Головна » Конспекти » 2 Клас » Трудове навчання: технічна і художня праця

Макетування. Казковий будиночок

Тема: Макетування. Казковий будиночок

Мета: продовжити ознайомлення учнів з прийомами роботи з кресленням; навчити складати макет будиночка за розміткою; вчити визначати закономірність побудови макета розгортки будиночка; удосконалювати навички роботи з папером та ножицями; розвивати спостережливість, акуратність; навчати раціональних прийомів праці; виховувати зацікавленість до уроків трудового навчання.

Обладнання: картон, кольоровий папір, клей, ножиці, пензлик, серветка для рук, ілюстрації із зображенням домівок людей різних національностей, відеозаписи уривків із мультфільмів.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Повідомлення теми та мети уроку

— Де б ми не були, що б не робили — на робочому місці, на природі, у дорозі,— будь-який простір, у який ми потрапляємо, на час стає нашим будинком. Але кожного разу з радістю повертаємося в той єдиний куточок, де нам по-справжньому добре, де знаходимо все на своїх місцях, де все звично, зручно, де можна розслабитися і відпочити душею,— у свою домівку! Де ще, як не біля домашнього вогнища, можна знайти відчуття надійності, спокою, повноти життя? І кожному хочеться облаштувати своє житло з максимальним комфортом і смаком, зробити його зручнішим, затишнішим.

— Сьогодні на уроці ми виготовимо макет будиночка на подвір’ї.

2. Вступна бесіда

— Чи замислювалися ви над тим, де проводите найбільшу частину свого часу? Напевно, нІ. А відповідь надзвичайно проста: у своєму будинку, своїй квартирІ. У рідному домі, де зробили перший крок і промовили перше слово. У будинку, де зустрічаєте день, куди повертаєтеся після навчання, роботи, прогулянки. І немає значення, де він перебуває і який він: будинок на березі Волги або Дніпра, юрта оленяра в тундрі Крайньої Півночі, будиночок у горах, до якого веде вузька стежка, будиночок у селі, поруч із лісом, багатоповерховий будинок у Києві, Москві, Ашхабаді або будь-якому іншому містІ.

Житло. Яке це ємке слово! Печера, в якій жили наші предки, яка діставалася іноді в сутичці з чотириногим супротивником — печерним ведмедем або яким-небудь іншим звіром, з вічно підтримуваним біля входу вогнем для захисту від несподіваного гостя, а багато пізніше — з вогнищем усередині, навколо якого можна було зібратися в погану погоду, виспатися, підсмажити м’ясо щойно вбитої тварини. Землянка з каркасом з величезних бивнів мамонта або черепів великих доісторичних тварин, вкрита зовні шкурами або гілками і дерном. Хатина минулих століть без вікон і дверей, з отвором для виходу диму.

Багатоповерховий будинок великого міста з електрикою, гарячою водою, радіо, телефоном, що дає можливість поговорити з жителем міста, розташованим за кілька тисяч кілометрів, телевізором, що дозволяє бачити людину, що парить у кабіні космічного корабля. І, нарешті, намет туриста, номер го-теля чи пансіонату, купе вагона потяга і каюта теплохода, що пливе річкою або безмежним простором океану.

І все це — житло, постійне або тимчасове, де людина проводить значну частину свого життя або короткий відрізок часу.

— Які назви житла ви знаєте?

Клас

— Де мешкаєте ви?

— Хто мешкає у багатоповерховому будинку? у приватному будинку?

— У кого є родичі у селі?

— Як називаються будинки у селі?

— У різних регіонах у населення склалися свої типи національних жител. У кочових племен це, як правило, різні намети, юрти, чуми, вігвами. У гірських районах будувалися шале, пальясо, труллІ. На рівнинах — хати, мазанки і т. ін.

— А як і де живуть тварини лісу, лану, пустелі, півночі?

— Згадайте, які казки про домівки тварин ви знаєте? (Відповіді дітей. Перегляд уривків з мультфільмів «Теремок», «Зайчикова хатинка», «Троє порося», «Лісові мандрівники».)

Фізкультхвилинка

3. Демонстрування та аналіз зразка

Інструктаж учителя

— Макет будиночка, який ми сьогодні виготовимо, складається з таких деталей: дах, стіни, підставка. Потрібно врахувати, що будуть декоративні елементи: віконниці, фіранки, двері, і те, на що здатна ваша фантазія.

Основна деталь — стіни (складається в чотирьох місцях по лініях згину і склеюється за допомогою клапана), передбачає елементи, за допомогою яких кріпитиметься дах. Розгорніть підручник на с. 130-131. Ознайомтеся з планом роботи.

 • Розмістити і заготовити деталі даху, стін, вікон (3 деталі), дверІ.

 • Оформити за допомогою аплікації вікна та дверІ.

 • На деталях вікон відігнути віконницІ.

 • Зігнути по лініях розмітки викрійку стін. Для цього з боку розмітки злегка

провести ножицями по лінійці на лінії згину, потім — відігнути. У цьому

випадку згини вийдуть рівні, акуратнІ.

 • Відігнути клапани для скріплення деталей.

 • Приклеїти вікна та дверІ.

 • Можна декорувати стіни (прикрасити фасад, оформити призьбу, розписати стіни).

 • Склеїти корпус будиночка.

 • Закріпити на підставцІ.

 • Приклеїти дах будиночка.

— Коли будиночки будуть готові і розташовані на картоні, можна декорувати майданчик навколо будиночка. Як саме ви це зробите? (Відповіді дітей: паркан навколо будиночка, будка для собаки, дерева, криниця тощо.)

III. Практична робота учнів

IV. Виставка та оцінювання робіт

Наприкінці уроку діти виставляють свої макети на виставку біля дошки.

— Розкажіть, будь ласка, про своє подвір’я. Хто тут мешкає?

— Який етап роботи був найскладнішим?

— Чи потрібна вам була допомога товариша або вчителя?

V. Підсумок уроку

— Чому був присвячений наш урок?

— Про що нове дізналися?

— Який настрій, почуття викликав у вас урок?

— Чи впоралися ви із завданням уроку?

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (06.01.2014)
Переглядів: 2363 | Рейтинг: 1.0/1

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Підсумковий урок за рік. Як ми навчилися берегти своє здоров'я (тестуванн...
Живі організми, їх ознаки та умови, необхідні для життя, різноманітність
Що потрібно знати про природу
Догляд за кімнатними рослинами
Ґрунт. Значення ґрунту для живої природи і господарської діяльності людини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]