Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Повторення вивченого. Розв’язання складеної задачі на три дії за поданим планом

Урок 105

Тема. Повторення вивченого. Розв’язання складеної задачі на три дії за поданим планом

Мета: вправляти учнів у застосуванні знань таблиць, арифметичних дій під час обчислень; формувати вміння розв’язувати задачі на три дії.

Обладнання: предметні малюнки, таблиця усних обчислень, сигнальні картки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

Перевірка домашнього завдання.

Один учень зачитує відповіді прикладів з дужками із № 787.

Другий учень зачитує відповіді прикладів без дужок із № 787.

II. Узагальнення знань учнів

1 варіант

1. Обчислити.

24 : 3 + 13

27 : 3 + 54

3 · 2 + 6

8 : 3 + 7

6 : 3 + 51

21 : 3 + 7

2. Порівняти вирази.

21 : 3 __14 : 2

6 · 2 __ 3 · 4

5 · 3 __ 2 · 7

18 : 2 __ 18 : 3

3. Розв’язати задачу.

Стрічку розрізали на 2 частини, по 8 м у кожній, і ще залишилося 5 м.

Якої довжини була стрічка?

2 варіант

1. Обчислити.

8 : 2 + 45

2 · 8 – 7 + 12

3 · 3 – 6

3 · 9 – 7 + 8

14 : 2 – 2

3 · 6 + 2

2. Порівняти вирази.

2 · 7 __ 11 – 2

3 · 3 __ 12 – 2

3 · 5 __ 20 – 4

6 : 2 __ 6 : 3

3. Розв’язати задачу.

У 3 квочок по 9 курчат, а в 2 качок по 8 каченят. Скільки дітей у квочок і у качок разом?

III. Розвиток математичних умінь

1. Усні обчислення

1) Виконання завдання № 789.

2) Виконання завдання № 790.

2. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 791.

Діти складають задачу за даними, поданими в таблиці.

— Про що дізнаємося спочатку?

— Яку дію треба виконати?

— Про що дізнаємося потім?

— Яку дію треба виконати?

— Чи можемо відповісти на головне запитання задачі?

— Яку дію треба виконати?

Діти доходять висновку, що ця задача на три дії.

Після аналізу записують задачу в зошитах і розв’язують.

2) Виконання задачі № 788 (самостійно).

3) Перевірка роботи.

4) Самостійна робота.

1 варіант розв’язує задачу № 793;

2 варіант розв’язує задачу № 794.

5) Перевірка роботи.

3. Розв’язання прикладів № 792 (з коментуванням)

4. Гра «Мовчанка»

Діти працюють з сигнальними картками.

5. На дошці були записані приклади. Дівчинка була черговою і позатирала знаки дій. Допоможіть відновити приклади.

76 _ 4 _ 7 = 73

38 _ 5 _ 6 = 39

89 _ 3 _ 6 = 92

98 _ 9 _ 2 = 87

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 132 № 795, № 796.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 2411 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Україна — моя Батьківщина. Дослідницький практикум. Мандрівка Україною, про я...
Узгодженість декоративної прикраси із силуетною формою. Практична робота «Каз...
Зустріч із дитячими журналами. Урок позакласного читання
Правила поведінки у громадських місцях
Аплікація із рослинних форм
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]