Форма входу

Зареєструватися


Застосування дужок для запису числових виразів. Порядок виконання дій у виразах з дужками. Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання

скачати

Урок 27

Тема. Застосування дужок для запису числових виразів. Порядок виконання дій у виразах з дужками. Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання

Мета: ознайомити учнів з правилом виконання обчислень у виразах з дужками; вправляти в застосуванні таблиць додавання й віднімання для розв’язання прикладів і задач.

Обладнання:  предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи, набірне полотно.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Робота з картками для опитування

Картка 1

Розв’язати приклади.

Картка 2

Розв’язати приклади.

Картка 3

Знайти периметр трикутника.

3 см 3 см

2 см

2. Усні обчислення

1) Гра «Мовчанка».

Діти дають відповіді за допомогою сигнальних карток.

2) Гра «Алгоритм».

8 + 4

+ 3 – 10

– 4 + 6 – 7

? + 5

Початок

+ 5

3. Перевірка роботи за картками

II. Р обота над новим матеріалом

1. Робота в групах

Діти виконують завдання № 192 усно. Читають правило.

За бажанням хтось із учнів виходить до дошки і пояснює новий матеріал.

2. Колективна робота

Учитель називає приклади, а учні по черзі виходять до дошки і записують їх, користуючись дужками.

• Сім зменшити на суму чисел трьох і двох.

• П’ять збільшити на різницю чисел семи і двох.

• Від 13 відняти суму чисел 7 і 3.

• Від 14 відняти різницю чисел 7 і 2.

• 8 збільшити на суму чисел 2 і 5.

3. Первинне закріплення

Виконання завдання № 193.

Діти заучують правило на с. 40.

4. Фізкультхвилинка

Ведмедик любить фізкультуру,

Та штанги немає,

А зміцнювати мускулатуру

Він дуже бажає.

І доводиться Топку

Бочку притискати,

Потім ривком піднімати

Й тихо опускати.

Так ведмедик-культурист

Про здоров’я дбає,

Ще й медок із чаєм

Вдома попиває.

III. Р озвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Задачі з логічним навантаженням.

• Висота будинку 12 м, а тополі — 10 м. На скільки метрів потрібно підрости тополі, щоб вона була вищою за будинок на 3 метри?

• Троє шкільних друзів купили разом 13 пиріжків. Двоє з них купили пиріжків порівну, а третій менше, ніж кожний з двох перших, але більш ніж один пиріжок. Скільки пиріжків купив кожний з них?

2) Розв’язання задачі № 195.

Після аналізу задачі діти розв’язують задачу за діями. Сильніші діти отримують додаткове завдання: розв’язати задачу, склавши вираз.

3) Розв’язання задачі № 196 самостійно.

4) Перевірка роботи.

2. Усні обчислення (№ 191)

3. Гра «Допоможи мишці донести сир до нори»

Мишка знайшла сир і вирішила віднести його до себе в нірку, але на путі виявилися перешкоди. Треба уважно подивитися на вирази, які записані, і правильно розставити дужки.

11 – 3 – 2 = 10

4 + 3 + 4 = 11 8 – 4 – 2 = 2

13 – 6 + 2 = 9

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 40, 41, № 197, № 198.



Категорія: 2 Клас Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 1773 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
«Журавель», «Перстенець» (дитячі народні ігри). Лічилка
Карта України. Умовні позначення на карті (рівнини, гори, водойми)
Розкрій тканини. Виготовлення спіднички прямолінійної форми для ляльки
«Бременські музиканти» (німецька народна казка)
Рослини, їх будова. Практична робота. Вивчення будови рослин

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 81
Гостей: 81
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
SYLER, natashavragun

Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru