьміть аркуш паперу, олівець і виконайте дії над числами. Але значно швидше і точніше це мож¬на виконати на калькуляторі. А калькулятор - це і є маленький комп'ютер, на якому дуже приємно працювати.

Сьогодні важко уявити собі життя без комп’юте¬рів. Комп’ютер допомагає всім. Він може допомог¬ти відпочити, стати партнером в улюбленій грі. Без нього тепер неможливий науково-технічний про-грес. Але думати, творити здатна тільки людина. А комп’ютер - навіть найскладніший та найсучасні¬ший - тільки виконує те, що наказує йому людина. Щоправда, комп’ютер - блискучий виконавець! За одну секунду він робить від сотень тисяч до мільярда операцій. За кілька годин він здатен виконати стіль¬ки розрахунків, скільки не подужає гарний матема¬тик за все своє життя.

III. Сприймання та усвідомлення можливостей комп’ютера

Робота з підручником. Щоб відповісти на запитання про можливості комп’ютера, прочитаємо оповідання «Що може комп’ютер?» в нашому підручнику.

Назвіть приклади використання комп’ютера у різних сферах діяльності людини, очевидцями яких ви були?

Чи використовуєте ви, ваші батьки комп’ютер для вирішення певних завдань і яких саме?

IV. Сприймання та усвідомлення будови мишки та правил користування нею

Відгадування загадки. Маленька, сіренька, а комп’ютером керує. (Комп’ютерна мишка)

Ознайомлення з будовою мишки.

Правила користування мишкою. Долоня правої руки повинна лежати так, щоб вказівний палець лежав на лівій кнопці, а середній - на правій.

При пересуванні мишки по килимку, по екрану рухається стрілка вказівник, що називається курсором мишки. Коли ми клацаємо кнопкою миші - подаємо команду комп’ютеру на виконання певної вказівки. А саме, одинарне клацання лівою кнопкою мишки - це виконання команди «вибрати».

V. Формування навичок роботи з мишею

Ознайомлення із змістом комп’ютерної частини уроку. Розповідь вчителя.

Демонстрація вчителем роботи програми «Стрільці по яблуках».

Міні-бесіда про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.

Чи можна розпочинати роботу з комп’ютером без дозволу вчителя?

Як слід сидіти за комп’ютером?

Хто повинен допомогти сусідові на уроці, якщо в нього виникли запитання: ти чи вчитель?

Чи можна використовувати клавіші клавіатури, з якими ви не знайомі?

З якою клавішею ми вже познайомилисяЯк вона виглядає і дерозміщується на клавіатурі

Робота з комп’ютером. Комп’ютерна програма «Стрільці по яблуках».

Фізкультхвилинка.

Ми берізки і кленці,

В нас тоненькі стовбурці.

Ми в стрункі стаєм ряди,

Виправляємо гілки.

Ледь зіп’явшись з корінців,

Дістаєм до промінців.

Наші ніжки-пагінці

Хиляться на вітерці

Вправо, вліво. І весь сад

Нахиливсь вперед-назад.

VI. Розв’язування завдань для Розумників і Розумниць

Задачі для допитливих.

1. П’ять яєць зварились за 10 хв. За скільки хвилин звариться одне яйце(10 хвилин)

2. У дівчинки стільки ж братів, скільки й сестер, але в хлопчика з цієї родини братів немає. Скільки в цій сім’ї хлопчиків і скільки дівчаток(1 хлопчик і 2 дівчаток)

3. Визнач числову закономірність і доповни числовий ряд: 1, 4, 7, 10, … (Кожне наступне число на 3 більше за попереднє. 1, 4, 7, 10,13, 17, 20, …)

В гостях у Розмалюйка. Розфарбуй віконечка в казковому будинку. Ти маєш три олівці – жовтий, червоний, синій. Розфарбувати потрібно так, щоб не було однакових рядків і олівці всіх кольорів були використані.

VII. Підсумок уроку

На уроці ми гарно працювали, старались,

Про можливості комп’ютера дізнались.

Розум свій знаннями збагатили,

Бо уважно слухали і гарно вчили.

Тож заняття це пройшло не марно,

Будемо навчатись старанно і гарно.

VIII. Домашнє завдання

Виконати малюнок «Мій помічник – комп’ютер».



Категорія: 2 Клас Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (06.01.2014)
Переглядів: 558 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
«Мій рідний край, моя земля велика-превелика...». Встановлення меж речень. Ро...
Фрукти та овочі виліплені із пластиліну
Пошиття фартушка для ляльки, оздоблення його швом «уперед голку» та аплікаціє...
Криволінійне різання паперу. Виготовлення дидактичної гри «числове віяло»
Екскурсія до шкільної майстерні

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 25
Гостей: 25
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
SYLER

Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru