Головна » Конспекти » 2 Клас » Основи здоров’я

Здоров’я і хвороби. Практична робота: моделювання поведінки з інфекційними хворими

Урок 2

Тема: Здоров’я і хвороби. Практична робота: моделювання поведінки з інфекційними хворими

Мета: дати учням уявлення про те, що таке інфекційні хвороби; пояснити правила поведінки з інфекційними хворими; вчити запобігати хворобам; виховувати обережність, бажання бути охайним.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакат «Обережно — хвороботворні мікроби».

Хід Уроку

1. Проблемне запитання

Учитель. Щоб бути здоровим, необхідно добре знати будову свого тіла. Як ви вважаєте чому?

2. Робота за підручником (С. 6-7)

1) Читання тексту на с. 6.

— З яких частин складається тіло людини? Назвіть внутрішні органи людини.

— Як працюють всі органи?

— Розгляньте верхній малюнок на с. 6. Назвіть органи дихання.

— Розгляньте нижній малюнок. Укладіть речення про зображену роботу.

— Які органи беруть участь у цій роботі?

— Розгляньте малюнки на с. 7. Укладіть речення про зображену роботу.

— Які органи беруть участь у цій роботі?

2) Читання тексту на с. 7.

— Що нового ви дізналися? Укладіть речення.

— Чому підвищується температура тіла?

3) Відгадування загадок, вміщених у підручнику.

3. Робота в зошиті

1) С. 4 № 5.

Допишіть замість пропусків назви органів тіла людини. Покажіть стрілками, де вони містяться.

Твої н  підтримують тіло і дозволяють ходити, бігати

і стрибати.

Сіл__захищені всередині твоїх грудей.

Твої р_________дозволяють тобі брати і тримати різні предмети.

У твоїй г_______є мозок—контрольний центр організму.

У твоєму жмістятьсяоргани, які перетравлюють їжу для

отримання енергії.

2) № 6.

Поставте собі оцінку за чистоту й охайність.

 Вуха  ОбличчяЗачіска__

 Очі _________________ РукиОдяг______

Шия

Нігті

Взуття

3)  С. 5.

Розгадайте кросворд.

По горизонталі:

1. Куди ..., туди й голова. (Шия)

2. Двоє лисенят під волоссям сидять.

 Усіх добре чують, ні на що не реагують. (Вуха)

3. Коли думаємо, то морщимо... (лоб).

4. Все життя одне одного обганяють, а випередити не можуть. (Ноги)

5. Без чого жодне діло Не кипіло б, не горіло?

 Без кмітливих і робочих,

 До усяких справ охочих,

 Здібних до усіх наук,

 Двох твоїх умілих... (рук).

6. Круглі та горбаті,

 Краями — волохаті,

 По боках — білесенькі,

 Посередині — темнесенькі.

 Як приходить біда,

 То тече з них вода. (Очі)

По вертикалі:

4. Між двох світил я посередині один. (Ніс)

7. Після їжі ретельно полощи... (рот).

8. У хлівці два ряди баранців, і всі біленькі. (Зуби)

9. Десятеро цих братів,

 Не однакові за зростом,

 Та складну роботу й просту Роблять разом у гурті. (Пальці)

11. У Марійки чорні... (брови).

12. За двома замками

 Лежить колода з ямками.

 Чи солодке, чи гірке,

 В кожній страві пізнає. (Язик)

4. Фізкультхвилинка

журавлі у вирій летіли,

Біля лісу тихо сіли.

Посиділи, походили,

Піднялись та й полетіли.

Гуси-лебеді летіли,

На лужку тихенько сіли.

Посиділи, походили,

Піднялись — та й полетіли.

5. Ознайомлення з новим матеріалом

Учитель. Чим відрізняється хвора людина від здорової? (Біль, підвищення температури, слабкість, поганий апетит, поганий настрій, бліді або дуже червоні щоки)

— Той, хто не дбає про чистоту свого тіла, вживає овочі і фрукти немитими, може захворіти на інфекційні хвороби.

1) Робота за підручником (С. 8). Читання тексту.

— Які інфекційні хвороби вам знайомі?

— Чим вони спричиняються?

— Як мікроби потрапляють до організму людини? (Із брудом на руках і під нігтями, немитими продуктами, крапельками слини, повітрям, де скупчилось багато бруду)

2) Практична робота: моделювання поведінки з інфекційними хворими.

• У сім’ї — хворий. Яких правил карантину треба дотримуватися?

• Для чого одягати марлеву пов’язку?

• Для чого мити руки з милом?

• Для чого виділяти для хворого окремі столові прибори?

• Для чого робити в кімнаті вологе прибирання й провітрювати кімнату?

• Для чого слід додержувати карантину, якщо захворів на вітрянку?

• Що таке імунітет?

• Навіщо роблять щеплення?

6. Робота в зошиті

1) С. 6. № 1.

— Вставте пропущені букви. Складіть речення з утвореними словами. (Інфекція, щеплення, хвороба, вакцина, температура, імунітет)

ІНФЕКЦІЯ

Щ0)ПЛЕННЯ

 0)ВОРОБА

 0)АКЦИНА

ТЕМПЕРАТУРА

 ІМУНІТЕТ

2) № 2. Тест «Так чи ні».

Якщо ти погано почуваєшся, потрібно:

О розповісти про це батькам;

О самому прийняти ліки;

О викликати швидку допомогу.

3) № 4.

Розгадайте кросворд.

По горизонталі:

2. Як називається дерево, з якого здирають кору для лікування ран?

3. Речовина для обробки ран.

4. Людина, яка лікує людей.

5. Орган слуху людини.

6. Лікарська рослина.

7. Треба щодня робити вранці...

По вертикалі:

1. Що найголовніше для людини?

4) С. 7 № 3.

Вивчення вірша.

Здоровий той, хто сам про себе дбає,

Свій біль на інших не перекладає.

Немає в тім ні розуму, ні хисту Нести до лікарів хвороб намисто.

Тож зрозумій, до чого ти спроможний,

Бо сам себе здоровим робить кожний.

(О. Чеботарьов)

— Яка головна думка вірша?

5) № 5.

Поясніть зміст прислів’їв.

• Добре здоров’я краще за найбільше багатство.

• Бути здоровим і мудрим — два блага в житті.

7. Підсумок уроку

— З яких частин складається тіло людини?

— Чому підвищується температура тіла?

— Що ми називаємо хворобою?

— Які причини хвороби?

— Які ознаки хвороби?

— Що ви робите, аби уникати хвороб?

— Як ви поводитесь, якщо у сім’ї хтось захворів?



Джерело: noindex
Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1370 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

В. Сухомлинський «Я хочу сказати своє слово». В. Скомаровський «Пісенька». В....
Панно для класної кімнати. Підбір технік для виготовлення
Гірські породи, їх значення для людини. Практична робота. Ознайомлення з коле...
Елементарні уявлення про духовну складову здоров'я. Різні вияви краси пов...
Обладнання для роботи з глиною і пластиліном. Прийоми ліплення
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]