Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Засвоєння таблиці множення числа 8. Розв'язування задач

Урок 109

Тема: Засвоєння таблиці множення числа 8. Розв'язування задач

Мета: формувати вміння розв'язувати задачі; закріплювати знання табличних випадків множення і ділення, відпрацьовувати вміння знаходити невідомий доданок і множник; удосконалювати навички усної лічби; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати акуратність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

1 Усна лічба

1) Математичні «ланцюжки».

8 ■ 9 49 : 7 21 + 42 16 : 4 00

00

- 32+ 17 : 7■ 8+ 16

: 5: 4 + 9- 17- 24

 2) Віршовані задачі.

• Четвірка сонних кошенят На сонці спочивала.

 16 сірих мишенят навколо танцювало.

 Я хочу запитати вас:

 Скажіть мені, у скільки раз Більше жвавих мишенят,

 Ніж лінивих кошенят? (4)

 • Ворона Каркарона синочків годувала.

Кожному синочку по 5 жучків давала.

Всіх 25 жучків пішло.

То скільки ж пташенят було? (5)

 • 8 кіз побігло в ліс.

Скільки разом ніг у кіз? (32)

3) Лічіть шестірками, починаючи з шести і закінчуючи числом 60.

 2 Завдання для опитування

1) Знайдіть невідоме число.

□ : 3 = 6□: 5 = 4□ : 7 = 2

□ ■ 5 = 30 □■ 7 = 42□■ 6 = 48

— Що невідомо?

— Як знайти?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі; удосконалювати обчислювальні навички під час розв’язування прикладів; відпрацьовувати вміння розпізнавати геометричні фігури.

IV. Розвиток математичних знань

 1 Робота над задачами

1) До дитячого садку привезли 48 кг груш в ящиках, по 8 кг у кожному, і 40 кг яблук в ящиках по 10 кг у кожному. Що дізнаєтеся, якщо виконаєте дії:

48 : 8 = ?40: 10= ? 48: 8 + 40 : 10 = ?

2) У глек поміщається 3 л води, а в каністру — у 7 разів більше. Скільки літрів води поміщається в глек і в каністру разом?

Фізкультхвилинка

2 Самостійна робота

36 : 6 ■ 7 = 42 : 7■4 =8 ■ 5 - 3 ■ 7 =

54 : 9 ■ 6 =48 : 8 ■ 7 = 4 ■ 6 + 2 ■ 8 =

6 ■ 6 : 4 = 32 : 8 ■ 6 = 7 ■ 5 - 4 ■ 4 =

42 : 6■5 =54 : 6 ■ 5 = (81 - 72) ■ 6 =

 3 Офтальмологічна пауза

 4 Робота з геометричним матеріалом

1) Характеристика геометричних фігур.

Учитель по черзі показує геометричні фігури: круг, квадрат, прямокутник, чотирикутник, п’ятикутник, шестикутник, різні трикутники. Учні розповідають усе, що вони знають про ці геометричні фігури. Учитель доповнює відповіді учнів.

2) Розв’язування логічних завдань.

— Чи всі зображені фігури можна назвати геометричними? (Так)

— Яку найменшу геометричну фігуру ви знаєте? (Точка)

— Яка фігура не має кутів? (Круг, точка, відрізок)

— Скільки на малюнку многокутників? (4)

— Назвіть кожну фігуру. Подумайте, чому їй дали таку назву.

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що нового дізналися на уроці?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 925 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

П. Глазовий «Як Сергійко вчив клоуна Бобу складати вірші»
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 11
Бережливе ставлення до природи
В. Сухомлинський «Горбатенька дівчинка» В. Нестайко «Руденький»
Розвиток просторової уяви. Комп’ютерна підтримка уроків математики
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]