Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Аналіз контрольної роботи. Систематизація й узагальнення знань учнів

Урок 134

Тема: Аналіз контрольної роботи. Систематизація й узагальнення знань учнів

Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, організувати роботу над ними; розвивати мислення, мовлення учнів; виховувати наполегливість і працьовитість.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи

III. Аналіз помилок і виконання відповідних завдань

IV. Завдання для учнів, які успішно виконали контрольну

1) У першому пакеті 16 кг картоплі, в другому — у 2 рази менше. Скільки кілограмів картоплі в другому пакеті?

2) На стіл поставили 16 чашок, а склянок — на 2 менше. Скільки склянок поставили на стіл?

3) До шкільного буфету привезли 36 кг яблук, а груш — у 4 рази менше. Скільки кілограмів груш привезли до буфету?

4) Столяр за один день виготовляє 2 віконних рами. Після семи днів роботи йому залишилося зробити ще 16 рам. Скільки рам мав виготовити столяр?

5) Для уроків праці купили кольоровий папір. На першому уроці використовували 8 аркушів, а на другому — вдвічі більше. Після цього залишилося 6 аркушів. Скільки аркушів паперу купили?

6) У класі 9 хлопчиків, а дівчаток — удвічі більше. Скільки учнів у класі?

 2 Не обчислюючи, поставте знак <, >.

4 ■ 8 □ 4 ■ 742 : 2 [Щ42 : 3

15 ■ 4 □ 15 ■ 550: 10 □ 50 : 5

 Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань

 1 Тест

1 варіант

 1)Яке число слід уставити, щоб утворилася правильна рівність?

4 + 4 + 4 = 4 ■ □

а) 3; б) 4;в) 5;г) 1.

2) 5 ■ 7 + 48 = □

а) 75; б) 78; в) 83; г) 80.

3) (60 - 35) : 5 = □

а) 7; б) 5;в) 25; г) 24.

4) число 8 зменшити в 4 рази.

а) 2; б) 4;в) 32; г) 12.

5) число 5 збільшити в 3 рази.

а) 8; б) 15;в) 18;г) 9.

6) (57 + 38) - 27 = □

а) 68; б) 58; в) 67; г) 95.

7) Яке число пропустили

4; 8; 12; 16; 20; □; 28; 32; 36; 40?

а) 22;б) 23; в) 24;г)25.

 8) Не обчислюючи добутків, постав потрібний знак. 5 ■ 4 Ц 3 ■ 4 а) >; б)<;в) =.

 9) Коли різницю чисел 73 і 68 збільшили в 6 разів, то отримали: а) 5; б)11; в) 30; г) 36.

10)Один кошик з виноградом має масу 16 кг, а другий — у 4 рази легше. Чому дорівнює маса обох кошиків? а) 4;б)20; в) 18;г) 22.

11) Три фотоальбоми коштують 24 грн, а один блокнот — 5 грн. На скільки гривень фотоальбом дорожчий, ніж блокнот? Який з виразів є розв’язанням задачі?

а) 24 - 3 ■ 5; б) 24 : 3 - 5;в) 24 + 5;г) 24 - 5.

12) Якщо периметр квадрата 8 см, його сторона дорівнює: а) 4 см;б) 2 см; в) 1 см;г) 16 см.

2 варіант

 1)Яке число слід вставити, щоб утворилася правильна рівність?

5 + 5 + 5 + 5 = 5 ■ □

а) 5; б) 4; в) 3;г) 2.

2) 4 ■ 6 + 37 = □

а) 51; б) 61;в) 69; г) 65.

3) (80 - 35) : 5 = □

а) 7; б) 73;в) 9;г) 71.

4) Число 45 зменшити в 5 разів.

а) 7; б) 6; в) 9;г) 8.

5) Число 9 зменшити в 3 рази.

а) 3; б) 27;в) 6;г) 12.

6) 94 - 29 + 18 = □

а) 65; б) 73;в) 83; г) 47.

7) Яке число пропустили?

5; 10; 15; 20; □; 30; 35; 40; 45; 50?

а) 23; б) 25;в) 27; г) 29.

 8) Не обчислюючи добутків, постав потрібний знак.

6 ■ 5 □ 4 ■ 5

а) > ;б)<;в) =

 9) Коли суму чисел 19 і 26 зменшили в 5 разів, то отримали: а) 35;б)45; в) 9; г)6.

10) Один ящик з яблуками має масу 5 кг, а другий — у 3 рази важчий. Чому дорівнює маса обох ящиків разом?

а) 15;б)8;в) 18;г)20.

11) Михайлик зібрав 35 грибів, а Оксана — у 5 разів менше. На скільки більше грибів зібрав Михайлик, ніж Оксана? Який з виразів є розв’язанням задачі?

а) 35 - 5;б)35 : 5; в) 35 : 5 - 5; г) 35 - 35 : 5.

12) Якщо периметр квадрата 12 см, його сторона дорівнює: а) 6 см;б)4 см;в) 3 см; г) 2 см.

 2 Офтальмологічна пауза

 3 Розв’язування логічних завдань

1) Є дві посудини місткістю в 3 л і в 5 л. Як за допомогою цих посудин налити з водопровідного крана у відро 4 л води?

Розв’язання. Наливаємо з крана у велику посудину 5 л. Переливаємо з великої посудини в малу 3 л. Переливаємо у відро з великої посудини 2 л, що залишилися в ній. Потім повторюємо все спочатку. У відрі 2 + 2 = 4 літри води.

2) Серед цих фігур є квадрати і кола; великі, маленькі і середні. Скільки фігур відрізняються від фігури А однією властивістю?

Розв’язання. Фігура А — це маленьке коло. Однією властивістю (розміром) відрізняються від неї велике середнє кола (розміром), а також маленький квадрат (формою).

Відповідь: 3 фігури.

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 2789 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Вибір безпечного маршруту від дому до школи
Передача просторових явищ. Практична робота «Чарівний ліс уночі»
Підсумковий урок за рік. Як ми навчилися берегти своє здоров'я (тестуванн...
Чим ми бачимо
Із папером, і з картоном працювати ми майстри!
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]