Форма входу

Зареєструватися


Прямокутник. Задачі на знаходження третього доданка. Знаходження значень буквених виразів. Календар

скачати

Урок 42

Тема. Прямокутник. Задачі на знаходження третього доданка. Знаходження значень буквених виразів. Календар

Мета: формувати поняття прямокутник; формувати вміння користуватися календарем; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі.

Обладнання: календар, геометричні фігури, картки для індивідуальної роботи, схеми задач.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Перший учень називає розв’язок задачі № 321.

2) Назвати відповіді в прикладах на додавання.

Назвати відповіді в прикладах на віднімання.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Розв’язати приклади.

Картка 2

Розв’язати приклади.

Картка 3

Розв’язати приклади.

3. Усні обчислення

1) Обчислити математичні ланцюжки.

2) Гра«Дощик».

3) Допоможи Незнайкові виправити помилки.

4. Перевірка робіт учнів, які працювали з картками для індивідуальної роботи

Діти ставлять додаткові питання своїм товаришам.

II. Робота над новим матеріалом

1. Підготовча робота

Діти виконують завдання № 323.

Роздивляються геометричні фігури.

Рахують, скільки прямих кутів у кожної фігури.

Діти доходять висновку, що всі кути прямі у фігурах під номером 4 і 5.

2. Пояснення нового матеріалу

Учитель говорить дітям, що чотирикутник, в якого всі кути прямі, називається прямокутником.

3. Первинне закріплення

Виконання завдання № 324.

Діти вимірюють і записують довжину кожної сторони прямокутника.

— Що цікавого помітили? (У першого прямокутника всі сторони однакові.)

Фігура, в якої всі сторони однакові і кути прямі, називається квадратом. Це різновид прямокутників.

4. Фізкультхвилинка

На одній нозі постій-но,

Ти — немов солдатик стійкий.

Ногу ліву — до грудей.

Але дивися — не впади.

А тепер постій на лівій,

Якщо ти солдат сміливий.

III. Розвиток математичних умінь

1. Практична робота в парах

Учитель на кожну парту роздає маленький календар.

Діти роздивляються уважно календар.

— Як ви вважаєте, навіщо нам потрібен календар?

— Скільки місяців у році?

— Назвіть місяці, в яких по 30 днів.

— Назвіть місяці, в яких по 31 дню.

Діти роблять висновок, що є місяць, в якому 29 днів. Учитель повідомляє дітям, що у лютому буває 29 або 28 днів залежно від того, який це рік.

Учитель пропонує дітям пограти у веселу гру «Полічи, скільки у місяці днів».

Пропонує дітям викласти календарі і сказати, скільки днів в травні, не дивлячись у календар. (Багатьом важко відповісти на це питання.)

— Зігніть пальці в кулачок. Ви можете помітити, як виступають кістки. Можна лічити по кістках. Якщо ви називаєте місяць і вказуєте на кістку, яка виступає, то в місяці 31 один день, а якщо вказуєте на впадину, то у місяці 30 днів.

Далі вчитель називає місяць, а діти говорять, скільки днів у цьому місяці.

2. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 326.

— Скільки учнів в одному класі? (30)

— Скільки учнів в другому класі? (30)

— Як ви здогадалися, що 30? (Бо сказано: стільки ж)

— Про що можна дізнатися, якщо знаємо, що в одному класі — 30 учнів і в другому класі — 30? (Скільки всього учнів в обох класах)

— Яку треба виконати дію? (Додавання. 30 + 30 = 60)

— Що означає число 20? (Кількість дівчаток в обох класах)

— Як дізнатися, скільки хлопчиків в обох класах, якщо знаємо, скільки всього дітей і скільки дівчаток? (60 – 20 = 40)

Діти записують задачу під керівництвом вчителя.

Відповідь: в обох класах 40 хлопчиків.

2. Самостійна робота

Виконання завдання № 325.

3. Перевірка роботи

4. Усне виконання завдання № 327

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 62 № 329, № 330.



Категорія: 2 Клас Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 1085 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Виготовлення ялинкових і різдвяних іграшок та прикрас
Об’ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення іграшок із горіхів
Дослідницький практикум. Чим славиться моє місто (село)
Обладнання для роботи з глиною і пластиліном. Прийоми ліплення
Спостереження та досліди. Практична робота. Дослідження дрібних деталей предм...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 50
Гостей: 50
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
ARNI, Natalie6990

Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru