Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Читання прикладів на множення. Назви чисел при множенні. Задачі на множення

Урок 79

Тема. Читання прикладів на множення. Назви чисел при множенні. Задачі на множення

Мета: ознайомити учнів з назвами чисел при множенні, вправляти їх у читанні прикладів на множення; формувати уявлення про можливість розв’язання задач дією множення.

Обладнання: малюнки до задач, таблиці усних обчислень, таблиця з назвами компонентів при множенні.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Один учень зачитує приклад на додавання № 589.

2) Другий учень називає приклад на множення № 589.

3) Третій учень називає розв’язання задачі № 590.

2. Усні обчислення

1) Замінити приклади на додавання множенням.

6 + 6 + 6

4 + 4 + 4 + 4

5 + 5 + 5 + 5 + 5

2) Замінити приклади на множення прикладами на додавання.

4 · 3

3 · 5

6 · 2

3) Розв’язати задачу.

У кожній склянці по 3 кг солених огірків. Скільки кілограмів огірків в трьох таких склянках?

Назвати розв’язання задачі за допомогою додавання, а потім — за допомогою множення.

4) Виконання завдання № 591.

5) Виконання завдання № 592.

6) Виконання завдання № 593.

II. Робота над новим матеріалом

1. Пояснення

На дошці — таблиця.

5 · 3 = 15

Перший множник Другий множник Добуток

Діти запам’ятовують назви чисел при множенні.

— Числа, які множать, називають множниками. Число, яке дістають у ході множення, називають добутком.

2. Первинне закріплення

1) Виконання завдання № 595.

2) Виконання завдання № 596.

3. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 597.

2) Розв’язання задачі.

На кожен велосипед потрібно по 2 колеса. Скільки коліс знадобиться, щоб зібрати 6 таких велосипедів?

Розв’язання задачі записують спочатку додаванням, а потім — за допомогою множення.

2. Практична робота в зошитах

Намалювати в зошитах 4 рази по 2 квадратики.

— Скільки квадратиків намалюєте в кожному рядку?

— У скількох рядках намалюєте квадратики?

— Скільки всього квадратиків намалювали?

3. Розв’язання задачі № 598

Діти спочатку дізнаються, на скільки років брат старший за сестру. Отже, коли сестрі виповниться стільки років, скільки зараз братові, то братові буде на 3 роки більше, ніж сестрі, тобто 15 років.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 103 № 599, № 600.

 



Категорія: 2 Клас Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 1963 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Декоративна аплікація
У колі рідної сім'ї. Урок позакласного читання
Робота з папером. Іграшки зі смужок. Котик
«Наче вулик, наша школа...». Побудова тексту за питаннями і зразком
«Бременські музиканти» (німецька народна казка)

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
kharlamova2502, dudnichenkotv