Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Орнамент. Візерунок у квадраті з рослинних форм

скачати

Тема: Орнамент. Візерунок у квадраті з рослинних форм

Мета: ознайомити учнів з декоративно-ужитковим мистецтвом; сформувати уявлення про орнамент, про спосіб його отримання шляхом вирізування з паперу; навчити вирізати симетричні фігури з паперу; розвивати фантазію та уяву, дрібну моторику рук; розширювати світогляд; виховувати любов до національних традицій, терпіння і акуратність.

Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, пензлик, серветка для рук, ілюстрації із зображенням мальовничих українських пейзажів, предметів українського побуту, одягу, рушників, аудіозапис українських пісень у виконанні С. Ротару.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ми вирушимо у подорож до світу веселого та щасливого дитинства. А дитинства не буває без гри.

— Ви любите гратися?

— Які іграшки вам подобаються найбільше?

— Які іграшки бувають? (М’які, залізні, пластмасові та ін.)

— А чи бувають іграшки, якими можна не тільки гратися?

— Іграшки, які мають художню цінність і виготовлені народними майстрами, називаються декоративними. А мистецтво їх виготовлення прийнято вважати декоративно-ужитковим.

До декоративно-ужиткового мистецтва належать художньо виконані меблі, посуд, одяг, килими, мереживо, ювелірні вироби, іграшки та інші предмети. В Україні історично склалися центри декоративно-ужиткового мистецтва у Косові, Яворові, Опішні, Решетилівці, Дибінцях, Ічні, Дегтярах, Петриківці, Бубнівці, Клембівці, Кролевці та інших населених пунктах. (На дошці — ілюстрації із зображенням мальовничих міст України.) Розгляньте на с. 56 вироби народних майстрів.

— Здогадайтеся, чим оздоблювали свої вироби народні майстри?

1 234

А Б КАЮ

Б У 0їт

«ш»

В Н п •Лл я

Г 3 ємр

Б-2 Г-4 В-1 А-3 Г-3 А-1 В-1 Б-4

0РНАМБнТ

— Так, вони прикрашали свої вироби орнаментом.

2.Вступна бесіда

— Здавна основним видом оздоблення виробів декоративно-ужиткового мистецтва був орнамент (від лат. огпатепіит — прикраса) — візерунок, побудований на ритмічно організованому сполученні зображувальних елементів, виконаних засобами живопису, опалювання, різьби, графіки тощо.

— Перш ніж приступити до роботи, потрібно з’ясувати зміст поняття «орнамент».

Орнамент — найпоширеніша композиційна побудова; це багаторазове повторення зображення предметів. Зустрічається в архітектурі, декоративно-ужитковому мистецтві, графіцІ.

Клас

Орнаменти з паперу використовують для прикрашання інтер’єру, новорічних ялинок, приміщень, сценічних костюмів, альбомів та інше. (На дошці — ілюстрації із зображенням українського одягу, посуду, рушників.) Демонструються плакати з різними видами орнаментів. Підручник, с. 64.

3. Розповідь учителя (див. додаток нас. 34)

Фізкультхвилинка

4. Демонстрування та аналіз зразка

1) Принцип виконання орнаменту з паперу.

— Смужка білого або кольорового тонкого паперу складається кілька разів навпіл, поки не вийде заготовка потрібного розміру. З одного боку наноситься половинне зображення предмета і вирізається по контурних лініях. (Учитель демонструє принцип роботи.) Деталь розгортається і прогладжується, щоб зникли лінії згинів.

2) Інструктаж учителя.

— Які предмети побуту можна прикрасити орнаментом? (Предмети побуту, одяг, взуття) 3 якими видами орнаменту ви вже знайомі?

— Рослинний орнамент складається зі стилізованих листя, квітів, плодів, гілок. Геометричний орнамент складається з точок, ліній (прямих, ламаних, зигзагоподібних), і фігур (кіл, ромбів, багатогранників, зірок, хрестів, спіралей).

— А сьогодні будемо створювати рослинний орнамент у квадраті або у прямокутнику. Розгорніть підручники на с. 61 і розгляньте рослинний орнамент з природних матеріалів. Ми будемо працювати з папером.

 • Користуючись шаблонами, обведіть та виріжте деталі квітів, листя. Якщо бажаєте, додайте свої власні деталІ.

 • Заготовлені деталі зображення розташовуються на столі так, щоб вийшла задумана композиція. Якщо отримана композиція не подобається, деталі розташовують інакше — знаходять більш вдалі композиційні рішення.

 • Клейстером промащується тільки наклеювана деталь зображення. Зручніше промащувати від середини до країв. Кожне нове промазування робиться на чистому аркушІ. Дрібні форми рекомендується промащувати дерев’яною паличкою, намагаючись не промащувати клейстером краї.

 • На фон зображення наклеюються в певній послідовності: спочатку — найбільш віддалені, а потім — поступово наближаються до переднього плану.

 • Потім деталь потрібно приклеїти на її місце і пригладити ганчірочкою (або накрити чистим аркушем паперу і пригладити).

III. Практична робота учнів

Діти виконують роботу під аудіозапис українських пісень у виконанні Софії Ротару.

IV. Виставка та оцінювання робіт

— Чим схожі ваші роботи? чим відрізняються? (Кількістю елементів та їх розташуванням.) Зверніть увагу на якість роботи: точність, акуратність, оформлення.

Діти виходять по рядах і показують свої роботи. Решта учнів аналізують складені орнаменти.

V. Підсумок уроку

— Про що нове дізналися на уроці? Кому хотіли б розповісти про це?

— Що таке орнамент?

— Де найчастіше застосовували орнамент українські майстри?Категорія: 2 Клас Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (06.01.2014)
Переглядів: 2357 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Хто як до зими готується. Побудова і записування речень, що передають зміст м...
Колірний і тональний контраст як засіб виділення об’єкта зображення. Малюнок ...
Казка Н. Забіли «Вовк і козенята». Прислів'я
Прикраси для ялинки
Обладнання для роботи з глиною і пластиліном. Прийоми ліплення

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 19
Гостей: 19
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
udgenmypusecat