Головна » Конспекти » 2 Клас » Трудове навчання: технічна і художня праця

Згинання і складання паперу. Аплікація «Сонечко і соняшник»

Тема: Згинання і складання паперу. Аплікація «Сонечко і соняшник»

Мета: дати учням загальні уявлення про картон, види картону та його призначення; навчати послідовності дій під час виготовлення виробів з паперу; розвивати охайність, самостійність, взаємодопомогу; виховувати бережливе ставлення до паперу, розуміння необхідного економного використання матеріалів.

Обладнання: картон, кольоровий папір, ножиці, олівці, клей, пензлик, серветка, гумка, лінійка, ілюстрації із зображенням комах, репродукції картин видатних художників світу із зображенням соняшників, картини М. Приймаченко «Соняшники з бджолами», «Соняшник життя».

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Повідомлення теми та мети уроку

— Ми починаємо подорожувати паперовим містом. Поруч із нами будуть Пізнайко та його помічники.

Серед поданих букв відшукайте слова. Ці слова підкажуть вам, з якими матеріалами та інструментами ми працюватимемо на уроцІ. (Діти відгадують слова.)

СЧТКІАОЛЕПАПІРТОРАЄВРОАЗЬЯОЛІВЕЦЬЙОЬО

ОТЬІРЛЬІПКЛЕЙБЧФДАТРПЙУТЛДВКАРТОНТОЬБУ

ЗЖХОЛПЕНЗЛИКЇТЬВЙ ЕХЗУНОЖИПІЄЙОТСВЬІФ

Ми дізнаємося:

 • про таємниці Паперового міста;

 • про паперові об’ємні фігури;

 • про декоративно-ужиткове мистецтво;

 • про оригамі та витинанки.

Ми відкриємо'.

 • секрети майстерностІ.

Ми навчимося:

 • виготовляти казкові аплікації з гофрованого паперу.

2. Вступна бесіда

— Розгорніть підручники на с. 36. Розгляньте, якого виду буває картон.

— Картон — щільний, багатошаровий твердий і міцний матеріал, виготовлений з волокон деревини шляхом пресування волокнистої маси.

— На партах у вас лежать аркуші паперу та картону. Уважно роздивіться їх.

— Що ви помітили?

— Чи однакові вони?

— Чим відрізняються один від одного?

— Основна відмінність паперу від картону — кількість шарів. Картон має більшу товщину, масу і міцність.

— Які види картону ви бачите на малюнку?

— Де і для чого використовується пакувальний, поліграфічний, дизайнерський картон? (Діти розглядають малюнки та відповідають на запитання.)

3. Розповідь учителя

• Квітка ця на сонце схожа,Жовті пелюсточки має,

На олію вона гожа,їх до сонця повертає. (Соняшник)

На дошці — малюнки та ілюстрації із зображенням соняшників.

— Розгляньте ілюстрації із зображенням соняшників. Чи подобається вам ця рослина?

Клас

— Як ви вважаєте, чи можна цю рослину назвати квіткою? Чому?

— Соняшник уважається квіткою-велетнем. Інколи він може досягати 4-5 м заввишки. Діаметр суцвіття — ЗО см. Коли квітка достигає, її голівка перетворюється на великий склад насіння. Квітка соняшника має цікаву особливість: протягом дня вона повертає свою золоту голівку за сонцем, ніби не може намилуватися ним; недарма цю рослину називають соняхом — сонячною квіткою. В Україні соняшник — це рослина-символ.

Багато видатних художників з усього світу зверталися до теми квітів, зокрема теми соняшників.

— Порівняйте, як різні художники зображують квіти соняшника. (На дошці — репродукції картин Вінсента еан Гога, Поля Гогена.)

— А тепер подивіться, з якою любов’ю намалювала соняшники українська художниця Марія Приймаченко. (На дошці — картини М. Приймаченко «Соняшники з бджолами», «Соняшник життя».)

— Ось, яку чудову квітку ми будемо сьогодні виготовляти з паперу! Фізкультхвилинка

4.Демонстрування та аналіз зразка

1) Правила роботи у групІ.

— Сьогодні ми будемо працювати у групах. Згадайте правила поведінки у групІ.

 • Розподілити обов’язки у групІ.

 • Працювати дружно та завзято.

 • Прислухатися до порад товаришів.

 • Не галасувати, не сваритися.

 • Допомагати один одному.

2) Інструктаж учителя.

Учитель допомагає учням розподілитися на групи (5-6 осіб) за бажанням, а далі інструктує їх. На партах — аркуші паперу формату АЗ.

 • На партах лежать шаблони пелюсток, кола, стебла та листочків.

 • Розташуйте посередині аркуша квітку соняшника. До кожної квітки прилітають комахи. Хто прилетить до нашої квітки?

• У червоного малятка

На спині краплинки — цятки. (Жучок сонечко)

 • 3 червоного паперу зробіть жучка сонечко.

 ■ Прикрасьте аплікацію травичкою, метеликами, хмаринками.

III. Практична робота учнів

IV. Виставка та оцінювання робіт

— Як ви оцінюєте роботу вашої групи?

— Що було найбільш удалим і чому?

— Які труднощі виникли?

— Як їх можна було подолати?

— Як би ви змінили свою поведінку наступного разу під час роботи в групі?

V. Підсумок уроку

— Чого нового навчилися на уроці?

— Чи сподобався вам урок?

— З яким матеріалом ми працювали сьогодні на уроці?

— З репродукціями яких видатних художників ви ознайомилися на уроці?

— Що сподобалося найбільше?

— Хто з вас знає вірші про соняшник?

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (06.01.2014)
Переглядів: 3512 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Що вивчає курс «Основи здоров'я». Здоров'я та його ознаки. Практична ...
Найбільші річки та озера України, їх значення для людини
Мотивування дітей до систематичного заняття фізичними вправами. Рухливі ігри ...
Міні-проект. Як облаштувати джерело?
Цирк! Цирк! Цирк! Складання розповіді за серією малюнків
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]