Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Засвоєння таблиці ділення на 8. Розв'язування задач

Урок 112

Тема: Засвоєння таблиці ділення на 8. Розв'язування задач

Мета: ознайомити учнів із способом знаходження дільника; повторити таблиці множення і ділення; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, творчі здібності, розширювати світогляд; виховувати інтерес до математики.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

1)Математичні «доріжки».

72 64 56 48 : 8

16 24 32 40 | (^8)

2)Віршовані задачі.

 • Біля липи бджіл багато Мед збирають волохаті.

5 джмелів між них кружляють, Теж медок вони шукають. Менше їх, ніж бджіл, в 5 раз. Порахуймо бджіл, гаразд? (25)

• Лісом Колобок котився Та із Зайчиком зустрівся.

Зайчик каже: «3 на 7!

Як не скажеш вірно — з’їм!

Хто врятує Колобка?

Ваша відповідь яка? (21)

 • 14 зайченят вийшли погуляти.

Поділились на дві групи І нумо стрибати.

Ви мені відповідайте,

Напишіть по правді,

Скільки стало тих зайців У кожній команді? (7)

 2 Математичний диктант

 • Добуток чисел 8 і 6 збільшити на 12.

 • Різницю чисел 67 і 18 зменшити в 7 разів.

 • Сторона рівностороннього трикутника 8 см. Знайти периметр цього трикутника.

 • Периметр квадрата 12 дм. Знайти довжину сторони квадрата.

 • Для гостей потрібно розставити 24 стільці за 4 столи порівну. Скільки стільців повинно стояти за кожним столом?

 • У кінотеатрі в першому ряду сиділо 16 дівчаток і 8 хлопчиків. у скільки разів менше сиділо хлопчиків, ніж дівчаток?

 • Юннати посадили 32 кущі червоних троянд і 8 кущів білих троянд. На скільки більше кущів червоних троянд, чим білих посадили юннати? У скільки разів менше кущів з білими трояндами, чим з червоними?

Відповіді: 60; 7; 24; 3; 6; 2; 24; 4.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми навчимося знаходити невідоме ділене; повторимо таблиці множення і ділення; розвиватимемо логічне мислення.

IV. Розвиток математичних знань

 1 Робота за таблицею компонентів ділення

Ділене Дільник Частка

2045

20 : 4 = 5

— Що вийде, якщо дільник помножимо на частку? (Ділене)

— Як знайти невідоме ділене? (Потрібно частку помножити на дільник.)

□ : 2 = 8□ : 8 = 5 □ : 7 = 5

Висновок: для того щоб знайти невідоме ділене, потрібно частку помножити на дільник.

 2 Робота над задачами

1) Маса шести однакових пакетів з борошном 18 кг. Маса одного відра картоплі на 5 кг більше маси одного пакета борошна. Яка маса відра картоплі?

Складіть схожу задачу за виразом.

24 : 6 + 8 =

2) По кошиках розклали 35 кг малини і 36 кг вишні. Малину — по 7 кг у кошик, а вишню — по 9 кг. Скільки всього кошиків знадобилося?

3) Тато із сином ходили в ліс по гриби. Син знайшов 8 білих грибів, а тато — на 7 більше. Скільки білих грибів знайшли тато з сином разом?

 Фізкультхвилинка

 3 Самостійна робота

1 варіант

8■8 - 36 =

35 + (15 + 8) =

2 варіант

64 : 8 + 32 =

72 : 8 + 43 =

4 Офтальмологічна пауза

 5 Розв’язування логічних завдань

Є бідони місткістю 3 л і 5 л. Як можна за допомогою цих бідонів набрати з річки 1 л води?

 70 - 32 : 4 ■ 6 = 100 - 45 : 5 ■ 9 =

 50 - 24 : 8 ■ 7 = 60 - 5 ■ 7 + 19 =

 37 - (17 + 8) =

 (46 + 8) - 26 =

Б. --- 3 л 3 л 03 л1 л

Б. --- 5 л ▼ 0 3 л -*4г 5 л

00

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що нового дізналися на уроці?

— Яке завдання було найцікавішим?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 936 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Об’ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення іграшок із горіхів
Збирання квітів різних видів місцевих рослин. Виготовлення квіткової абетки
Розмітка за зразком, клітинками та лінійкою
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 26
Про доброту і милосердя. Ніхто не має права ображати людину
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]