Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Засвоєння таблиць множення і ділення. Складання задачі за заданим виразом. Задачі на дві дії

Урок 117

Тема: Засвоєння таблиць множення і ділення. Складання задачі за заданим виразом. Задачі на дві дії

Мета: вправляти учнів у використанні знань таблиць множення і ділення для обчислювальних операцій; закріплювати вміння знаходити невідомі компоненти дії ділення; вдосконалювати вміння складати і розв'язувати задачі за даним виразом; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати уважність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

1)Математичний «ланцюжок».

2)Віршовані задачі.

• 9 груш у мавпи Зіти.

Вдвічі більше в мавпи Чіти. Порахуйте, любі діти,

Скільки груш у мавпи Чіти? (18)

• Мамі зайчик Куцохвіст

У трьох пучечках моркву ніс.

В кожному — по 7 морквин. «Скільки всіх?» — рахує він. (21)

 • Два ведмеді лісом йшли,

6 банок меду там знайшли. Допоможемо їм, діти, Банки порівну ділити. (3)

3)Полічіть дев’ятками, починаючи з 45 і закінчуючи числом 90.

1)Робота над задачами.

— Розв’яжіть задачу виразом.

 • У книзі 56 сторінок. Вова читав щодня по 8 сторінок. За скільки днів Вова прочитав цю книгу? (56: 8 = 7 (дн.))

 • В одній книзі 9 сторінок. Це в 3 рази менше, ніж у другій. Скільки сторінок у другій книзі? (9 • 3 = 27 (ст.))

 • В одній книзі 9 сторінок, а в другій — у 4 рази більше. Скільки сторінок в двох книгах? (9 + 9 • 4 = 45 (ст.))

 • В одній книзі 40 сторінок, а в другій — у 5 разів менше. Скільки сторінок у двох книгах? (40 + 40 : 5 = 48 (ст.))

 • В одній книзі 30 сторінок, а в другій — на 24 менше. У скільки разів у другій книзі менше сторінок, ніж у першій? (30: (30 - 24) =

2) Робота з геометричним матеріалом.

— Обчисліть периметр трикутника, якщо довжина першої сторони 15 см, другої — у 3 рази менше, а третьої — 7 см. (15 + + (15: 3) + 7 = 27 (см))

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми розв’язуватимемо задачі; вправлятиме-мося у використанні знань таблиць множення і ділення; розвиватимемо логічне мислення.

IV. Розвиток математичних знань

 1 Творча робота над задачею

Складання умови задачі за даним виразом: 36 + 36 : 4.

— Яка остання дія завдання? (Додавання)

Як може звучати друге питання задачі? (Скільки всього?)

Яка перша дія? (Ділення)

До кожної правильно складеної задачі на дошці робиться короткий запис.

2 Завдання для опитування

5 (р.))

II

III — ?

I

I — 36 *---------------------

II — ?, четверта частина від

2 Пояснення розв'язання задачі

У шкільному саду посадили 4 ряди смородини, по 8 кущів у кожному ряду, і 7 рядів аґрусу, по 9 кущів у кожному. Поясніть, що дізнаєтеся, виконавши дії:

а)4 ■ 8 = б)7 ■ 9 = в)7■ 9 - 4 ■ 8 =

 Фізкультхвилинка

 3 Запишіть нерівності і переконайтеся в їх справедливості

 • Сума чисел 1 і 9 більше їх добутку.

 • Добуток чисел 2 і 7 більше їх суми.

 • Різниця чисел 18 і 6 більше їх частки.

 4 Обчисліть зручним способом.

93 - (25 + 23) = 53+(17+ 29) =

91 - (11 + 6) =27+(38+ 13) =

 5 Знаходження невідомих компонентів дії ділення

Ділене24 24 6412 18 40

Дільник 6888 6 2

Частка4 3 9 465

— Знайдіть невідомі частки, ділені і дільники.

 6 Офтальмологічна пауза

 7 Розв’язування логічних завдань

Довжину прямокутника збільшили на 15 см, а ширину зменшили на 8 см. На скільки сантиметрів збільшився периметр прямокутника? (15 + 15 - 8 - 8 = 14)

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Над чим працювали на уроці?

— Як знайти невідомий дільник?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 1816 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

«Бременські музиканти» (німецька народна казка)
Д. Павличко «Школа». В. Фетисов «Хто чого вчиться»
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16
«Ой весна, весна...», «Вийди, вийди, сонечко» (українські народні співанки). ...
Робота з папером. Писанка
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]